Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V počasí dojde ke zlomu. Jak bude o víkendu? Velká předpověď

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Zatímco počasí v posledních dnech naznačuje příchod zimy, o víkendu dojde ke zlomu. V noci budou teploty zůstávat kolem nuly, během dne ale vyšplhají až k téměř deseti stupňům.

V pátek bude přetrvávat zataženo nízkou oblačností nebo mlhy, místy mrholení, zpočátku ojediněle i mrznoucí. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem +3 až -1 °C a může se tvořit ledovka. Nejvyšší denní teploty ale budou budou stoupat až k 3 až 7 °C. 

I v sobotu bude většinou zataženo, místy se objeví mlhy a mrholení. Nejnižší noční teploty ale neklesnou pod 5 až 1 °C. Oproti tomu nejvyšší denní teploty zůstanou stejné jako v pátek, tedy kolem 3 až 7 °C. 

Mírné oteplení přijde v neděli, kdy bude oblačno až zataženo, místy až polojasno. Nejnižší noční teploty sice klesnou na +3 až -1 °C, nejvyšší denní teploty ale porostou na 4 až 8 °C.

Od pondělí se opět začne ochlazovat. Bude oblačno až zataženo a nejnižší noční teploty se budou držet kolem +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty ale klesnou na 1 až 5 °C. 

Témata:  počasí EuroZprávy.cz podzim

Související

Aktuálně se děje

22. října 2025 13:27

Ukrajina by souhlasila s Trumpovým kompromisem, potvrdil Zelenskyj

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uvítal kompromisní návrh amerického protějška Donalda Trumpa, aby se válka na Ukrajině zastavila na úrovni nynější frontové linie. Zelenskyj ale vyjádřil přesvědčení, že Moskva s tím nebude souhlasit. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy