Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a neděli 29. července

Počasí v létě
Počasí v létě
Foto: Pixabay

Praha - Slábnoucí studená fronta přejde v noci na neděli přes naše území k východu. Za ní se k nám rozšíří nevýrazná oblast vyššího tlaku vzduchu, informuje chmi.cz.

Počasí v noci (22-07):V Čechách převážně oblačno, místy déšť, zpočátku ojediněle i bouřky, k ránu ubývání srážek. Na Moravě a ve Slezsku převážně polojasno a srážky jen ojediněle. Nejnižší teploty 19 až 15 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Tlaková tendence: mírný, k ránu slabý vzestup

Počasí přes den (07-24):Oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky, na východě odpoledne místy přeháňky nebo i bouřky. K večeru ustávání srážek a částečné ubývání oblačnosti. Nejvyšší teploty 27 až 31 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 2 až 6 m/s bude večer slábnout.

Tlaková tendence: zpočátku slabý vzestup, postupně slabý pokles

Témata:  počasí léto

Související

Aktuálně se děje

6. září 2025 17:39

Odkud pozorovat zatmění Měsíce? Úkaz si nenechá ujít téměř celý svět

Nadcházející víkend bude pro mnohé pozorovatele oblohy příležitostí k úžasné podívané. Dojde totiž k zatmění Měsíce, které ho promění v rudý Měsíc. Kromě toho dosáhne svého vrcholu také zářící úplněk. Zatmění Měsíce bude viditelné v Evropě, Africe, Asii a Austrálii.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy