Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Benzin i nafta v Česku opět zdražily

Benzinky, ilustrační fotografie
Benzinky, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Praha - Jak analytici avizoval, ceny pohonných hmot u čerpacích stanic v ČR dál rostou. Natural 95 zdražil oproti minulé středě o osm haléřů na průměrných 29,73 koruny za litr. U nafty se cena zvýšila o deset haléřů na 28,51 Kč za litr.

Zdražování ropy vyvolala dohoda OPEC o omezení těžby. Nejdražší pohonné hmoty v celém Česku jsou momentálně v Praze. Litr naturalu tam řidiči natankují v průměru za 30,22 koruny a za naftu zaplatí průměrných 29,18 Kč za litr.

Přes 30 korun se průměrná cena benzinu dostala ještě na Vysočině a v Plzeňském kraji. Druhou nejdražší naftu pořídí motoristé na Vysočině, kde litr vyjde v průměru na 29 korun. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.

Nejnižší cena benzinu je v Jihočeském, Pardubickém a Moravskoslezském, kde se průměrná cena dostala shodně na 29,49 koruny za litr. Nafta vyjde nejlevněji řidiče v Pardubickém a Královéhradeckém kraji, a to v průměru na 28,12 koruny za litr.

V Polsku se ceny paliv za poslední týden změnily jen minimálně. Podle stránek www.fuel-prices-europe.info litr benzinu stojí v průměru 4,29 zlotého (26,76 Kč) a litr nafty 4,18 zlotého (26,08 Kč). V Německu pohonné hmoty zdražily o deset centů. Průměrná cena za Super E10, který je obdobou Naturalu 95, stoupla na 1,349 eura za litr (36,45 Kč). Průměrná cena za litr nafty je aktuálně 1,159 eura (31,31 Kč).

Témata:  pohonné hmoty čerpací stanice

Související

Aktuálně se děje

4:00

Počasí o víkendu bude opět tropické, ukazuje předpověď

O víkendu nás opět čeká tropické počasí. Podle ČHMÚ.cz denní maxima překonají třicítky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Vláda, ilustrační fotografie.

Komentář

Česko hospodaří nejlépe za šest let, roli hraje několik faktorů. Příští rok to bude jiné

Vládě se v červnu podařilo přebytkovým hospodařením snížit letošní kumulovaný deficit státního rozpočtu, který tak v polovině roku činil 152,4 miliardy korun, o takřka dvacet miliard méně než koncem května. Oproti loňskému konci června je nynější deficit o 26,2 miliardy korun nižší. To svědčí o pozvolně pokračujícím ozdravování veřejných financí. Naposledy byl červnový deficit státního rozpočtu nižší roku 2019, tedy před propuknutím covidové pandemie.