Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kdo zabil "kmotra" Mrázka? Policie je prý na stopě

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Praha - Policie už pravděpodobně ví, kdo před deseti lety nechal zavraždit mafiánského bosse Františka Mrázka. Deník Právo napsal, že kriminalisté začali v tichosti znovu vyšetřovat dosud nevyřešené vraždy lidí z jeho okolí. Podle informací televize Nova se to ale týká i vraždy samotného Mrázka.

25. leden 2006 večer - Františka Mrázka zavraždil najatý střelec jedinou ranou z pušky před sídlem jeho firem na pražské Lhotce.

Mrázka vrah trefil ze vzdálenosti několika desítek metrů. Policistům tak bylo hned jasné, že šlo o profesionála. Že měl tehdy velký strach o život později přiznal i Mrázkův obchodní partner Tomáš Pitr.

Z účasti na mnoha vraždách ale policisté podezřívali i samotného Mrázka.

První obětí měl být už v roce 1992 regionální novinář v Kostelci nad Černými lesy. Zemřít měl později i muž, který novináře zastřelil. V okolí Mrázka také záhadně zmizela řada lidí, kteří sloužili jako takzvaní bílí koně v podezřelých obchodech. A umírali i Mrázkovi dřívější spolupracovníci. Celkem 35 záhadných úmrtí.

Jako klíčová pro objasnění všech souvislostí se ale ukázala vražda Antonína Běly. Ten zemřel už deset let před Mrázkem. Ale až letos policie zatkla bývalého policistu Pavla Šrytra a obvinila ho z vraždy Běly.

Právě Šrytr dělal Bělovi bodyguarda - a po jeho smrti začal pracovat pro Mrázka. Šrytrovo zatčení rozmluvilo některé dosud mlčící svědky. Policie tak začala po letech rozmotávat nejen případy vražd, ze kterých byl podezřelý Mrázek, ale i smrt jeho samotného. Oficiálně ale nic nekomentuje.

Kdo je oním podezřelým z Mrázkovy vraždy, se nejspíš dozvíme jen v případě, že proti němu policie získá dostatek důkazů a dostane ho za mříže.

Témata:  František Mrázek Tomáš Pitr Policie ČR

Související

Aktuálně se děje

9:02

Ukrajina může poprvé použít ATACMS a Storm Shadow na ruském území. Změní tak průběh války?

Spojené státy poprvé povolily Ukrajině použít rakety dlouhého doletu ATACMS k útoku na území Ruska. Tento krok znamená zásadní změnu americké politiky, která dosud zakazovala využití těchto zbraní mimo ukrajinské území, obzvláště na mezinárodně uznaném ruském území. Rozhodnutí Washingtonu bylo přijato navzdory obavám z eskalace války. Co vedlo ke změně postoje USA a jaké důsledky mohou tyto útoky mít? Na to odpověděl server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Vláda ČR

Sport dostane stovky milionů na obnovu po povodních, rozhodla vláda

Národní sportovní agentura dostane 850 milionů korun na pomoc sportovním organizacím, jejichž majetek zničily či poškodily zářijové povodně. Uvolnění peněz z rozpočtové rezervy schválila vláda středečním jednání. Odsouhlasila také další rozšíření pomoci českým exportérům obchodujícím s Ukrajinou, poskytované formou pojištění vývozních úvěrových rizik Exportní garanční a pojišťovací společností a schválila i spuštění úvěrového programu Národní rozvojové banky pro podnikatele postižené povodněmi.