Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zeman svolal schůzku ústavních činitelů. Konat by se měla v půlce září

Miloš Zeman
Miloš Zeman
Foto: Česká televize

Praha - Prezident Miloš Zeman jedná s českými velvyslanci na Pražském hradě. Hned na úvod oznámil, že svolal schůzku ústavních představitelů k zahraniční politice ČR. Měla by se konat 12. září.

Zástupci vlády, Hradu, Parlamentu a ministerstev obrany a zahraničních věcí se pravidelně scházeli během prvního působení Zemana na Pražském hradě. Po letošních prezidentských volbách půjde o první jejich setkání. Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) obnovení konceptu schůzek přivítal. "Ukázalo se, že tento formát je velmi užitečný," poznamenal.

Zeman při dnešním projevu odmítl, že by existovaly rozdíly v zahraniční politice mezi vládou a jím.

Schůzky svolává hlava státu. Na minulých hradních setkáních čeští vrcholní politici diskutovali třeba o podpoře ekonomické diplomacie, českém předsednictví visegrádské skupině nebo o boji proti takzvanému Islámskému státu.

Témata:  Miloš Zeman prezident ČR Jan Hamáček

Související

Aktuálně se děje

19. května 2025 10:27

Laďa Kerndl oslavil kulaté jubileum. Trápení už bylo dost, podotkla slavná dcera

Legendární Ladislav Kerndl oslavil v minulém týdnu kulaté 80. narozeniny a jeho neméně slavná dcera Tereza se postarala o to, aby se na jubileum nezapomnělo. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy