Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

KLDR nastražila miny u pohraniční vesnice, tvrdí OSN

Severní Korea
Severní Korea
Foto: Pixabay

Soul - KLDR poblíž vesnice Pchanmundžom v demilitarizovaném pásmu nastražila pozemní miny, tvrdí americké velení sil OSN v Jižní Koreji.

Americké velení OSN se sídlem v Soulu dnes ostře odsoudilo jakékoli severokorejské akce, které ohrožují bezpečnost personálu v demilitarizovaném pásmu. Tam působí mimo jiné i mezinárodní Vojenská komise pro příměří. Americké velení zároveň odmítlo spekulovat o důvodu, proč Severní Korea miny v místě položila.

KLDR miny u Pchanmundžomu nastražila proto, aby zabránila severokorejským vojenským zběhům prchat na jihokorejskou stranu, míní jihokorejská agentura Jonhap.

Velká část pohraničního pásma je pokrytá minami a protkána ostnatými dráty. Podle jihokorejských médií ale na základě příměří, které ukončilo korejskou válku z let 1950-1953, není dovoleno pokládat miny u vesnice Pchanmundžom.

Témata:  Severní Korea Jižní Korea

Související

Aktuálně se děje

18. října 2025 21:01

18. října 2025 10:08

17. října 2025 17:43

Česko může přijít o desítky miliard korun. Očkování proti chřipce přitom stojí jen stovky

Každý podzim se v Česku zvyšuje počet lidí s respiračními onemocněními. Chřipka přitom každoročně vyřadí z práce více než sto tisíc lidí. Jen v roce 2024 bylo podle údajů České správy sociálního zabezpečení vystaveno přes 105 tisíc pracovních neschopenek kvůli chřipce, v průměru na téměř čtrnáct dní.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy