Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Svět může být v klidu. Pokémoni dorazili do Ria před začátkem olympiády

Pokémon GO
Pokémon GO
Foto: Pixabay

Rio de Janeiro – Obě hry toho mají hodně společného, jak olympijské, tak i u mobilní byla dlouho nejistota, jestli vůbec začnou. Pokémon GO už se to povedlo, nyní je to na olympiádě, která oficiálně startuje dnes v noci. Olympionici už nyní kromě medailí, můžou také bojovat o své Pokémony.

Dlouho se spekulovalo o tom, jestli firma Niantic stihne připravit servery v Jižní Americe ještě před začátkem olympiády, nakonec se jím to povedlo, rovnou den před zahajovacím ceremoniálem, jak informuje server Independent.co.uk.

Pokémon GO už tak může oficiálně hrát 30 zemí, včetně České republiky. Zpoždění spuštění způsobil velký zájem o hru, kdy pak nestíhaly servery stovky milionů hráčů.

Jak jsme informovali dříve, mnoho olympioniků si stěžovalo, že nemohou hrát v Brazílii, kde budou několik dalších týdnů žít. Ventilovali svou frustraci na sociálních sítích, takže možná, že i tím přispěli k tomu, že se Pokémon GO spustil dříve.

Témata:  Olympijské hry 2016 Brazílie Pokemon

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 22:03

Sport dostane stovky milionů na obnovu po povodních, rozhodla vláda

Národní sportovní agentura dostane 850 milionů korun na pomoc sportovním organizacím, jejichž majetek zničily či poškodily zářijové povodně. Uvolnění peněz z rozpočtové rezervy schválila vláda středečním jednání. Odsouhlasila také další rozšíření pomoci českým exportérům obchodujícím s Ukrajinou, poskytované formou pojištění vývozních úvěrových rizik Exportní garanční a pojišťovací společností a schválila i spuštění úvěrového programu Národní rozvojové banky pro podnikatele postižené povodněmi.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

ISS.

Praskliny na ISS odhaleny. Hrozí snad kolaps celé stanice?

Mezinárodní vesmírná stanice (ISS) čelí vážným technickým problémům, které by mohly ohrozit její další fungování. NASA odhalila, že v ruském modulu Zvezda dlouhodobě dochází k úniku vzduchu, jehož příčinu se doposud nepodařilo jednoznačně určit. Zatímco Roskosmos se domnívá, že za problémem stojí mikrovibrace a únava materiálu, NASA upozorňuje na kombinaci tlakových změn, mechanického zatížení a stárnutí samotné konstrukce.