Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Chemtrails? Ale kdepak, USA budou bombardovat nebe plazmou

Stíhací letoun F-15 Eagle, ilustrační fotografie
Stíhací letoun F-15 Eagle, ilustrační fotografie
Foto: af.mil **www.af.mil**

Washington - Konspirační teoretiky čekají žně. Spojené státy se totiž pustí do ojedinělého projektu, v rámci nějž budou bombardovat atmosféru pomocí plazmových bomb. Informuje o tom The New Scientist.

Není tajemstvím, že v noci se dají radiové signály přijímat z mnohem větší vzdálenosti než ve dne. Mohou za to změny v ionosféře, ve které se v noci zvyšuje hustota nabitých částic, což usnadňuje odražení signálů. Přes den je ale kvalita rádiového spojení na delší vzdálenosti slabší, a to se americká armáda rozhodla napravit.

Vojenská letadla americké armády budou bombardovat horní vrstvu atmosféry a pomocí malých satelitů chtějí zlepšit kvalitu radiového spojení na velkých vzdálenostech. Satelity CubeSat vyšlou do atmosféry ionizovaný plyn, který nejen zvýší dálku radiových signálů, ale také sníží škodlivý vliv slunečního větru na systémy GPS. 

Plán je v tuto chvíi ale zatím pouze na papíře. Armáda nemá potřebné technologie, které by byby schopny generovat a rozptylovat plasmu, a proto uzavřela smlouvy s vědci a započala práci na ambiciozním projektu.

 Manipulace s ionosférou přitom nejsou nic nového. Příkladem může být projekt HAARP na Aljašce, který zkoumal ionosféru s perspektivou vývoje pokročilé ionosferické technologie pro zlepšení komunikačních a navigačních systémů.

Témata:  U.S. ARMY U.S. AIR FORCE

Související

Aktuálně se děje

2:12

Menšík a Sovák říkali blbosti o ničem? Miroslav Hanuš měl možná lépe volit slova

Vladimír Menšík nebo Jiří Sovák jsou dodnes považováni za geniální vypravěče. Na tradici takto nadaných lidí mezi českými herci navazuje Miroslav Hanuš, který se o dvojici velikánů vyjádřil po svém. A možná měl více vážit slova. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

ISS.

Praskliny na ISS odhaleny. Hrozí snad kolaps celé stanice?

Mezinárodní vesmírná stanice (ISS) čelí vážným technickým problémům, které by mohly ohrozit její další fungování. NASA odhalila, že v ruském modulu Zvezda dlouhodobě dochází k úniku vzduchu, jehož příčinu se doposud nepodařilo jednoznačně určit. Zatímco Roskosmos se domnívá, že za problémem stojí mikrovibrace a únava materiálu, NASA upozorňuje na kombinaci tlakových změn, mechanického zatížení a stárnutí samotné konstrukce.