Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vedení Pardubického kraje bude asi bez vítězného ANO

Třetí celostátní sněm hnutí ANO
Třetí celostátní sněm hnutí ANO
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Pardubice - V Pardubickém kraji se rýsuje koalice ČSSD, lidovecké Koalice pro Pardubický kraj, ODS a STAN. Vítězné hnutí ANO v krajské vládě účast mít nebude.

ČTK to řekl lídr kandidátky ANO Jan Řehounek. Vznikající koalice by měla v 45členném zastupitelstvu 28 mandátů.

"Byli jsme postaveni před hotovou věc. Buď půjdeme za jasně definovaných podmínek do velké koalice všichni kromě komunistů, nebo to upečou bez nás. Podmínky jsou konkrétně pro mne absolutně neakceptovatelné, protože vůbec nereflektují výsledky voleb," uvedl Řehounek.

Volby v Pardubickém kraji vyhrálo ANO, získalo 12 mandátů. ČSSD obsadí 11 křesel a Koalice pro Pardubický kraj složená z KDU-ČSL, SNK ED a Nestraníků devět. ODS bude patřit pět křesel stejně jako KSČM, tři připadnou STAN.

Témata:  Pardubický kraj hnutí ANO Sociální demokracie (SOCDEM)

Související

Aktuálně se děje

5. května 2026 19:13

Petr Pavel se stal tváří polské reklamy. Vůbec o tom nevěděl

V polském Těšíně vyvolala rozruch nečekaná reklamní kampaň, jejíž hlavní tváří se stal český prezident Petr Pavel. Plakáty s jeho vyobrazením se objevily ve výlohách v rámci propagace doprovodného programu filmového festivalu Kino na Hranici, který se konal na přelomu dubna a května. Pražský hrad se však od celé aktivity ostře distancoval.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy