Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ve Francii zadrželi kvůli poradci prezidenta Macrona tři policisty

Policie Francie
Policie Francie
Foto: Police Nationale

Paříž - Tři policisté, kteří jsou za zveřejněním videa usvědčujícího poradce francouzského prezidenta Emmanuela Macrona z násilí, byli dnes vzati do vazby.

Podle pařížského soudu porušili profesionální tajemství. Macronův poradce Alexandre Benalla je ve vazbě od pátku a policie dnes prohledala jeho bydliště. V pondělí bude kvůli Benallově případu vypovídat před právním výborem parlamentu ministr vnitra Gérard Collomb, uvedla agentura AFP.

Záběry, kvůli nimž se ocitli ve vazbě tři policisté, usvědčují Benallu z bití účastníka prvomájové demonstrace. Benalla měl během prezidentské kampaně na starosti Macronovu bezpečnost.

Policejní prefektura dospěla k závěru, že videozáznamy byly "večer 18. července neoprávněně poskytnuty třetí straně". Právě toho dne o aféře jako první informoval list Le Monde.

Témata:  Francie policie Francie

Související

Aktuálně se děje

18. října 2025 21:01

18. října 2025 10:08

17. října 2025 17:43

Česko může přijít o desítky miliard korun. Očkování proti chřipce přitom stojí jen stovky

Každý podzim se v Česku zvyšuje počet lidí s respiračními onemocněními. Chřipka přitom každoročně vyřadí z práce více než sto tisíc lidí. Jen v roce 2024 bylo podle údajů České správy sociálního zabezpečení vystaveno přes 105 tisíc pracovních neschopenek kvůli chřipce, v průměru na téměř čtrnáct dní.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy