Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

ANO zahájilo volební kampaň, jeho heslem je "Uděláme Česko bohatší"

4. celostátní sněm hnutí ANO
4. celostátní sněm hnutí ANO
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha - Zlepšení dopravní infrastruktury, dostupné byty a školy patří mezi priority, s nimiž vládní hnutí ANO půjde do nadcházejících komunálních a senátních voleb. Uvedl to dnes předseda hnutí a vlády Andrej Babiš při zahájení kampaně k volbám pod heslem Uděláme Česko bohatší.

Premiér slíbil mimo jiné stoprocentní dotaci státu na výstavbu obecních bytů, pokud ze stovky postavených pětinu budou tvořit sociální byty. "Nesmyslné debaty o sociálním bydlení nejsou na místě, musíme mít dostupné bydlení," uvedl Babiš.

"Máme co obhajovat, takže uvidíme, jak naši primátoři a starostové pracovali," řekl Babiš. Za klíčový označil výsledek v hlavním městě. Poznamenal, že nebyl spokojen s tím, že ANO loni v říjnových volbách do Sněmovny získalo v Praze jen 20 procent hlasů. ANO před čtyřmi lety vyhrálo komunální volby ve většině krajských měst i v hlavním městě. Z 8717 kandidátů hnutí na obecní zastupitele bylo zvoleno 1610.

Skeptičtější byl Babiš v odhadu výsledku hnutí v senátních volbách. "Nám ten Senát nikdy moc nešel," přiznal. Za kvalitní kandidáty ANO označil bývalého ministra financí Ivana Pilného a stávající senátorku za ČSSD, vědkyni Evu Sykovou.

Témata:  Hnutí ANO Komunální volby Andrej Babiš

Související

Aktuálně se děje

3. července 2025 18:50

Nebude to jen 1,5 °C. Extrémní počasí oteplí planetu o mnohem víc, bojí se vědci

Navzdory častým zprávám o rekordních vlnách veder, extrémním počasí a neochotě některých států jednat se svět podle aktuálních vědeckých odhadů pravděpodobně vyhne nejhorším scénářům globálního oteplení. Vše ale nasvědčuje tomu, že do konce století se planeta ohřeje přibližně o 2,7 °C oproti době před průmyslovou revolucí. Tento výhled, přestože lepší než předpokládaný nárůst teploty o 4 až 5 stupňů z minulých dekád, zůstává alarmující a představuje vážné riziko pro stabilitu ekosystémů i samotné lidstvo.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Ilustrační fotografie.

Blackout v Česku. Problémy hlásí Praha i jiné oblasti

Části České republiky dnes kolem poledne postihl masivní výpadek elektrické energie. Nejvíce zasáhl hlavní město Prahu, kde přestaly fungovat tramvaje, metro, semafory, ale také platební terminály a bankomaty. Bez proudu se ocitla část centra i okrajových čtvrtí. Problémy se objevily i v řadě dalších krajů. Odpoledne postupně elektřina ve většina částí Česka naskočila, rozjely se vlaky i hromadná doprava.