Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Alarmující stav ve Francii: U Calais žije více migrantů než kdy dřív

Tábor
Tábor "džungle" v Calais
Foto: Reprofoto Mail Online

Paříž - V provizorním táboře pro migranty u severofrancouzského Calais nyní žije nejvíce lidí od jeho vzniku. Zástupci prefektury v něm napočítali na 6900 obyvatel.

Dnes to uvedla agentura DPA. Ještě vyšší čísla ovšem uvádějí nevládní organizace, podle nichž v tábořišti, kterému se přezdívá džungle, žije více než 9000 migrantů.

Počet uprchlíků v táboře poblíž přístavu roste navzdory tomu, že se francouzské úřady opakovaně pokoušejí počet obyvatel snížit. Například letos na jaře prefektura nechala jižní část tábořiště strhnout a přesunula tisíce lidí do uprchlických center v jiných částech země.

Podle nevládních organizací však stát již nemá dostatek náhradního ubytování, aby mohl evakuovat i severní část tábora. Od června počet migrantů vzrostl o více než dvě tisícovky.

Témata:  uprchlíci Francie

Související

Aktuálně se děje

31. ledna 2026 13:35

„Mami, myslel jsem, že máme ještě čas.“ Culkin a další celebrity oplakávají smrt O'Hara

Smrt kanadsko-americké herečky Catherine O’Hara, držitelky ceny Emmy, která se proslavila jako Kevinova matka v kultovní komedii Sám doma nebo jako excentrická Moira Rose v seriálu Schitt's Creek, otřásla světem celebrit. Podle prohlášení její zastupující agentury Creative Artists Agency skonalá umělkyně zemřela v pátek ve svém domě v Los Angeles po krátké nemoci.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy