Každý z nás se snaží vypadat co nejlépe. K tomu, abychom toho dosáhli, potřebujeme několik pomocníků. Kosmetické pomůcky vyžadují náležitou péči. Pokud je dostatečně neudržujeme, můžeme počítat s nepříjemnými následky, jako je kožní vyrážka nebo bakteriální infekce. Jak se tedy o nástroje, které ke zvelebování svého vzhledu používáme starat? V následujícím článku Vám přinášíme jednoduché návody.
1. Štětce na make-up
Nedílnou součástí kosmetické taštičky každé ženy jsou štětce na nanášení make-upu. Jedná se o věc, kterou používáme takřka denně, proto by bylo dobré, udělat si čas a vyčistit ji.
V prvním kroku umyjte štětce čistou a studenou vodou. Pokuste se navlhčit pouze štětinovou část, abyste předešli poškození lepidla, které drží štětiny pohromadě.
Dále naneste mezi dlaně kapku šampónu nebo mycího prostředku a jemně Vašimi dlaněmi třete štětiny s mycím prostředkem. Dávejte pozor, aby se prostředek dostal i do středu štětce.
Poté štětec opláchněte čistou vodou a rukojeť usušte.
V dalším kroku jemně stlačte štětiny, tak abyste se zbavili co možná největšího množství vody. Poté dejte na nějaký vodorovný povrch ručník a štětce na něj položte. Nechte je vysoušet celou noc.
2. Ultrazvukový čistící kartáč na obličej
Ačkoliv společně s ultrazvukovým čistícím kartáčem používáte i čistící prostředek na pleť, i on vyžaduje pravidelné čištění, alespoň jednou týdně.
Nejprve vyšroubujte hlavu kartáče.
Poté naneste pár kapek antibakteriálního mýdla na starý kartáček na zuby a snažte se důkladně vyčistit prostor mezi štětinkami.
Důkladně hlavici opláchněte teplou vodou a poté vyčistěte také rukojeť kartáče za pomocí mýdla a hadříku.
Hlavici posléze nechejte vysušit přes noc odděleně od rukojeti.
3. Kleštičky na řasy
Řasenka, oční linky a bakterie, to všechno může ulpívat na povrchu Vašich kleštiček. Nic z toho není příliš šetrné k Vašim očím. Kleštičky byste měli čistit alespoň jednou týdně, popřípadě denně, pokud jste náchylní k očním infekcím.
K čištění kleštiček využijte navlhčený bavlněný tampon nebo kousek vaty s kapkou peroxidu vodíku. Poté opatrně čistěte celou plochu kleštiček, především tu, která přichází do kontaktu s očním okolím.
Kleště posléze pořádně opláchněte chladnou vodou, jelikož peroxid by mohl vysušovat gumové a plastové části.
Nakonec nechte kleště vysušit položené na suchém ručníku.
4. Tužka na oči nebo na obočí
Tužky na oči i na obočí se časem otupují a potřebují být zařezávány ořezávátkem. Předtím, než jsou tužky ořezány, však přicházejí do kontaktu s tělními tekutinami a ty posléze přenáší i na ostří ořezávátka. Je tedy nutné čistit ostří tak, aby nedocházelo k opětovnému přenášení bakterií z tužky na ořezávátko a naopak.
Podobně jako v předchozích případech použijeme starý zubní kartáček. Namočíme ho do peroxidu vodíku a očistíme jím důkladně ostří ořezávátka.
Poté ostří dobře opláchneme vodou a necháme vysušit.
5. Pinzeta
Pinzetu využíváme k různým úkonům a stejně jako v předchozích případech, i ona přichází do styku s tělními tekutinami. Abychom zabránili přenosu infekcí, měla by být pinzeta čištěna po každém použití.
Pro celkové čistění umyjte pinzetu teplou vodou s kapkou antibakteriálního mýdla.
Poté jí můžete ponořit do peroxidu vodíku nebo nanést peroxid jen na kousek vaty a důkladně jím pinzetu očistit.
Posledním krokem je nechat pinzetu usušit na suchém ručníku.
6. Pomůcky na manikúru a pedikúru
Existuje spousta strašidelných historek o přenosu infekcí z pomůcek na manikúru a pedikúru, protože tyto pomůcky přicházejí do přímého styku se špínou, bakteriemi a tělesnými tekutinami. Jejich důkladné čištění je tudíž nezbytné!
Jednorázových předmětů jako jsou vatové tampony nebo vatové tyčinky se opravdu zbavujte ihned po použití!
Kovové předměty umývejte teplou vodou a antibakteriálním mýdlem za pomocí starého zubního kartáčku. Můžete je také namočit do roztoku peroxidu. Dělejte tak po každém užití.
Plastové a syntetické materiály jako je například rozdělovač prstů při lakování nehtů nebo štětec laku na nehty namáčejte do teplé vody s kapkou mýdla.
Všechny části dobře usušte. A pozor, nenechávejte tyto pomůcky v uzavřené kosmetické taštičce či kufříků, podporujete tak rozmnožování bakterií.
Témata: ženy, úklid, domácnosti, zdraví, kosmetika
Související
14. června 2023 10:35
6. listopadu 2022 8:35
17. května 2022 10:41
29. března 2022 13:25
28. října 2021 16:23
21. října 2021 18:54