Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Omyl obřích rozměrů: Koalice se při náletu na Mosul spletla a zasáhla spojence irácké armády

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: af.mil **www.af.mil**

Bagdád - Mezinárodní koalice bojující proti radikálům na Blízkém východě má další průšvih. Při dnešním náletu byla omylem zasažena skupina sunnitských spojenců irácké armády.

Podle kmenových zdrojů citovaných serverem iráckých Kurdů Rudaw přišlo o život 20 sunnitských bojovníků. Zásah potvrdila také irácká armáda s tím, že zatím není jasné, čí letadla útočila.

Kurdský server uvádí, že při náletu byla zasažena pozice milicí Hašd al-Ašájarí východně od města Kajjára.

Toto místo leží jižně od Mosulu a irácká armáda se spojenci v něm v srpnu porazila radikály z Islámského státu (IS). Poblíž Kajjáry je letecká základna a premiér Hajdar Abádí označil Kajjáru za klíčové město získané před chystanou ofenzivou proti IS v Mosulu.

Témata:  Irák

Související

Aktuálně se děje

23. prosince 2025 19:11

Revoluce v úložném prostoru – jak vybrat ideální šatní skříň a komodu do malé ložnice

Správně zvolená šatní skříň a komoda dokáží proměnit i malou ložnici v místo plné funkčně řešeného úložného prostoru. Klíčem je kombinace chytrého členění, vhodných materiálů a pár nenápadných designových triků. Před nákupem si stanovte, co skutečně potřebujete ukládat, kde bude nábytek stát a jak bude fungovat v denním provozu.

Zdroj: Komerční článek

Další zprávy