Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí na noc a pátek 3. ledna. Pozor na mrznoucí mlhy

Zima, ilustrační fotografie
Zima, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Příliv teplého vzduchu od jihozápadu ve vyšších vrstvách atmosféry zeslábne. Od západu postoupí do střední Evropy tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry, která se bude vyplňovat. Večer začne ovlivňovat počasí v Čechách studená fronta postupující od severozápadu, informuje portal.chmi.cz.

Počasí v noci (22-07): Jasno. Ojediněle, v polohách pod 400 m postupně místy mrznoucí mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší teploty -2 až -6 °C, na severu a severovýchodě místy kolem 0 °C. Slabý proměnlivý nebo jižní vítr do 4 m/s. Na severovýchodě vítr mírný jihozápadní 3 až 7 m/s. KOMENTÁŘ METEOROLOGA: V nižších polohách se bude při mrznoucích mlhách místy tvořit námraza. Tlaková tendence: slabý pokles Rozptylové podmínky: většinou mírně nepříznivé

Počasí přes den (07-24): Zpočátku jasno až polojasno, v polohách pod 400 m místy mlhy, i mrznoucí, nebo nízká oblačnost, které se ojediněle udrží po celý den. Během dne od západu oblačno až zataženo, večer na západě místy déšť, nad 1000 m sněžení. Nejvyšší teploty 3 až 7 °C, na severovýchodě Čech, na jižní a střední Moravě -1 až +3 °C. Mírný jihozápadní vítr 2 až 6 m/s, na severovýchodě Čech, na jižní a střední Moravě slabý proměnlivý do 4 m/s. Tlaková tendence: slabý až mírný pokles, večer na západě slabý vzestup Rozptylové podmínky: dobré, na severovýchodě Čech, na jižní a střední Moravě mírně nepříznivé

Témata:  počasí zima

Související

Aktuálně se děje

8. května 2025 19:35

Nad Sixtinskou kaplí se objevil bílý kouř. Papež Lev XIV. je Američan

Kardinálové zvolili nového papeže. Stal se jím americký kardinál Robert Francis Prevost. Bílý kouř vyšel z komína na střeše Sixtinské kaple ve čtvrtek po 18. hodině. Identita nového papeže, který přijal jméno Lev XIV., byla odhalena asi o hodinu později. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy