Jiří Hrubý

zkratka autora: jhb

Nezalekne se žádného tématu, vyniká v realizaci svých nápadů, a poté, co prošel několika zaměstnáními, se jeho domovinou stal Globe24.cz.

Provozovatelem serveru Globe24.cz je vydavatelství INCORP, a. s., IČ: 28356829.
Kontakt: redakce@globe24.cz, tel: 778 000 211

Policie řeší úmrtí dítěte v Mostě, zadržela dvě osoby

včera 21:01

Policisté z Ústeckého kraje se od sobotního večera zabývají úmrtím dítěte v severočeském Mostě. O případu informovali po 20. hodině na sociálních sítích. Není přitom známo, jak staré dítě bylo.

Řidička najela do skupiny dětí, byla opilá

včera 19:40

Řidička v sobotu v podvečerních hodinách najela do skupiny dětí nedaleko hradu Templštejn na jižní Moravě. Policie dechovou zkouškou odhalila, že je žena opilá. Nadýchala 1,6 promile alkoholu, navíc neměla řidičské oprávnění.

Rusko a Ukrajina zveřejnily své mírové požadavky

včera 18:11

Náměstek ruského ministra zahraničí Michail Galuzin vyjmenoval podmínky, které si Moskva stanovuje pro případná mírová jednání. Po Kyjevu například chce, aby se zřekl členství v EU a NATO. Ukrajina reagovala vlastními požadavky, které považuje za jediné realistické.

Vučić končí v čele strany, pokračuje jen jako srbský prezident

včera 16:42

Srbský prezident Aleksandar Vučić během sobotního stranického sjezdu odstoupil z čela vládnoucí Srbské pokrokové strany. Nadále ale zůstává hlavou státu. Podle Vučiće je potřeba nový přístup ve snaze sjednotit rozdělenou zemi.

Policie nařídila pitvu dvou mužů, kteří zemřeli při údržbě horkovodu

včera 15:05

Jihočeští policisté nařídili pitvy v případu pátečního úmrtí dvou mužů v šachtě horkovodu v Nové Vsi. Výsledky mají být známy během několika dní. Policie na vyšetřování spolupracuje s úřadem bezpečnosti práce.

NATO chce, aby Kosovo dosáhlo deeskalace konfliktu s etnickými Srby

včera 14:50

NATO v sobotu vyzvalo Kosovo k deeskalaci a hledání řešení konfliktu prostřednictvím dialogu. V pátek začaly ozbrojené střety mezi kosovskou policií a etnickými Srby, kteří se snažili nedávno zvoleným zástupcům zabránit v převzetí úřadů v několika obcích na severu země.

D1 byla uzavřená ve směru na Prahu kvůli vážné nehodě

Aktualizovali jsme 27.5.2023, 14:14, včera 12:57

Úvodní den posledního květnového víkendu se neobešel bez komplikací v dopravě. Páteřní dálnice D1 byla na Vysočině uzavřená kvůli vážné dopravní nehodě. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.

Fiala se omluvil klientům, kteří žádají o důchod a stále čekají

včera 12:20

Premiér Petr Fiala (ODS) se v rozhovoru pro ČTK omluvil lidem, kteří žádají o důchod a čekají na dokončení procesu neúměrně dlouho. Zdravotní pojišťovny zároveň po těchto osobách už nebudou požadovat úhradu pojistného.

Čínské vojenské lodě propluly průlivem u Tchaj-wanu

včera 10:53

Napětí mezi Tchaj-wanem a Čínou, který si ostrov nárokuje, opět roste. Tchaj-pej v sobotu informovala o tom, že tři čínská vojenská plavidla proplula průlivem oddělujícím ostrov od pevninské Číny.

Danilov o ukrajinské protiofenzivě: Může začít. Kdykoliv

včera 09:40

Další vysoce postavený ukrajinský činitel promluvil o tom, v jaké fázi je očekáváná protiofenziva. Zatímco poradce prezidenta Mychajlo Podoljak uvedl, že začala a trvá již několik dní, podle tajemníka ukrajinské bezpečnostní rady Oleksije Danilova je to jinak.

Biden řekl, jak reagoval na přesun ruských jaderných zbraní do Běloruska

včera 08:32

Americký prezident Joe Biden prozradil, že reagoval extrémně negativně na fakt, že se Rusko rozhodlo pokročit s plánem na rozmístění taktických jaderných zbraní v sousedním Bělorusku. Moskvu odsoudila také Evropská unie.

Vučić uvedl armádu do stavu pohotovosti kvůli střetům v Kosovu

26.05. 16:02

Srbský prezident Aleksandar Vučić v pátek uvedl armádu do stavu pohotovosti a nařídil urgentní přesun jednotek k hranici s Kosovem, kde v posledních hodinách dochází ke střetům mezi policií a etnickými Srby.

Policie obvinila muže a firmu kvůli neštěstí na diskotéce ve Slušovicích

26.05. 15:15

Policie obvinila devětadvacetiletého muže a firmu ze Zlínska z obecného ohrožení z nedbalosti kvůli loňskému neštěstí na diskotéce ve Slušovicích. Dva lidé byli v ohrožení života, dalších deset osob mělo zdravotní či psychické potíže. Trestní sazba je až osm let vězení.

Soud poslal do vazby muže podezřelého ze založení požáru v Českém Švýcarsku

26.05. 13:07

Policie tvrdí, že objasnila případ nejrozsáhlejšího požáru v historii České republiky, který loni zachvátil Národní park České Švýcarsko. Zadržený muž má podle výsledků vyšetřování na svědomí řadu dalších požárů na severu Čech během uplynulých měsíců.

Bartoš vysvětlil, jak je to s údajným rušením rodných čísel

26.05. 12:49

Místopředseda vlády pro digitalizaci Ivan Bartoš (Piráti) v pátek na tiskové konferenci okomentoval nabytí účinnosti zákona o občanských průkazech, kterým se utlumuje používání rodných čísel. Rodná čísla nebudou od roku 2025 uváděna v nově vydaných dokladech, všude jinde zůstávají, řekl vicepremiér…

Evropský parlament chce v rezoluci navrhnout odebrání předsednictví Maďarsku

26.05. 11:50

Maďarsko podle některých europoslanců není kvůli několika porušením unijních zákonů způsobilé, aby se v příštím roce chopilo předsednictví Rady EU. Evropský parlament v této věci hodlá příští týden rozhodnout o příslušné rezoluci.

V Česku hrozí kvůli suchu požáry, výstraha platí až do odvolání

26.05. 11:17

Sucho trápí v závěru května především severozápad Česka. Meteorologové proto dnes vydali výstrahu před požáry a upozornili, že víkend přinese slunné počasí beze srážek. Nebezpečí tak ještě vzroste.

Medveděv varuje Západ před poskytnutím jaderných zbraní Kyjevu

26.05. 10:29

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv varoval Západ před možnou jadernou eskalací konfliktu na Ukrajině, pokud by došlo k poskytnutí jaderných zbraní Kyjevu. Svůj nejnovější vzkaz adresoval především USA, Německu či Velké Británii.

Na Krymu podceňují ruskou armádu, vznikají polovojenské jednotky

26.05. 09:03

V Rusku se v posledních dvaceti letech množí polovojenské jednotky, poznamenalo britské ministerstvo obrany. Dramaticky jich podle Londýna přibývá především od začátku ruské invaze na Ukrajinu na konci února loňského roku.

Lukašenko uvedl, že ruské jaderné zbraně se přesouvají do Běloruska

25.05. 18:18

Rusko začalo do Běloruska přesouvat taktické jaderné zbraně, potvrdil ve čtvrtek běloruský vůdce Alexandr Lukašenko. Vyjádření přišlo ve stejný den, kdy ministři obrany obou zemí podepsali dohodu o rozmístění zbraní v Bělorusku.

Převzetí Credit Suisse konkurenční UBS schválila EK

25.05. 17:16

Evropská komise ve čtvrtek vyslovila souhlas s převzetím švýcarské banky Credit Suisse konkurenčním finančním ústavem UBS. Podle komisařů nedojde k výraznému narušení hospodářské soutěže.

Ukrajina obdrží další vojenskou pomoc z Finska

25.05. 16:56

Ukrajina v době, kdy její vrcholní představitelé mluví o tom, že očekáváná protiofenziva už probíhá, může počítat s další vojenskou pomocí ve výši přes sto milionů eur. Ve čtvrtek ji oznámilo Finsko.

Desítky ukrajinských vojáků se vrací domů ze zajetí

25.05. 15:48

Šéf kanceláře ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského ve čtvrtek potvrdil, že Kyjev dosáhl propuštění desítek vojáků, kteří se zúčastnili bitvy o Bachmut.

Důchody by měl vyřizovat nový systém

25.05. 14:55

Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) chystá výměnu svého systému pro vyřizování důchodů. Chce na to získat peníze z Národního plánu obnovy. Celý projekt by měl trvat deset let. Na posledním jednání sněmovního sociálního výboru to řekl šéf ČSSZ František Boháček. Podle něj by nový systém měl…

Fotogalerie