Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nabídka, která nemá obdoby. Banka nabízí lidem speciální úroky, má to ale podmínku

Lidé
Lidé
Foto: Pixabay

Mladá ukrajinská banka Monobank chce, aby její klientela nejen bohatla, ale také byla zdravější. Přišla proto se speciální nabídkou úročení vkladů ve výši až 21 procent pro zákazníky, kteří ujdou denně 10.000 kroků, píše list The Guardian.

Monobank je digitální bankou, která poskytuje služby prostřednictvím mobilní aplikace. Novinka funguje tak, že klient si do chytrého telefonu stáhne příslušnou zdravotní aplikaci, která monitoruje jeho fyzickou aktivitu. Banka si stahuje data každý den a těm, kdo ujdou 10.000 kroků, úročí jejich úspory 21 procenty. Komu se tři dny po sobě nepodaří cíl splnit, sníží sazbu na 11 procent. Celkem se bance za více než rok činnosti podařilo získat přes půl milionu klientů, speciální sazbu využívá asi 1500 klientů.

"Pokud naše sportovní vkladové účty motivují lidi k většímu výkonu, je to dobrá věc pro naše majitele účtů i pro Monobank," komentuje novinku vedení společnosti.

V úmrtnosti na kardiovaskulární onemocnění patří Ukrajině ve světě druhé místo počtem téměř 396 úmrtí na 100.000 obyvatel. Podle prognózy bude v roce 2030 obézních 50 procent mužů.

V počátcích se na trhu objevily nástroje, které klientům umožnily splnit fyzickou aktivitu, aniž by se o to přičinili. Někteří ušli 10.000 kroků dřív, než je v lidských možnostech. Hříšníkům banka stáhla úrokovou sazbu na minimum.

Témata:  Ukrajina lidé

Související

Aktuálně se děje

9:02

Ukrajina může poprvé použít ATACMS a Storm Shadow na ruském území. Změní tak průběh války?

Spojené státy poprvé povolily Ukrajině použít rakety dlouhého doletu ATACMS k útoku na území Ruska. Tento krok znamená zásadní změnu americké politiky, která dosud zakazovala využití těchto zbraní mimo ukrajinské území, obzvláště na mezinárodně uznaném ruském území. Rozhodnutí Washingtonu bylo přijato navzdory obavám z eskalace války. Co vedlo ke změně postoje USA a jaké důsledky mohou tyto útoky mít? Na to odpověděl server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy