Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Důchodkyně kandiduje do voleb. Sama o tom vůbec neví

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Jindřichův Hradec - Třiašedesátiletá seniorka z Jindřichova Hradce má za sebou pořádný šok. Při pročítání volebních lístků totiž zjistila, že kandiduje za jednu ze stran. Vůbec o tom přitom nevěděla.

Menší strany se v některých regionech potýkají s nedostatkem lidí a možné potenciální kandidáty na doplnění počtu proto loví na ulicích. Podle deníku MF DNES jim k tomu přitom jediný podpis.

Pozor by si měli dávat hlavně senioři, kteří často listinu podepíší v domnění, že jde o petici. Ve skutečnosti jde ale o potvrzení kandidatury a sami sebe tak učiní kandidáty.

Podobně dopadla i seniorka, která skončila na kandidátní listině hnutí Ne ilegální migraci - peníze raději pro naše lidi. Jak sama tvrdí, žádné politické ambice ale ve skutečnosti nemá.

Podle deníku je to ale marné. Kandidatura je totiž platná a její podpis na kandidátní listině prý není potřeba zvlášť ověřovat.

Témata:  volby Volby 2016 důchodci

Související

Aktuálně se děje

10:27

Laďa Kerndl oslavil kulaté jubileum. Trápení už bylo dost, podotkla slavná dcera

Legendární Ladislav Kerndl oslavil v minulém týdnu kulaté 80. narozeniny a jeho neméně slavná dcera Tereza se postarala o to, aby se na jubileum nezapomnělo. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy