Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Akce Ukliďme svět, ukliďme Česko pokračuje. Další akce vypukne na podzim

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Brno - Pořadatelé akce Ukliďme svět, ukliďme Česko stanovili datum podzimní etapy úklidu. Bude se konat 17. září.

Pořadatelé očekávají minimálně 35.000 lidí, řekl ČTK Miroslav Kubásek z organizujícího spolku Ekokosmák. Podle něj by mohla celková účast na jarní a podzimní etapě úklidů přesáhnout 100.000 lidí. Na jaře bylo 65.000 dobrovolníků.

Hlavní úklidový den je 17. září, ale podle Kubáska se některé úklidy uskuteční i v pozdějších termínech. "Na jaře uklízelo 65.000 lidí na 1850 místech. Věříme, že společně s podzimní vlnou úklidů se na konci roku dopočítáme celkového počtu 100.000 zapojených dobrovolníků," uvedl Kubásek.

Podle něj se letos spojily obě úklidové akce, které se v České republice konaly. Akce Ukliďme Česko, kterou pořádá Ekokosmák na jaře, se dala dohromady s podzimní částí nazvanou Ukliďme svět, kterou pořádá Český svaz ochránců přírody v termínu úklidu po celém světě.

Témata:  ekologie odpady

Související

Aktuálně se děje

1. května 2025 9:32

Poplatky za TV a rozhlas od dnešního dne rostou. Nově je budou hradit statisíce domácností

Od 1. května 2025 vstupují v platnost změny, které se týkají milionů domácností i firem v České republice. Podle novely zákona o České televizi a Českém rozhlase dochází ke zvýšení televizního poplatku, ale také k zásadnímu rozšíření okruhu osob, které mají nově povinnost tento poplatek hradit.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Policie ČR, ilustrační foto

Ostravsko řeší unikátní nález: Tuna nové drogy a varna

Na Ostravsku byla objevena první laboratoř v Česku zaměřená na výrobu nové syntetické drogy zvané klefedron. Celníci ve spolupráci s policií odhalili rozsáhlou výrobnu, která produkovala téměř tunu této vysoce toxické látky. Policie obvinila devět osob – osm Čechů a jednoho Poláka, přičemž většině z nich hrozí až 18 let vězení.