Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tržby majitele TikToku loni podle zdrojů stouply o více než 30 procent

TikTok
TikTok
Foto: Pixabay

Čínské společnosti ByteDance, která je majitelem aplikace pro sdílení krátkých videí TikTok, stouply v loňském roce tržby o více než 30 procent na 80 miliard USD. Uvedl to server The Information s odvoláním na dva informované zdroje.

Výsledek za loňský rok je významný, protože většina technologických společností s vysokými tržbami zaznamenala loni výrazné zpomalení růstu. Znamená to také, že tržby ByteDance jsou na stejné úrovni jako tržby ikonické čínské sociální mediální společnosti Tencent, která vlastní WeChat. Podstatná většina růstu tržeb firmy ByteDance pocházela z reklamních aktivit v pevninské Číně. Zde firma provozuje aplikaci Douyin podobnou TikToku, která má stovky milionů aktivních uživatelů denně.

ByteDance se v západních zemích dostává pod stále větší tlak kvůli obavám, že by údaje uživatelů TikToku mohly skončit v rukou čínské vlády, což by ohrozilo bezpečnostní zájmy západních zemí. Bílý dům koncem února vydal nařízení vládním orgánům i agenturám, aby zajistily, že TikTok nemají na žádném ze svých zařízení. Podobné kroky oznámily také Evropská komise či Evropský parlament, dále Kanada, Belgie, Dánsko nebo i česká ministerstva vnitra a zahraničí. TikTok v Česku používají dva miliony lidí a na celém světě už více než miliarda.

Témata:  TikTok

Aktuálně se děje

20. května 2024 18:44

19. května 2024 19:03

Pellegrini připustil, že na kulatý stůl politických stran nedozrál čas

Na kulatý stůl slovenských politických stran zatím ani po atentátu na Roberta Fica (Smer-SD) nedozrál čas, řekl zvolený prezident Peter Pellegrini v neděli. Pellegrini se v týdnu sešel s prezidentkou Zuzanou Čaputovou a navrhl jednání politických subjektů. Občany dnes vyzval, aby se nenechali unést negativními emocemi, které může přinést další politický souboj. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Ilustrační foto

Ceny spotřebitelských výrobků v Česku v dubnu opět vzrostly

Ceny spotřebitelských výrobků v Česku v dubnu vzrostly o 2,9 procenta ve srovnání s předchozím rokem, což představuje zrychlení oproti březnovému dvouprocentnímu nárůstu. Hlavními tahouny inflace byly ceny potravin, alkoholu a pohonných hmot. Vyplývá to z údajů zveřejněných Českým statistickým úřadem (ČSÚ). V porovnání s předchozím měsícem se spotřebitelské ceny v dubnu zvýšily o 0,7 procenta.