Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Další ostrá kritika ČT: Padala slova o zločincích, eurohujerech a šmíráckém bulváru

Česká televize
Česká televize
Foto: Česká televize

Praha – Někdejší místopředseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek dlouhodobě kritizuje veřejnoprávní média, především Českou televizi. Svůj názor nezměnil ani jako první místopředseda nové Alternativy pro Českou republiku. Podle něj je ČT třeba zrušit.

„Českou televizi v téhle podobě je třeba zrušit. Proč? Protože se zcela zpronevěřila svému poslání a namísto poskytování 'objektivních, ověřených, ve svém celku vyvážených a všestranných informací pro svobodné vytváření názorů' (přesně tak to předepisuje zákon) se stala hlásnou troubou jedné (eurohujerské) názorové skupiny. Platíme si ji všichni, ale do hlav nám valí bludy jedné (minoritní) party," vysvětluje svůj postoj Štěpánek na svých stránkách.

Pak se věci pokouší uvést na pravou míru. „Problém není v tom, co Česká televize vysílá (i eurohujeři mají v demokracii právo říkat své bludy), nýbrž v tom, co všechno nevysílá, co selektuje, co překrucuje. A opět prosím, abych nebyl chytán za slovo. Sem tam se na obrazovce objeví nějaká mluvící hlava, jež říká cosi alternativního, ale to je asi tak všechno. Na zcela jednostranném výběru hostů a selekci informací to nemění vůbec nic," myslí si hudebník a politik.

Poukazuje na to, že ke správnému rozhodování je třeba mít správné informace. „Úplné informace. Komplexní informace. Kdo nemá správné informace, rozhoduje se špatně. A kdo se rozhoduje špatně, také špatně volí. Takže na místa, kde se rozhoduje o důležitých věcech, vysílá špatné lidi. Špatní politici dělají špatná rozhodnutí. A v důsledku špatných rozhodnutí pak naše země, Evropa i svět směřují špatným směrem," nastiňuje p

V nadsázce se pak podle Štěpánka dá říci, že Česká televize se postupně přeměnila v informační zločineckou organizaci. „Proč? Protože vysílá cinknuté, neúplné, zavádějící informace. Protože není nezávislým informačním zdrojem, nýbrž propagandistickým nástrojem. Čtvrt století po sametové revoluci jsme tam, kde jsme kdysi byli. V informační totalitě. Ta totalita není úplně stejná jako za komunistů, protože historie se neodvíjí v kruhu, nýbrž v poťouchlé spirále. Nicméně řada znaků, jež totalitu definují, je podobná," varuje Štěpánkek.

Z jeho pohledu měla předlistopadové socialistická Československá televize své ztroskotance a samozvance, jak spolu s Rudým právem nazývala nepohodlné osoby z disentu i odjinud. A dnes je to prý podobné. „Eurototalitní Česká televize má pro změnu populisty, extremisty a Putinovy agenty. To jsou všichni ti, kteří nepřísahají na neomylnost Bruselu, multikulturalismus, vítání migrantů, politickou korektnost a Hillary s Angelou," říká.

Za příklad dává americké prezidentské primárky, kdy podle něj ČT stranila demokratce Hillary Clintonové. Ne kauzu Dalík. „Opravdu si veřejnoprávní televizi vydržujeme proto, aby jako ten nejhnusnější šmírácký bulvár asistovala při nástupech do vězení? Nota bene v kauze, ve které je nejspíš úplně všechno jinak. Nemělo by spíše být její investigativní ambicí dohlédnout až tam, kam ani soudní orgány nedohlédly?" táže se.

„Konvička na Staromáku. Žádná panika se na Staroměstském náměstí při Konvičkově velbloudářském happeningu nekonala. ČT a její demagogičtí hosté (např. předseda vlády a ČSSD Sobotka, předseda ODS Fiala, ministr vnitra Chovanec, bývalý ministr spravedlnosti za ODS Blažek) to přesto do omrzení opakují. A Konvičku, jenž ve chvílích, kdy není občanským aktivistou, je váženým přírodovědeckým docentem a vysokoškolským učitelem, zásadně k tématu Konvička nezve. Je to úplná klasika: O nás bez nás. O Konvičkovi bez Konvičky. Nepřipomíná vám to něco, milí ztroskotanci a samozvanci?" zastává se svého kolegy Štěpánek.

„A vůbec nejkouzelnější na celé věci je, že ti, kteří by lidem alternativního ražení nejraději zacpali ústa a všechno jim zakázali, se namnoze rekrutují z těch, kterým kdysi zavírali ústa komunističtí mocipáni. Bolševiky vystřídali eurobolševici. Slovník mají jiný, metody stejné," varuje.

Podobně to prý funguje i v případě Českého rozhlasu. „Sám místopředseda Rady ČRo Tomáš Kňourek upozorňuje na onu šílenost, jakým způsobem Český rozhlas protežuje eurosvazáky z pochybné neziskovky jménem Evropské hodnoty. Nejstrašnější na tom ovšem je, že v tomhle případě za něco, co nám škodí, cálujeme hned dvakrát. Platíme povinné rozhlasové poplatky a propagandistickou eurosvazáckou úderku si za naše daně vydržují neomarxističtí vládní výtečníci na čele se zpovykaným vítačem Dienstbierem," nebere si servítky.

„Za ten informační paskvil, který nám Česká televize (a Český rozhlas) servírují, je ovšem někdo zodpovědný. Konkrétní lidé. Co s tím? Nic netrvá věčně. Dříve či později dostanou účet. Českou televizi v téhle podobě je třeba zrušit. Prvním krokem nechť je zrušení tzv. koncesionářských poplatků. Vybírat za ten paskvil od lidí měsíc co měsíc výpalné je totiž další zločin," dodává ostře Štěpánek.

Témata:  Petr Štěpánek Česká televize Český rozhlas

Související

Aktuálně se děje

9:02

Ukrajina může poprvé použít ATACMS a Storm Shadow na ruském území. Změní tak průběh války?

Spojené státy poprvé povolily Ukrajině použít rakety dlouhého doletu ATACMS k útoku na území Ruska. Tento krok znamená zásadní změnu americké politiky, která dosud zakazovala využití těchto zbraní mimo ukrajinské území, obzvláště na mezinárodně uznaném ruském území. Rozhodnutí Washingtonu bylo přijato navzdory obavám z eskalace války. Co vedlo ke změně postoje USA a jaké důsledky mohou tyto útoky mít? Na to odpověděl server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Vláda ČR

Sport dostane stovky milionů na obnovu po povodních, rozhodla vláda

Národní sportovní agentura dostane 850 milionů korun na pomoc sportovním organizacím, jejichž majetek zničily či poškodily zářijové povodně. Uvolnění peněz z rozpočtové rezervy schválila vláda středečním jednání. Odsouhlasila také další rozšíření pomoci českým exportérům obchodujícím s Ukrajinou, poskytované formou pojištění vývozních úvěrových rizik Exportní garanční a pojišťovací společností a schválila i spuštění úvěrového programu Národní rozvojové banky pro podnikatele postižené povodněmi.