Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Twitter zavedl novinku na ochranu před dezinformacemi

Twitter
Twitter
Foto: Pixabay

Sociální síť Twitter kvůli volbám do Evropského parlamentu a parlamentním volbám v Indii zavádí novou funkci pro snadnější upozorňování na nepravdivé informace například o termínu či způsobu hlasování. Společnost to dnes oznámila na svém oficiálním blogu. Ve zbytku roku chce nový nástroj zprovoznit i při dalších volbách po celém světě.

Twitter rozšíří nabídku při nahlašování příspěvku o možnost, jejímž výběrem dá uživatel správcům sítě najevo, že dané sdělení obsahuje zavádějící informaci. Před odesláním zprávy může ještě uživatel důvody nahlášení konkretizovat. Funkce prý bude v Evropské unii plně provozuschopná od příštího týdne.

V tiskové zprávě Twitter uvádí, že na jeho síti není povoleno šířit zavádějící informace o způsobu hlasování či o registraci k volbám, o požadavcích pro účast ve volbách, stejně jako nepřesná tvrzení o oficiálním termínu voleb. Podobné opatření učinil před loňskými volbami do amerického Kongresu i Facebook, ačkoli šíření manipulací a nepravd obecně vzato jeho pravidla neporušuje.

"Volební právo patří k základním lidským právům a veřejná debata na twitteru není nikdy významnější než při volbách. Jakékoli pokusy o podkopání procesu registrace k volbám nebo samotné účasti ve volbách jsou v rozporu se základními hodnotami naší společnosti," napsal dnes Twitter.

Témata:  X (dříve Twitter)

Související

Aktuálně se děje

2:12

Menšík a Sovák říkali blbosti o ničem? Miroslav Hanuš měl možná lépe volit slova

Vladimír Menšík nebo Jiří Sovák jsou dodnes považováni za geniální vypravěče. Na tradici takto nadaných lidí mezi českými herci navazuje Miroslav Hanuš, který se o dvojici velikánů vyjádřil po svém. A možná měl více vážit slova. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

ISS.

Praskliny na ISS odhaleny. Hrozí snad kolaps celé stanice?

Mezinárodní vesmírná stanice (ISS) čelí vážným technickým problémům, které by mohly ohrozit její další fungování. NASA odhalila, že v ruském modulu Zvezda dlouhodobě dochází k úniku vzduchu, jehož příčinu se doposud nepodařilo jednoznačně určit. Zatímco Roskosmos se domnívá, že za problémem stojí mikrovibrace a únava materiálu, NASA upozorňuje na kombinaci tlakových změn, mechanického zatížení a stárnutí samotné konstrukce.