Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Útok v Belgii: V Bruselu vybuchla bomba

Belgie, Brusel
Belgie, Brusel
Foto: Pixabay

Brusel - V noci na dnešek explodovala bomba u budovy kriminologického institutu v Bruselu. Nikdo nebyl zraněn, objekt byl v době útoku prázdný.

Podle belgických médií se útok stal kolem 2:30 SELČ. Auto prorazilo zábrany u institutu a útočníci, jejichž počet je nejasný, odpálili nálož, kterou umístili na jednom z oken laboratoří. Na místě vypukl požár, který nyní likvidují tři desítky hasičů. Pachatelé zanechali v areálu také ohořelé vozidlo.

Úřady nejsou s to zatím uvést, zda šlo o teroristický či kriminální čin. Podle mluvčího požárníků Pierrea Meyse byl výbuch tak silný, že vyrazil okna budov v okruhu desítek metrů.

V březnu zaútočili na bruselském letišti a v metru sebevražední atentátníci, kteří zabili 32 lidí.

Témata:  Belgie

Související

Aktuálně se děje

18. října 2025 21:01

18. října 2025 10:08

17. října 2025 17:43

Česko může přijít o desítky miliard korun. Očkování proti chřipce přitom stojí jen stovky

Každý podzim se v Česku zvyšuje počet lidí s respiračními onemocněními. Chřipka přitom každoročně vyřadí z práce více než sto tisíc lidí. Jen v roce 2024 bylo podle údajů České správy sociálního zabezpečení vystaveno přes 105 tisíc pracovních neschopenek kvůli chřipce, v průměru na téměř čtrnáct dní.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy