Byznys

Schürmann se stane novým ekonomickým šéfem Škody Auto

20.06. 15:56

Mladá Boleslav - Klaus-Dieter Schürmann (52) se od srpna stane novým členem představenstva Škody Auto zodpovědným za ekonomii. Změn v české automobilce bude ale víc.

Putin možná prodá podíly v ropné společnosti Rosněfti Číně a Indii. Co by z toho měl?

20.06. 14:01

Moskva - Podle informací agentury Bloomberg uvažuje ruský prezident Vladimir Putin o prodeji podílu státní ropné společnosti Rosněfť Číně a Indii. Moskva by tak mohla vyrovnat výpadek rozpočtových příjmů a posílit geopolitický vliv.

Akce Chceme volné svátky pokračuje, do protestů se zapojí tisíce lidí

20.06. 13:06

Praha - Odborý svaz pracovníků obchodu pokračuje v kampani Chceme volné svátky. Zapojí se tisíce zaměstnanců, kteří budou tento týden nosit neonový náramek se stejným nápisem. Svaz obchodu a cestovního ruchu naopak se zavíráním obchodů nesouhlasí.

reklama

Investoři mají větší zájem o zlato. Může za to brexit?

19.06. 21:45

Londýn - Nejistota před referendem o brexitu zvyšuje zájem o zlato. Cena kovu se v minulých dnech vyšplhala na zhruba 1300 dolarů za troyskou unci (31,1 gramu), což je nejvyšší úroveň za téměř dva roky. Odchod Británie z EU by mohl negativně dolehnout na ekonomiku USA.

Takto hospodaří kraje: Podívejte se, jak je na tom ten váš

Aktualizovali jsme 19.6.2016, 20:24, 19.06. 12:24

Praha - Kraje České republiky hospodařily v posledních čtyřech letech s mírným schodkem. Jejich příjmy byly v součtu o 0,4 procenta nižší než výdaje. Největší díl ukrajují výdaje na dopravní obslužnost, které v průměru za čtyři roky dosáhly v přepočtu na obyvatele 1420 korun. Nejvyšší odměny mají…

V případě brexitu poroste kurz franku, řekl šéf největší švýcarské banky

19.06. 18:21

Bern - K dopadům brexitu se dnes vyjádřil také šéf největší švýcarské banky UBS Axel Weber. Odchod Británie z EU podle něj může mít zprostředkovaně vliv na euro, což patrně povede k růstu kurzu švýcarského franku.

Potravinářská komora uklidňuje: Brexit neohrozí potravináře ani zemědělce

19.06. 15:46

Praha - Podle Potravinářské komory by případný brexit české potravináře příliš nezasáhl. Odchod Británie z EU by neměl silně dopadnout ani na Agrofert ministra financí Andreje Babiše (ANO).

Brexit nebude mít na ČR zásadní vliv, řekl Babiš. Kalousek se k referendu vyjádřil po svém...

19.06. 14:24

Praha - Pokud se Britové v referendu 23. června rozhodnou pro odchod z EU, česká ekonomika nějaké zásadní negativní dopady nepocítí. V dnešních Otázkách Václava Moravce to uvedl ministr financí Andrej Babiš (ANO).

Brexit nás poškodí více, než udávají vládní odhady, říká britský ministr financí

19.06. 14:17

Londýn - S varováním před negativními dopady brexitu dnes v televizi ITV vystoupil britský ministr financí George Osborne. Podle jeho slov by vystoupení z Evropské unie poškodilo hospodářství Spojeného království zřejmě více, než udávají vládní odhady.

Druhý termín na daňové přiznání se blíží, týká se půl milionu poplatníků

19.06. 12:57

Praha - Do 1. července musí daňové přiznání podat ti, kteří využívají služeb daňového poradce nebo podléhá povinnému auditu. Podle Finanční správy je to přes půl milionu daňových poplatníků.

Odvolání poště nevyšlo. I ČTÚ ji přiznal o 1,1 miliardy méně

19.06. 12:17

Praha - Český telekomunikační úřad (ČTÚ) nevyhověl odvolání České pošty a znovu jí přiznal za rok 2014 příspěvek na úhradu ztráty z poskytování základních služeb 657 milionů korun. Rozhodnutí je již pravomocné.

Trump jde proti firmě Apple. Ta okamžitě zrušila podporu Republikánské strany, včetně financování

19.06. 12:05

Washington – Republikánský kandidát na prezidenta Donald Trump si díky svým kontroverzním výrokům během své kampaně stačil udělat velké množství nepřátel. Jak nyní informuje server Politico, mezi ně se zařadil také americký gigant Apple.

Velké nákupy v Íránu. Nakoupí 100 letadel od Boeingu

19.06. 10:29

Teherán - Írán se po uvolnění mezinárodních sankcí rozhodl zmodernizovat svou leteckou flotilu. Koupí 100 nových strojů od amerického Boeingu.

Volkswagen spouští novou strategii. Na začátku přestane vyrábět více než 40 modelů

19.06. 10:28

Frankfurt - Podle informací německého listu Handelsblatt přestane koncern Volkswagen v příštích letech vyrábět více než 40 modelů automobilů. Důvodem je nová strategie firmy.

Řecká krize je největší selhání EU? I přes stálou finanční podporu se situace nelepší

18.06. 20:46

Atény - Ačkoliv na sebe v současné době strhává pozornost zejména krize migrační, ekonomická krize, která je v Řecku stále a neodbytně přítomna, zůstává klíčovým problémem Evropské unie. Britský deník Daily Mail varuje, že navzdory finanční pomoci EU se situace Řecka nelepší.

Bez pojištění byste na dovolenou jezdit neměli. Můžete ho mít i zadarmo

Aktualizovali jsme 18.6.2016, 18:18, 18.06. 08:43

Praha - Pokud se chystáte na dovolenou, nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění. Nikdy totiž nevíte, co všechno se může na výletě přihodit. Podívejte se, kde je sjednání pojištění nejvýhodnější.

Centrální banky jsou v případě brexitu připravené intervenovat

18.06. 17:36

Řím - Na případný brexit, o kterém budou Britové hlasovat 23. června, se chystají evropské centrální banky. Jestliže Spojené království opravdu odejde z EU, jsou připraveny intervenovat.

Čínské banky pronikají do Česka. Pomůže to naší ekonomice?

17.06. 13:00

Praha - Čínská ICBC (Industrial and Commercial Bank of China), která patří mezi největší banky na světě, otevře v Česku svou pobočku. Podle analytiků je to dobrá zpráva, protože se zvýší obchod mezi oběma zeměmi.

Sobotka na veletrhu v Číně podpořil české výrobky

17.06. 12:39

Tchang-šan - Premiér Bohuslav Sobotka dnes během své pracovní cesty po Číně zahájil setkání regionálních lídrů Číny a zemí střední a východní Evropy. Schůzku představitelů šestnácti evropských zemí a Číny provází třídenní veletrh, na němž vystavují české firmy, které mají zájem působit na čínském…

Sobotka dnes v Číně podepsal memorandum, banka ICBC otevře v Praze pobočku

16.06. 19:44

Peking – Premiér Bohuslav Sobotka a česká státní tajemník Tomáš Prouza dnes se zástupce čínské banky stvrdili podpisem dohodu, podle které v Česku otevře svou pobočku jedna z největších světových bank, čínská ICBC (Industrial and Commercial Bank of China).

Slovenská TV Markíza má předběžně zakázáno šíření v Česku

Aktualizovali jsme 16.6.2016, 18:01, 16.06. 15:23

Praha - TV Markíza ve své klasické podobě pro slovenské diváky je v ČR šířena bez souhlasu vysílatele, soud proto předběžným opatřením její šíření zakázal.

Řecko obdrží 7,5 miliardy eur, rozhodli ministři financí eurozóny

16.06. 17:16

Lucemburk - Ministři financí eurozóny dnes připravili cestu k uvolnění 7,5 miliardy eur pro zadlužené Řecko. Definitivní souhlas by měl padnout v pátek ráno, Atény by tak měly mít peníze k dispozici příští týden.

Kupování nových aut neklesá. Počet se přibližuje k rekordu

16.06. 16:26

Praha - Už skoro tři roky pokračuje oživení na automobilovém trhu v EU a trh se dokonce těsně přiblížil k úrovni rekordních prodejů dosažených v roce 2008. I květnová čísla byla ve znamení rostoucího zájmu o nové vozy. V celé Unii vzrostly registrace nových aut meziročně o 16 % a s výjimkou Irska…

Podle srovnání máme jedny z nejlevnějších potravin v Evropě

16.06. 13:24

Praha - Ceny potravin a nápojů se po Evropě výrazně liší, vyplývá z údajů Eurostatu za rok 2015. Česko patří mezi levnější země, mléko, sýry a vejce má dokonce druhé nejlevnější. Za nejméně peněz nakoupí Makedonci a Poláci, naopak nejdražší jsou severské státy.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie