Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Řidič pod vlivem alkoholu zabil na Tachovsku cyklistu a ujel. Soud v pondělí rozhodne o vazbě

alkoholtester
alkoholtester
Foto: dTest.cz

Chodský Újezd (Tachovsko) - Řidiče, který v pátek u Chodského Újezdu usmrtil cyklistu (68) a od nehody ujel, stíhá plzeňská policie. Hrozí mu až osm let za mřížemi.

Nehoda se stala na silnici třetí třídy u obce Chodský Újezd, cyklista utrpěl zranění neslučitelná se životem.

V pondělí soudce rozhodne, zda muže umístí do vazby. "Řidič byl obviněn ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti, dále z neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku. Protože byl pod vlivem alkoholu a drog, bude stíhán i pro ohrožení pod vlivem návykové látky, a protože měl zákaz řízení, je to současně trestný čin maření úředního rozhodnutí," řekla policejní mluvčí Dana Brožová.

Podle informací iDnes.cz našli policisté řidiče (44) několik hodin po kolizi. V krvi měl 1,6 promile alkoholu.

Témata:  dopravní nehody cyklisté alkohol

Související

Aktuálně se děje

17. prosince 2025 11:21

Marek Ztracený se plácl přes kapsu. Máma byla šťastná, přiznal

Loni byl závěr roku v rodině hitmakera Marka Ztraceného ve znamení smutku, ačkoliv se stal Slavíkem. Zemřel mu totiž tatínek. Největší rána to byla pro zpěvákovu maminku, které se její slavný syn rozhodl splnit přání. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy