Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Investoři začali více věřit v ekonomiku eurozóny

Ekonomika, ilustrační fotografie
Ekonomika, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Berlín - Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se v srpnu zlepšila, a zotavila se tak po propadu z předešlého měsíce.

Trhy se vyrovnaly s prvotním šokem, který způsobilo rozhodnutí Británie opustit Evropskou unii, a na dopady takzvaného brexitu začaly nahlížet s větším optimismem. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnila organizace Sentix.

Index důvěry na srpen vystoupil na 4,2 bodu z 1,7 bodu v předešlém měsíci. Analytici v anketě agentury Reuters v průměru předpokládali, že se index dostane pouze na 3,0 bodu.

"Šok z brexitu trval jen chvíli. Obavy ze zpomalování ekonomiky se už dál neprohlubovaly," uvedla organizace. Investory potěšil i krok britské centrální banky, která minulý týden snížila základní úrok na nové rekordní minimum 0,25 procenta a oznámila, že do ekonomiky napumpuje dalších 60 miliard liber.

Témata:  ekonomika

Související

Aktuálně se děje

4:00

Počasí o víkendu bude opět tropické, ukazuje předpověď

O víkendu nás opět čeká tropické počasí. Podle ČHMÚ.cz denní maxima překonají třicítky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Vláda, ilustrační fotografie.

Komentář

Česko hospodaří nejlépe za šest let, roli hraje několik faktorů. Příští rok to bude jiné

Vládě se v červnu podařilo přebytkovým hospodařením snížit letošní kumulovaný deficit státního rozpočtu, který tak v polovině roku činil 152,4 miliardy korun, o takřka dvacet miliard méně než koncem května. Oproti loňskému konci června je nynější deficit o 26,2 miliardy korun nižší. To svědčí o pozvolně pokračujícím ozdravování veřejných financí. Naposledy byl červnový deficit státního rozpočtu nižší roku 2019, tedy před propuknutím covidové pandemie.