Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kolik islamistů je mezi migranty? Z Rakouska přišla děsivá čísla

Uprchlíci, ilustrační foto
Uprchlíci, ilustrační foto
Foto: UNHCR

Vídeň – Agentura AP s odvoláním na nová čísla rakouského ministerstva vnitra říká, že v zemi odhalila za poslední roky necelé tři stovky islamistitckých radikálů. Alarmující je, že se jich většina do země dostala jako „uprchlíci“.

Podle rakouského ministerstva vnitra bylo v poslední době identifikováno 287 radikálů, 40 procent z nich dorazilo do země jako migranti, kteří hledají azyl.

Ministerstvo uvádí že jeho údaje zahrnují období od začátku roku 2011 do 1. července letošního roku. Data byla zveřejněna v pondělí v odpovědi na parlamentní dotaz pravicové antiimigrační Strany svobody.

Ministerstvo tvrdí, že ze zjištěných radikálů bylo 44 zřejmě zabito v Sýrii, 87 se vrátilo z bojů v Sýrii a Iráku, dalším padesáti bylo zabráněno, aby se spojili s islamistickými radikály v těchto dvou zemích. Zbytek se zřejmě stále pohybuje někde v Rakousku,

Mluvčí ministerstva Karl-Heinz Grundboeck uvedl, že většina z nich se zřejmě zradikalizovala po příjezdu do Rakouska. Dodal, že největší skupinu radikálů tvoří Čečenci.

Témata:  Rakousko uprchlíci

Související

Aktuálně se děje

18. října 2025 21:01

18. října 2025 10:08

17. října 2025 17:43

Česko může přijít o desítky miliard korun. Očkování proti chřipce přitom stojí jen stovky

Každý podzim se v Česku zvyšuje počet lidí s respiračními onemocněními. Chřipka přitom každoročně vyřadí z práce více než sto tisíc lidí. Jen v roce 2024 bylo podle údajů České správy sociálního zabezpečení vystaveno přes 105 tisíc pracovních neschopenek kvůli chřipce, v průměru na téměř čtrnáct dní.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy