Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Twitter zavedl novinku na ochranu před dezinformacemi

Twitter
Twitter
Foto: Pixabay

Sociální síť Twitter kvůli volbám do Evropského parlamentu a parlamentním volbám v Indii zavádí novou funkci pro snadnější upozorňování na nepravdivé informace například o termínu či způsobu hlasování. Společnost to dnes oznámila na svém oficiálním blogu. Ve zbytku roku chce nový nástroj zprovoznit i při dalších volbách po celém světě.

Twitter rozšíří nabídku při nahlašování příspěvku o možnost, jejímž výběrem dá uživatel správcům sítě najevo, že dané sdělení obsahuje zavádějící informaci. Před odesláním zprávy může ještě uživatel důvody nahlášení konkretizovat. Funkce prý bude v Evropské unii plně provozuschopná od příštího týdne.

V tiskové zprávě Twitter uvádí, že na jeho síti není povoleno šířit zavádějící informace o způsobu hlasování či o registraci k volbám, o požadavcích pro účast ve volbách, stejně jako nepřesná tvrzení o oficiálním termínu voleb. Podobné opatření učinil před loňskými volbami do amerického Kongresu i Facebook, ačkoli šíření manipulací a nepravd obecně vzato jeho pravidla neporušuje.

"Volební právo patří k základním lidským právům a veřejná debata na twitteru není nikdy významnější než při volbách. Jakékoli pokusy o podkopání procesu registrace k volbám nebo samotné účasti ve volbách jsou v rozporu se základními hodnotami naší společnosti," napsal dnes Twitter.

Témata:  X (dříve Twitter)

Související

Aktuálně se děje

3. července 2025 18:50

Nebude to jen 1,5 °C. Extrémní počasí oteplí planetu o mnohem víc, bojí se vědci

Navzdory častým zprávám o rekordních vlnách veder, extrémním počasí a neochotě některých států jednat se svět podle aktuálních vědeckých odhadů pravděpodobně vyhne nejhorším scénářům globálního oteplení. Vše ale nasvědčuje tomu, že do konce století se planeta ohřeje přibližně o 2,7 °C oproti době před průmyslovou revolucí. Tento výhled, přestože lepší než předpokládaný nárůst teploty o 4 až 5 stupňů z minulých dekád, zůstává alarmující a představuje vážné riziko pro stabilitu ekosystémů i samotné lidstvo.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy