Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

U Prahy pokračuje pátrání po medvědovi, svědek jej údajně viděl u Brandýsa n. L.

Ilustrační foto

U Prahy pokračuje pátrání po medvědovi, svědek jej údajně dnes viděl v části Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi. V okolí města létá vrtulník s termovizí. Zapojili se také myslivci, řekl ČTK policejní mluvčí Pavel Truxa.

Medvěda podle něj svědek, rybář, viděl v místní části Houštka dnes dopoledne. Údajně se podle něj jednalo o mládě. Vedení města obyvatele vyzvalo, aby omezili pohyb lokalitě a přilehlých lesních porostech.

Policisté a myslivci nyní prohledávají okolí. "Žádná stopa zatím nalezena nebyla," uvedl Truxa.

Už v pátek varovalo své obyvatele několik obcí, které jsou nedaleko Brandýsa, aby dva dny nechodili do volné přírody kvůli možnému pohybu medvěda. Vidět jej měl myslivec za Čečelicemi, které jsou od Brandýsa zhruba 16 kilometrů.

Témata:  Středočeský kraj medvědi

Aktuálně se děje

13:05

V části Prahy neteče voda. Na opravě havárie se pracuje

Více než 50 tisíc odběratelů v Praze se ve středu ocitlo bez vody. Důvodem je havárie na vodovodním řadu, ke které došlo při napouštění po plánované výluce. K opravě by mělo dojít ještě dnes.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Hokej, ilustrační foto

Po Finech a Norech Češi porazili Dány 7:4

Čeští hokejisté si spravili chuť po posledním zápase, ve kterém museli skousnout první prohru, když nestačili na Švýcary až na nájezdy a tentokrát v základní hrací době si došli pro tři body v zápase s Dánskem. Jednalo se tak o třetího severského soupeře ve skupině A po Finsku a Norsku a podobně jako v těchto obou předešlých případech i tentokrát Češi vyhráli. První dvě třetiny sice bylo znát, že Dánsko není poslední léta nejoblíbenější soupeř českého národního týmu a i v tomto zápase nepříjemně dotahovalo a až do stavu 3:3 se hrál vyrovnaný duel. Ve třetí třetině se ale rozvolnila stavidla natolik, že umožnila Čechům vstřelit další čtyři branky, zatímco Dánové se do konce zápasu zmohli už jen na jednu trefu.