Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ceny pohonných hmot stále kadají. Kde natankujete nejlevněji?

Benzinky, ilustrační fotografie
Benzinky, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Praha - Ceny pohonných hmot v ČR dál klesají. Natural 95 zlevnil od minulé středy o 27 haléřů na průměrných 29,09 Kč/l, nafta pak o 30 haléřů na 27,57 Kč/l.

Letos pohonné hmoty v tuzemsku od února rychle zdražovaly, do léta ceny benzinu i nafty stouply zhruba o 3,5 koruny. Až v červnu přišla stagnace a v červenci se vývoj obrátil.

Nejdražší benzin je momentálně na Vysočině. Řidiči ho tam natankují za průměrných 29,66 Kč/l. Za naftu se nejvíce platí v Praze, a to v průměru 28,50 Kč/l. Naopak nejlevnější benzin je v Moravskoslezském kraji, kde litr Naturalu 95 stojí průměrných 28,56 Kč. Nejnižší cena nafty pak je v Královéhradeckém kraji, za litr řidiči platí průměrně 27,04 Kč. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.

V Polsku jsou podle serveru www.fuel-prices-europe.info pohonné hmoty levnější než v Česku. Za litr benzinu tam nyní řidiči platí v přepočtu průměrně 25,67 Kč a za litr nafty 24,65 Kč. Nafta je oproti Česku levnější také na Slovensku, za litr tam nyní motoristé dají v přepočtu průměrně 25,22 Kč. Natural 95 tam ale v uplynulém týdnu zdražil a nyní stojí litr v průměru 29,71 Kč.

I v Německu jsou paliva levnější. Super E10, který je obdobou Naturalu 95, je v průměru po 1,289 eura (34,85 Kč) za litr. Nafta se v Německu prodává v průměru za 1,069 eura (28,90 Kč).

Témata:  pohonné hmoty čerpací stanice

Související

Aktuálně se děje

4:00

Počasí o víkendu bude opět tropické, ukazuje předpověď

O víkendu nás opět čeká tropické počasí. Podle ČHMÚ.cz denní maxima překonají třicítky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Vláda, ilustrační fotografie.

Komentář

Česko hospodaří nejlépe za šest let, roli hraje několik faktorů. Příští rok to bude jiné

Vládě se v červnu podařilo přebytkovým hospodařením snížit letošní kumulovaný deficit státního rozpočtu, který tak v polovině roku činil 152,4 miliardy korun, o takřka dvacet miliard méně než koncem května. Oproti loňskému konci června je nynější deficit o 26,2 miliardy korun nižší. To svědčí o pozvolně pokračujícím ozdravování veřejných financí. Naposledy byl červnový deficit státního rozpočtu nižší roku 2019, tedy před propuknutím covidové pandemie.