Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tajfun Nida se dostal do Hongkongu, zranil nejméně tři lidi

Hurikán
Hurikán
Foto: Pixabay

Hongkong - Tajfun Nida se v noci na dnešek přehnal Hongkongem s poryvy větru dosahujícím rychlosti kolem 100 kilometrů v hodině.

Nejméně tři lidé utrpěli zranění způsobené padajícími větvemi stromů, které hnal vichr doprovázený silným lijákem. Z preventivních důvodů byl kvůli dozvukům polevující bouře ještě v dopoledních hodinách místního času omezen chod města.

Ráno nefungovaly ani místní burzy.

Provoz místního mezinárodního letiště byl obnoven brzy odpoledne (dopoledne SELČ). Zablokovaní cestující, z nichž mnozí si stěžovali na to, že jim letecké společnosti nezajistily náhradní ubytování v hotelech či alespoň občerstvení na letišti, čekali na termíny odletů.

Aerolinky jsou s to dnes zajistit pouze 500 spojů místo 1100, které jsou v průměru denně odbavovány.

Témata:  Tajfun Hongkong

Související

Aktuálně se děje

8. května 2025 21:03

Tajemství posledního přání Jiřího Bartošky. Co mu rodina splnila?

Svět žije volbou nového papeže, ale Česko se ve stejnou chvíli vyrovnává se smutnou zprávou. Zemi ve čtvrtek odpoledne oběhla informace, že zemřel charismatický Jiří Bartoška. Bylo mu 78 let. Vážná nemoc byla nakonec nad síly slavného herce. Rodina mu nicméně splnila poslední přání. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy