Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zeman označil analytika za idiota, přišla drsná reakce

Miloš Zeman
Miloš Zeman
Foto: Česká televize

Praha - Prezident Miloš Zeman ve své řeči k českým velvyslancům neurazil jen české novináře, ale také analytika Tomáše Klvaňu, kterého označil za id*ota. Ten na prezidentova slova obratem zareagoval na sociálních sítích.

Zeman před českými velvyslanci mluvil mimo jiné o protiruských sankcích, které opět zkritizoval. Poukázal na to, že ubližují Evropské unii i Rusku. Zeman by prý ocenil, kdyby se protiruské sankce nadále neprodlužovaly a kdyby se debatovalo o jejich užitečnosti.

Odmítl také, že by byl ruským či čínským agentem. „Jakýsi id*ot, který se jmenuje Klvaňa nedávno prohlásil, že Donald Trump je ruský agent, takže jsem v docela dobré společnosti,“ vysmál se analytikovi prezident.

Analytika a novináře Tomáše Klvaňu z Institutu mezinárodních studíí FSV UK, který v minulosti působil také jaké mluvčí prezidenta Václava Klause, Zemanova slova ale příliš neurazila.

„Člověk se celý život snaží, tvrdě pracuje, každý den si odříká, píše knihy, z hloupých studentů dělá chytré, ale nikdo si toho nevšimne. A pak ho jednou prezident republiky označí za idiota a gratulace přátel i neznámých lidí neberou konce. Jděte, přátelé, do p*dele...“ reagoval na sociálních sítích.

Celo věc bere s humorem a nadsázkou. „Na četné dotazy, zda pana prezidenta zažaluju za toho idiota, odpovídám negativně. Nebudu riskovat, že se v soudní síni prokáže pravda,“ dodal Klvaňa.

Témata:  Miloš Zeman

Související

Aktuálně se děje

21. března 2026 4:00

Počasí překvapí, naznačují modely. Blíží se zajímavá meteorologická situace

V Česku se zhruba za týden dočkáme zajímavé meteorologické situace, avizují meteorologové. Očekává se ochlazení, které zvýší pravděpodobnost sněžení na horách a přechodně i ve středních polohách. Upozornil na to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy