Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V areálu bývalé Tesly vypukl požár, škoda přes milion korun

Požár
Požár
Foto: Pixabay

Hradec Králové - Pět hasičských jednotek dnes večer likvidovalo požár v areálu bývalého státního podniku Tesla v Hradci Králové v ulici Víta Nejedlého. Hořela tam výrobní technologie. Požár vypukl ve čtvrtém patře budovy, jedna osoba utrpěla lehké zranění. Podle předběžných odhadů bude škoda přes jeden milion korun. ČTK to řekla mluvčí krajských hasičů Martina Götzová.

Hasiči přijali oznámení o požáru v 19:43 a ještě ve 20:30 nebyl pod kontrolou. "Požár jsme lokalizovali. Už nehoří. Kontrolujeme střechu, jestli nedošlo k prohoření a procházíme objekt, jestli nejsou někde skrytá ohniska. Objekt se nyní odvětrává," řekla ČTK před 21:30 mluvčí hasičů.

Když požár propukl, bylo na místě několika zaměstnanců, které stihli budovu opustit. "Došlo ke zranění jedné osoby, podle záchranářů šlo o lehké zranění," dodala Götzová.

Hasiči museli zasahovat v dýchacích přístrojích. Na místě měli také protiplynový kontejner se zásobou dýchací techniky. "Pravděpodobně šlo o technickou závadu," řekla ČTK hradecká policejní mluvčí Iva Kormošová.

Témata:  Hradec Králové hasiči požáry

Související

Aktuálně se děje

3. července 2025 21:24

Sean „Diddy“ Combs byl uznán vinným ze dvou trestných činů. Většiny obvinění ho soud zprostil

Sean „Diddy“ Combs byl ve středu uznán vinným ze dvou federálních trestných činů přepravy za účelem prostituce, zatímco byl zproštěn nejvážnějších obvinění ze spiknutí za účelem vydírání (RICO) a obchodování s lidmi. Rozhodnutí poroty, které přišlo po týdnech výpovědí a důkazů, znamená částečné vítězství pro hudebního magnáta – avšak s přetrvávajícími právními hrozbami a trvalými dopady na jeho reputaci.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy