Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Do deseti let vymýtíme rakovinu, slibuje Microsoft

Microsoft
Microsoft
Foto: EuroZprávy.cz

New York - Americký softwarový gigant Microsoft přišel s novým ambiciozním plánem. Do deseti let plánuje z celého světa vymýtit rakovinu. Využije k tomu nejmodernější technologické postupy.

Microsoft podle zahraničních médií vytvořil specializovaný tým biologů, programátorů a inženýrů, pro které vytvořil zcela novou laboratoř. V budou odborníci, vědci a lékaři testovat dosavadní poznatky o rakovině a budou se v ní snažit najít chyby, podobně jako v počítačovém programu.

"Tento krok Microsoftu je logický. Biologie a výpočetní technika jsou od základu propojené. A právě v technice jsme dnes na vysoké úrovni, čehož můžeme využít při pochopení boje s rakovinou," tvrdí jeden z výzkumníků Chris Bishop. 

Odborníci plánují vytvořit technologii implantovanou do lidského těla, která by vyhledávala problémy a odstraňovala je. v lidském těle. V případě, že by objevila rakovinotvoré buňky, by jich celý lidský organismus zbavila. 

Šéf vědecké skupiny Andrew Philips tvrdí, že by se podobné systémy mohly do lidského těla začít implementovat za pět až deset let. Následně by byly jednoduše schopny nemoc najít a zničit.

Členové týmu ostatně slaví první úspěch. Povedlo se jim naprogramovat software, který evokuje chování zdravé buňky, tudíž může docházet ke srovnávání s těmi nakaženými. Odborníci tak mohou zjistit, v čem se obě buňky liší, a přijít na to, jak bojovat proti těm rakovinotvorným.

Témata:  Microsoft rakovina

Související

Aktuálně se děje

2:12

Menšík a Sovák říkali blbosti o ničem? Miroslav Hanuš měl možná lépe volit slova

Vladimír Menšík nebo Jiří Sovák jsou dodnes považováni za geniální vypravěče. Na tradici takto nadaných lidí mezi českými herci navazuje Miroslav Hanuš, který se o dvojici velikánů vyjádřil po svém. A možná měl více vážit slova. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

ISS.

Praskliny na ISS odhaleny. Hrozí snad kolaps celé stanice?

Mezinárodní vesmírná stanice (ISS) čelí vážným technickým problémům, které by mohly ohrozit její další fungování. NASA odhalila, že v ruském modulu Zvezda dlouhodobě dochází k úniku vzduchu, jehož příčinu se doposud nepodařilo jednoznačně určit. Zatímco Roskosmos se domnívá, že za problémem stojí mikrovibrace a únava materiálu, NASA upozorňuje na kombinaci tlakových změn, mechanického zatížení a stárnutí samotné konstrukce.