Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ceny pohonných hmot začaly klesat. Benzin se dostal pod 30 korun

Benzinky, ilustrační fotografie
Benzinky, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Praha - Podle nových údajů firmy CCS ceny paliv v ČR stagnují či mírně klesají. Natural 95 stojí v průměru 29,23 Kč/l, tedy stejně jako minulou středu. Nafta zlevnila o haléř na průměrných 27,78 Kč za litr.

Nejdražší benzin zůstává na Vysočině, kde řidiči zaplatí v průměru 29,68 Kč/l. Následuje Praha a Plzeňský kraj. Nafta stojí nejvíce v hlavním městě, průměrně 28,48 Kč za litr. Přes osmadvacet korun se její cena dostala ještě na Vysočině, v Plzeňském kraji a na jižní Moravě.

Naopak za nejnižší cenu nabízí benzin čerpací stanice v Moravskoslezském kraji, a to v průměru za 28,91 Kč/l. Pod 29 korunami je průměrná cena Naturalu 95 ještě v Královéhradeckém kraji, kde řidiči navíc pořídí vůbec nejlevnější naftu. Za litr tam zaplatí průměrně 27,30 Kč.

Podle serveru www.fuel-prices-europe.info stojí v Polsku litr benzinu průměrně 26,11 koruny. Nafta u polských čerpacích stanic stojí v průměru 25,30 koruny. V pohraničí bývají však ceny zpravidla vyšší.

Cena benzinu v Rakousku je nyní po přepočtu na koruny mírně nižší, litr naturalu stojí za hranicemi průměrných 1,08 eura (v přepočtu 29,19 koruny). Také nafta je levnější a stojí jedno 1 euro za litr, což je 27,02 koruny.

Na Slovensku je benzin dražší. Natural 95 tam podle údajů z webu fuel-prices-europe.info stojí 1,10 eura, tedy 29,72 Kč/l. Naproti tomu nafta je levnější, přijde na 0,97 eura za litr, v přepočtu na 26,21 Kč/l.

Témata:  pohonné hmoty čerpací stanice

Související

Aktuálně se děje

9:02

Ukrajina může poprvé použít ATACMS a Storm Shadow na ruském území. Změní tak průběh války?

Spojené státy poprvé povolily Ukrajině použít rakety dlouhého doletu ATACMS k útoku na území Ruska. Tento krok znamená zásadní změnu americké politiky, která dosud zakazovala využití těchto zbraní mimo ukrajinské území, obzvláště na mezinárodně uznaném ruském území. Rozhodnutí Washingtonu bylo přijato navzdory obavám z eskalace války. Co vedlo ke změně postoje USA a jaké důsledky mohou tyto útoky mít? Na to odpověděl server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy