Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Razantní kroky Dánska: Islám je agresivní, uprchlíci, už vás tu nechceme

Dánsko, Kodaň
Dánsko, Kodaň
Foto: Pixabay

Kodaň - Dánsko se stejně jako řada dalších evropských zemí potýká s přívalem migrantů a snaží se jej mírnit všemi dostupnými prostředky. Politici však nyní usoudili, že je potřeba migraci zastavit úplně.

Dánsko by mělo zastavit imigraci z muslimských zemí, aby eliminovalo hrozbu násilí, kterou představují extremisté. Uvedli to podle agentury AP představitelé Dánské lidové strany (DPP), druhého největšího politického subjektu v zemi.

Místopředseda protiimigračně zaměřené DPP Sören Espersen tvrdí, že 270 tisíc muslimů žijících v Dánsku představuje vysoké riziko výskytu sympatizantů militantní skupiny Islámský stát. Sociální demokraté, největší dánská politická strana, tyto výroky ale odsoudili.

"Islám je agresivní náboženství. Každý musí vidět, že mnozí, kteří páchají teror, nacházejí inspiraci právě v islámu. To je důvod, proč existuje souvislost mezi počtem muslimů v zemi a obecným bezpečnostním rizikem," uvedl podle agentury mluvčí DPP pro otázky přistěhovalectví Martin Henriksen .

Jeho strana ale nebude usilovat o zavedení zákona výslovně zakazujícího přijímání muslimských migrantů. Přesto bude tato agenda primárním cílem DPP. "Naším záměrem je, aby se zastavila muslimská imigrace. Rádi bychom ji dostali na nulovou úroveň," dodal Henriksen.

Témata:  Dánsko uprchlíci

Aktuálně se děje

26. dubna 2024 17:48

Policie šetří nález těla na Mělnicku, zřejmě jde o sebevraždu

Středočeská policie se zabývá nálezem bezvládného těla na Mělnicku. Muž se zřejmě zastřelil po předchozí dopravní nehodě, vyplývá z dosavadních informací. Tragická událost je nadále předmětem vyšetřování. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Dmitrij Peskov

Peskov: Kyjev a Kreml se před dvěma lety dohodli na mírové smlouvě, pak ji Ukrajina zrušila

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov dnes uvedl, že v současné době nejsou žádné podmínky pro mírová jednání s Kyjevem. Podle něj Kyjev již před dvěma lety zakázal veškeré vyjednávání, dokud bude ruským prezidentem Vladimir Putin, pod jehož velením ruská vojska v únoru 2022 vstoupila na Ukrajinu. Tento zákaz Kyjev zdůvodnil odhalením válečných zločinů, které údajně spáchalo Rusko.