Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Žalobce navrhl pro exšéfa věznice Líbala tři roky

Generální inspekce bezpečnostních zdrojů dnes zadržela šéfa litoměřické věznice a někdejšího ekonomického náměstka Vězeňské služby Tomáše Líbala, čelí podezření z korupce.
Generální inspekce bezpečnostních zdrojů dnes zadržela šéfa litoměřické věznice a někdejšího ekonomického náměstka Vězeňské služby Tomáše Líbala, čelí podezření z korupce.
Foto: vscr.cz

Tábor - Žalobce tvrdí, že bývalý ředitel litoměřické vazební věznice Tomáš Líbal vydíral a chtěl podplácet bývalého generálního ředitele vězeňské služby Pavla Ondráška. Navrhuje pro něj tři roky vězení.

Státní zástupce to dnes uvedl v závěrečné řeči před táborským soudem, který Líbalovu kauzu řeší. Obžalovaný vinu popírá a tvrdí, že celý případ je politicky motivovaný. 

"Dokazování potvrdilo závěry obžaloby," uvedl státní zástupce Roman Tibitanzl. Řekl, že Líbal měl zájem vrátit se do vedení vězeňské služby, kde v minulosti vykonával funkci ekonomického náměstka. Proto se podle žalobce snažil Ondráška vydírat.

Státní zástupce tvrdí, že se tak stalo loni v létě ve zotavovacím zařízení v Pracově na Táborsku. Líbal tam podle Tibitanzla navíc nabídl Ondráškovi úplatek. Obžalovaný nepopírá, že tam s Ondráškem jednali, ale tvrdí, že hovořili o agendě spojené s vězeňskou službou. Líbal uvedl, že jej pak ještě Ondrášek pozval na několik schůzek v Praze. Před nimi však už celou záležitost Ondrášek oznámil Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS) a jejich setkání si nahrával.

Témata:  Tomáš Líbal Pavel Ondrášek věznice

Související

Aktuálně se děje

3. července 2025 18:50

Nebude to jen 1,5 °C. Extrémní počasí oteplí planetu o mnohem víc, bojí se vědci

Navzdory častým zprávám o rekordních vlnách veder, extrémním počasí a neochotě některých států jednat se svět podle aktuálních vědeckých odhadů pravděpodobně vyhne nejhorším scénářům globálního oteplení. Vše ale nasvědčuje tomu, že do konce století se planeta ohřeje přibližně o 2,7 °C oproti době před průmyslovou revolucí. Tento výhled, přestože lepší než předpokládaný nárůst teploty o 4 až 5 stupňů z minulých dekád, zůstává alarmující a představuje vážné riziko pro stabilitu ekosystémů i samotné lidstvo.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Ilustrační fotografie.

Blackout v Česku. Problémy hlásí Praha i jiné oblasti

Části České republiky dnes kolem poledne postihl masivní výpadek elektrické energie. Nejvíce zasáhl hlavní město Prahu, kde přestaly fungovat tramvaje, metro, semafory, ale také platební terminály a bankomaty. Bez proudu se ocitla část centra i okrajových čtvrtí. Problémy se objevily i v řadě dalších krajů. Odpoledne postupně elektřina ve většina částí Česka naskočila, rozjely se vlaky i hromadná doprava.