Byznys

Jak v létě ochladit dům a ušetřit. Zde je 7 tipů

24.06. 08:05

Praha - Také v létě můžeme ušetřit značné finanční částky za elektřinu. Náklady naopak rostou při neefektivním provozu lednice i přílišném používání klimatizace pro ochlazení domu. Vyzkoušejte následující tipy na úspory energií a užijte si léto bez starostí a zbytečných výdajů navíc.

Český export přesáhl hranici 3,9 bilionu korun, nejvíce v historii

23.06. 18:53

Praha – Podle analýzy exportu, kterou dnes představila Asociace malých a středních podniků překonal český vývoz v roce 2015 hranici 3,9 bilionu korun a byl tak nejvyšší v historii.

Pod Českem leží rozsáhlá zásoba vzácného kovu. Její hodnota je obrovská

Aktualizovali jsme 23.6.2016, 15:31, 23.06. 09:48

Praha - Z rozvoje elektromobilů a chytrých telefonů může profitovat také Česká republika. Stále větší a větší poptávka po bateriích totiž šponuje ceny lithia, z něhož se baterie vyrábí. Česko má na svém území obří zásobu tohoto vzácného kovu. Podle odhadů mají zásoby hodnotu tří bilionů korun.

reklama

Pravidelná linka Praha-Šanghaj dnes odstartovala. Dá se čekat větší počet čínských turistů

23.06. 12:17

Praha - Dnes začala létat pravidelná linka mezi Prahou a Šanghají, což by mělo zvýšit počet čínských turistů v Česku, kteří začínají nahrazovat ubývající návštěvníky z Ruska.

Růst cen pohonných hmot v Česku se zastavil. Kde zaplatíte nejvíce?

23.06. 09:33

Praha - Růst cen pohonných hmot v Česku již není tak dramatický. Ve středu se cena litru naturalu zastavila na průměrných 29,91 koruny a nafty na 28,28 koruny.

Řecké banky mají po roce opět přístup ke standardním úvěrům

22.06. 21:51

Frankfurt – Řecké banky se opět dostanou ke svým standardním levným úvěrům. Umožnila to Evropská centrální banka (ECB). Řecké banky ztratily přístup k úvěrům ECB za oficiální zápůjční sazbu, která je nyní na 0,1 procenta, před více než rokem.

V případě brexitu se intervence ČNB posune na rok 2018, tvrdí Česká spořitelna

22.06. 15:18

Praha - Obavy z ekonomických dopadů brexitu na Česko dnes vyjádřila Česká spořitelna. Případné vystoupení Británie z EU by posunulo opuštění režimu devizových intervencí zhruba o rok až do závěru roku 2018.

Rusko rozšiřuje své útoky v Sýrii na jednotky USA. Můžeme očekávat konflikt?

22.06. 08:31

Damašek/Moskva – Navzdory březnovému prohlášení o stažení jednotek ze Sýrie zůstává Rusko v zemi aktivní. Jak nyní upozorňuje analýza společnosti Stratfor, Rusko rozšířilo své útoky i na jednotky podporované Spojenými státy, které bojují jen proti Islámskému státu.

Finanční dozor v Německu chce vyšetřovat vedení Volkswagenu

21.06. 19:49

Berlín - Německý úřad pro dozor nad finančním trhem (BaFin) žádá o vyšetřování celého bývalého představenstva automobilové skupiny Volkswagen.

Držitelé dluhopisů automobilky Volkswagen podaly na firmu hromadou žalobu

21.06. 17:33

San Francisco - Německý automobilový koncern Volkswagen čelí ve Spojených státech první hromadné žalobě ze strany držitelů jeho dluhopisů související s emisním skandálem podniku. Žalobu inicioval penzijní fond Boston Retirement System, uvedla advokátní kancelář Labaton Sucharow LLP. Další žalobu na…

Sazka za minulý rok zvýšila čistý zisk o 94 procent

21.06. 17:31

Praha - Loterijní společnost Sazka loni zvýšila čistý zisk meziročně o 94 procent na 994,5 milionu korun.

Pražské MHD bude mít nové cesty. Kam povede tramvaj?

21.06. 17:17

Praha - V Praze od konce srpna změní své trasy polovina tramvajových linek a také přibydou tři nové. Několik měsíců plánované změny dnes definitivně odsouhlasila rada hlavního města. Podívejte se, jaké trasy budou tramvaje nově jezdit.

NWR podala odvolání k vrchnímu soudu. Nesouhlasí s úpadkem OKD

21.06. 16:51

Olomouc - Společnost New World Resources (NWR) se odvolala kvůli předběžnému opatření ostravského krajského soudu kvůli podmínkám úpadku těžební společnosti OKD. Případem se tak bude zabývat  zabývat Vrchní soud v Olomouci.

Nákup potravin Čechy nebaví, ukázal průzkum. Jak je to s vyhledáváním slev?

21.06. 16:22

Praha - Z globálního průzkumu společnosti Nielsen vyplynulo, že Čechy nakupování potravin nebaví. Ani vyhledávání slev nepatří mezi naše oblíbené koníčky, což je překvapivé zjištění.

Dluh ČR v zahraničí vzrostl na 3,177 bilionu korun. Může za to kurzový režim ČNB

21.06. 12:12

Praha - Česká národní banka dnes vydala předbežné informace o zahraničním dluhu Česka. Ten v prvním čtvrtletí vzrostl o 46 miliard na 3,177 bilionu korun, byl tedy meziročně vyšší o 220 miliard Kč. Dluh v cizině odpovídá 70,4 procenta hrubého domácího produktu.

Česká ekonomika zbrzdila, ale i tak je na šestém místě v EU

21.06. 11:45

Praha - Růst ekonomiky České republiky v prvním čtvrtletí přetrval, i když už nebyl tak silný jako vloni. Podle aktuálních údajů začalo národní hospodářství zpomalovat. Přesto byl meziroční růst HDP silnější než ve většině zemí EU. Česku patřila v rámci srovnání členských států šestá příčka. Uvedl…

Brexit by mohl mít vážný dopad na HDP v Česku, varuje Špidla

20.06. 19:14

Berlín - Vystoupení Británie z Evropské unie by mohlo mít dopad na českou ekonomiku v řádu desetin procenta HDP. Dnes to uvedl šéfporadce českého premiéra Vladimír Špidla.

Ani Google, ani Apple. Kdo je nejatraktivnějším zaměstnavatelem pro mladou generaci?

20.06. 17:48

Atlanta - Podle průzkumu Národní Společnosti Středoškolských Studentů (National Society of High School Scholars) provedeného mezi 13 000 studenty a mladými pracovníky ve věkovém rozmezí 15 až 32 let se společnost 3M v Americe dostala na první pozici žebříčku nejoblíbenějších zaměstnavatelů.…

Schürmann se stane novým ekonomickým šéfem Škody Auto

20.06. 15:56

Mladá Boleslav - Klaus-Dieter Schürmann (52) se od srpna stane novým členem představenstva Škody Auto zodpovědným za ekonomii. Změn v české automobilce bude ale víc.

Putin možná prodá podíly v ropné společnosti Rosněfti Číně a Indii. Co by z toho měl?

20.06. 14:01

Moskva - Podle informací agentury Bloomberg uvažuje ruský prezident Vladimir Putin o prodeji podílu státní ropné společnosti Rosněfť Číně a Indii. Moskva by tak mohla vyrovnat výpadek rozpočtových příjmů a posílit geopolitický vliv.

Akce Chceme volné svátky pokračuje, do protestů se zapojí tisíce lidí

20.06. 13:06

Praha - Odborý svaz pracovníků obchodu pokračuje v kampani Chceme volné svátky. Zapojí se tisíce zaměstnanců, kteří budou tento týden nosit neonový náramek se stejným nápisem. Svaz obchodu a cestovního ruchu naopak se zavíráním obchodů nesouhlasí.

Investoři mají větší zájem o zlato. Může za to brexit?

19.06. 21:45

Londýn - Nejistota před referendem o brexitu zvyšuje zájem o zlato. Cena kovu se v minulých dnech vyšplhala na zhruba 1300 dolarů za troyskou unci (31,1 gramu), což je nejvyšší úroveň za téměř dva roky. Odchod Británie z EU by mohl negativně dolehnout na ekonomiku USA.

Takto hospodaří kraje: Podívejte se, jak je na tom ten váš

Aktualizovali jsme 19.6.2016, 20:24, 19.06. 12:24

Praha - Kraje České republiky hospodařily v posledních čtyřech letech s mírným schodkem. Jejich příjmy byly v součtu o 0,4 procenta nižší než výdaje. Největší díl ukrajují výdaje na dopravní obslužnost, které v průměru za čtyři roky dosáhly v přepočtu na obyvatele 1420 korun. Nejvyšší odměny mají…

V případě brexitu poroste kurz franku, řekl šéf největší švýcarské banky

19.06. 18:21

Bern - K dopadům brexitu se dnes vyjádřil také šéf největší švýcarské banky UBS Axel Weber. Odchod Británie z EU podle něj může mít zprostředkovaně vliv na euro, což patrně povede k růstu kurzu švýcarského franku.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací