Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Test EET. Do pilotního provozu se přihlásilo 2400 podnikatelů

Podnikatelé, ilustrační foto
Podnikatelé, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Praha - Do pilotního provozu elektronické evidence tržeb (EET) přihlásilo 2396 podnikatelů, kteří zaslali 241 tisíc účtenek. Od září také finanční úřady za poplatek 1000 Kč vydávají závazné rozhodnutí, zda daná tržba podléhá EET. Finanční správa dosud obdržela 228 takových žádostí.

Finanční správa začala ukládat údaje o tržbách podnikatelů, kteří se k ní dobrovolně připojí, 1. listopadu. Evidence tržeb pak bude v ostrém provozu spuštěna 1. prosince pro hotely a restaurace a měla by se týkat zhruba 40 tisíc podnikatelů.

Podnikatelé si v pilotním provozu mohou otestovat funkčnost pokladního zařízení s instalovaným certifikátem. Zároveň si mohou ověřit, zda se data ukládají na servery Finanční správy.

Registrační údaje, se kterými se lze k systému přihlásit, přiděluje Finanční správa od 1. září. Dosud správa vydala zhruba 29.091 autentizačních údajů. Z toho 11.682 vydala správa přes datovou schránku a 17.409 osobně na finančních úřadech. ČTK to sdělila mluvčí Finanční správy Petra Petlachová.

Osobně si pro obálku s autentizačními údaji přišlo nejvíce podnikatelů ve Středočeském kraji (1884) a Jihomoravském kraji (1849). Do datové schránky bylo doručeno nejvíce autentizačních údajů v hlavním městě Praze (3137) a Jihomoravském kraji (1324). Zároveň bylo zaevidováno k EET 18.968 provozoven.

Témata:  elektronická evidence tržeb podnikatelé

Související

Aktuálně se děje

3. července 2025 17:20

Vědci zachytili z vesmíru podivný signál. Vyslal ho 60 let mrtvý satelit

Australským astronomům se v červnu 2024 podařilo zachytit mimořádně silný radiový signál, který na okamžik zastínil veškeré ostatní zdroje ve vesmíru. Původ signálu však nebyl kosmický – překvapivě vycházel z dávno nefunkčního satelitu NASA jménem Relay 2, vypuštěného v roce 1964 a zneaktivněného už v roce 1967.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Vláda, ilustrační fotografie.

Komentář

Česko hospodaří nejlépe za šest let, roli hraje několik faktorů. Příští rok to bude jiné

Vládě se v červnu podařilo přebytkovým hospodařením snížit letošní kumulovaný deficit státního rozpočtu, který tak v polovině roku činil 152,4 miliardy korun, o takřka dvacet miliard méně než koncem května. Oproti loňskému konci června je nynější deficit o 26,2 miliardy korun nižší. To svědčí o pozvolně pokračujícím ozdravování veřejných financí. Naposledy byl červnový deficit státního rozpočtu nižší roku 2019, tedy před propuknutím covidové pandemie.