Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Italská armáda dnes zachránila 2000 migrantů, našla 15 mrtvých těl

Italské námořnictvo zachraňuje uprchlíky
Italské námořnictvo zachraňuje uprchlíky
Foto: Amnesty International

Řím - Lodě italského námořnictva a mise Evropské unie dnes ve Středozemním moři poblíž Libye zachránily přes 2000 migrantů. Jejich posádky objevily také 15 mrtvých těl.

Šlo pravděpodobně o uprchlíky, kteří se neudrželi na palubě malých vratkých plavidel a utopili se. Informovala o tom agentura ANSA.

Italská pobřežní stráž během dnešního dne koordinovala celkem 19 záchranných operací. Podílely se na nich italské hlídkové lodě Orione a Borsini, helikoptéry a rovněž plavidla mise Evropské unie EUNAVFOR Med Sophia a také lodě nevládních humanitárních organizací.

Podle informací italského ministerstva vnitra z minulého týdne už počet migrantů, kteří letos po moři dorazili do Itálie, překonal čísla za stejné období loňského roku.

Témata:  Itálie uprchlíci

Související

Aktuálně se děje

31. ledna 2026 13:35

„Mami, myslel jsem, že máme ještě čas.“ Culkin a další celebrity oplakávají smrt O'Hara

Smrt kanadsko-americké herečky Catherine O’Hara, držitelky ceny Emmy, která se proslavila jako Kevinova matka v kultovní komedii Sám doma nebo jako excentrická Moira Rose v seriálu Schitt's Creek, otřásla světem celebrit. Podle prohlášení její zastupující agentury Creative Artists Agency skonalá umělkyně zemřela v pátek ve svém domě v Los Angeles po krátké nemoci.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy