Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Facebook odstranila bezpečnostní chybu v aplikaci WhatsApp

Facebook
Facebook
Foto: Pixabay

Společnost Facebook odstranila bezpečnostní chybu z komunikační aplikace WhatsApp, kterou vlastní. Chyba umožňovala hackerům převzít kontrolu nad aplikací, když uživatel přijal příchozí hovor, informovala dnes agentura Reuters.

Chyba v zabezpečení, která ohrožovala komunikátor na platformách Android a Apple, byla objevena koncem srpna. Facebook opravu oznámil dnes v reakci na zprávy technologických webů ZDNet a The Register, které uvedly, že firma bezpečnostní nedostatek odstranila počátkem tohoto měsíce.

"Běžně spolupracujeme s bezpečnostními experty z celého světa, abychom zajistili, že WhatsApp je bezpečný a spolehlivý," sdělil agentuře Reuters provozovatel WhatsApp.

Nejmenovaný pracovník WhatsAppu, který se problému věnoval, uvedl, že neexistuje žádný důkaz, že by hackeři chybu zneužili. Stejného názoru je i společnost Google, jejíž výzkumník se na odhalení chyby podílel.

Aplikaci WhatsApp využívá zhruba 1,2 miliardy lidí a v řadě zemí je považována za klíčový komunikační i obchodní nástroj. Službu v roce 2014 získala za 19 miliard dolarů (nyní více než 426 miliard Kč) společnost Facebook.

Témata:  Facebook sociální sítě

Související

Aktuálně se děje

2:12

Menšík a Sovák říkali blbosti o ničem? Miroslav Hanuš měl možná lépe volit slova

Vladimír Menšík nebo Jiří Sovák jsou dodnes považováni za geniální vypravěče. Na tradici takto nadaných lidí mezi českými herci navazuje Miroslav Hanuš, který se o dvojici velikánů vyjádřil po svém. A možná měl více vážit slova. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

ISS.

Praskliny na ISS odhaleny. Hrozí snad kolaps celé stanice?

Mezinárodní vesmírná stanice (ISS) čelí vážným technickým problémům, které by mohly ohrozit její další fungování. NASA odhalila, že v ruském modulu Zvezda dlouhodobě dochází k úniku vzduchu, jehož příčinu se doposud nepodařilo jednoznačně určit. Zatímco Roskosmos se domnívá, že za problémem stojí mikrovibrace a únava materiálu, NASA upozorňuje na kombinaci tlakových změn, mechanického zatížení a stárnutí samotné konstrukce.