Byznys

Cameron se přiznal. Měl jsem peníze v daňovém ráji, oznámil

08.04. 08:58

Londýn - Britský premiér David Cameron připustil, že měl ziskový podíl v investičním offshore fondu svého otce. Prodal jej za více než 30000 liber. V přepočtu tedy více než milion korun.

Pohonné hmoty nezlevňují. Benzín v Praze stojí přes 28 korun

Aktualizovali jsme 7.4.2016, 23:06, 07.04. 09:16

Praha - Analytici se nespletli, když avizovali, že ceny pohonných hmot v ČR budou dál zdražovat. Natural 95 stojí průměrných 27,59 Kč za litr, což je o 36 haléřů víc než minulou středu. Nafta se prodává v průměru za 25,93 Kč/l, tedy zdražení o šest haléřů.

Skandál Panama Papers otřásá světem, řada zemí spustila vyšetřování

07.04. 17:00

Londýn/Paříž/Moskva - Světem hýbe skandál Panama Papers spojený s novinářským odhalením rozsáhlé sítě firem v daňových rájích, které během více než 30 let pomáhala zakládat panamská poradenská firma Mossack Fonseca. V řadě zemí dosáhl obrovských rozměrů a úřady už mnohde zahájily vyšetřování…

reklama

Kauza Panama Papers je pokus o destabilizování Ruska, řekl Putin

07.04. 16:40

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin označil zveřejnění takzvaných Panamských dokumentů o firmách svých přátel v daňových rájích za pokus destabilizovat situaci v Rusku.

Vláda bude jednat o snížení dávek na bydlení. Snížit je chtějí o 10%

07.04. 13:26

Praha - Snížit doplatek na bydlení pro lidi na ubytovnách hodlá ministerstvo práce a sociálních věcí. Dodnes stát nejchudším lidem doplácel na bydlení 90 % nákladů, nový návrh už počítá jen s 80 %. Během dneška o něm bude jednat vláda.

Jak dlouho se vydělává na mobil nebo kino? Časy vás překvapí

07.04. 09:27

Praha - Pokud chcete vzít děti do kina a dopřát jim k tomu malé občerstvení, připravte se, že sáhnete hluboko do peněženky. A pokud vaše mzda není nijak závratná, budete muset na tuto několikahodinovou kratochvíli vydělávat až 11 hodin.

ČSSD zkoumá smlouvu s Altnerem a vymýšlí způsob, jak se vyhnout šílené platbě

06.04. 20:50

Praha - Sociální demokracie musí 337 milionů korun advokátu Zdeňku Altnerovi zaplatit do pondělí. Dnes strana dostala rozsudek a na zaplacení má tři pracovní dny.

Putina se skandál Panama Papers netýká, nemá prý žádné peníze

06.04. 12:34

Moskva - Skandál Panama Papers nemusí ruského prezidenta Vladimira Putina zajímat. Šéf Kremlu totiž žádné peníze nemá, uvedl v komentáři pro Echo Moskvy publicista Matvej Ganapolskij.

Firma z Kypru žádá po Česku 14 miliard dolarů, soud žalobu odmítl

06.04. 11:27

Praha - Kyperská společnost Prudeno Investments, která se s Českou republikou soudí o 13,9 miliardy dolarů (asi 330 mld. korun), neuspěla se svými nároky u prvoinstančního soudu. Firma se žalobou domáhala uznání pohledávky za údajné poradenství a zajišťování peněz na výstavbu dálnic v 90. letech…

Mossack Fonseca pomáhala firmě Online Services, ta navrhovala insolvenci Slavie

06.04. 08:40

Praha - Právnická společnost Mossack Fonseca, jejíž uniklé materiály jsou základem kauzy Panamských dokumentů (Panama Papers), pomáhala založit firmu vystupující jako navrhovatel v insolvenčním řízení proti fotbalové Slavii Praha. Mossack Fonseca zajistila registraci společnosti Online Services,…

V kauze Panama Papers se objevila i eBanka, Babiš se obrátí na ČNB

05.04. 16:28

Praha - Dnes již neexistující eBanka podle Panama Papers otevírala účty i firmám, které nedoložily dokumenty ohledně svého vlastníka. Ministerstvo financí se proto ve věci obrátí na Českou národní banku.

Island se bouří proti premiérovi, žádají jeho hlavu. Prezident zatím vyčkává

05.04. 16:13

Rejkjavík - Skandál Panama Papers má vážné politické důsledky na Islandu. Tamní premiér Davíd Gunnlaugsson dnes požádal prezidenta Ólafura Ragnara Grímssona o rozpuštění parlamentu. Předsedovu vlády hrozí vyslovení nedůvěry.

Panama Papers: Kteří Češi jsou na seznamu firmy Mossack?

05.04. 13:22

Praha – Kauza Panama Papers zasáhla téměř celý svět. Mezi stovkami osob a firem, jimž právní firma Mossack Fonseca údajně pomáhala v uplynulých letech obcházet daňové zákony založením jedné nebo více offshoreových firem, je podle Českého centra pro investigativní žurnalistiku i 283 Čechů. Kromě…

Le Penová je také na seznamu Panama Papers. Nejbližší kolegové odváděli peníze z Francie

05.04. 13:16

Paříž - Skandál Panama Papers dolehl také na předsedkyni krajně pravicové strany Národní fronta (FN) Marine Le Penovou. Lidé z jejího nejbližšího okolí používali "důmyslný offshoreový systém", kterým odváděli peníze z Francie.

Údaje téměř 50 milionů Turků získali hackeři

Aktualizovali jsme 5.4.2016, 12:47, 05.04. 08:11

Istanbul - Skupina hackerů umístila na internet databázi, která prý zahrnuje osobní údaje o téměř 50 milionech tureckých občanů. Informovala o tom dnes agentura AP. Dodala, že se jí v několika případech podařilo autentičnost údajů potvrdit.

V dokumentech Panama Papers se objevil i švagr Si Ťin-pchinga, Čína zprávy cenzuruje

05.04. 11:24

Peking - Aféra Panama Papers se dostala i do Číny a tamní cenzoři médií mají plné ruce práce. Mezi osobnostmi, které skrývaly své bohatství v daňových rájích, jsou i příbuzní minulých a současných čínských vůdců.

Sobotka zareagoval na Panama Papers. Pokud by kauza zasahovala do vlády...

05.04. 08:09

Praha - Podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) musí česká daňová správa a Finanční analytický útvar (FAÚ) ministerstva financí reagovat na aktuální kauzu takzvaných Panama Papers. Na evropské a mezinárodní úrovni je pak třeba vyvíjet tlak na likvidaci daňových rájů, uvedl Sobotka na svém…

Panama Papers: Celkem 283 Čechů využívalo služeb firmy Mossack, včetně toho nejbohatšího

04.04. 16:16

Praha - Mezi stovkami osob a firem, jimž právní firma Mossack Fonseca údajně pomáhala v uplynulých letech obcházet daňové zákony založením jedné nebo více offshoreových firem, je podle Českého centra pro investigativní žurnalistiku i 283 Čechů. Nejčastěji Češi schovávají své firmy na Seychely, kde…

V Panama Papers figurují také Putinovi přátelé. Kreml už reaguje

04.04. 15:24

Moskva - V dokumentech Panama Papers o podezřelých machinacích jsou uvedeni také přátelé ruského prezidenta Vladimira Putina. Ačkoli jde o miliardy dolarů, ruský tisk je v klidu.

Marksová opět navrhuje zálohové výživné, za neplatiče alimentů by stát vyplácel až 2500 korun

04.04. 14:42

Praha - Až 2500 korun měsíčně by mohl stát poskytovat za neplatiče alimentů jako zálohové výživné. Dostaly by ho rodiny s příjmem pod 2,7násobek životního minima. Po dlužnících by vyplacenou dávku pak vymáhal úřad práce. Plánuje to ministryně práce Michaela Marksová (ČSSD). Návrh obrysů zákona se…

Šabatová chce změnit zdravotní pojištění u práce na částečný úvazek

04.04. 14:41

Brno - Ombudsmanka Anna Šabatová žádá změny v platbách zdravotního pojištění u zaměstnanců, kteří pracují na částečný úvazek a jejich příjem nedosahuje minimální mzdy. Minimální mzda je takzvaným minimálním vyměřovacím základem pro pojistné, tito lidé tedy musejí zdravotní pojištění v podstatě…

Čistý zisk Tatry se minulý rok zastavil na 390 miliónech

04.04. 11:11

Nový Jičín - Jak dnes uvedly Hospodářské noviny, kopřivnická automobilka Tatra loni dosáhla čistého zisku 390 milionů korun, což je o třetinu víc než před rokem. Předseda představenstva Petr Rusek sdělil, že za pět let chce firma do výroby investovat téměř 1,8 miliardy korun.

Skandál v Panamě: Dokumenty odhalily praní peněz, objevují se jména jako Putin nebo Asad

04.04. 09:14

Panama - Důvěrné dokumenty unikly z jedné ze světově nejvíce utajovaných advokátních kanceláří a ukazují, jak bohatí a mocní mají skrývají své peníze. Diktátoři a další hlavy států byli obviněni z praní peněz, aby unikli sankcím a vyhli se daním. Dokumenty ukazují vnitřní fungování advokátní…

Lidí s osobním bankrotem stále přibývá, u soudu totiž uspějí

04.04. 08:49

Praha - Dlužníkům z řad spotřebitelů a živnostníkům se rapidně zvyšují šance, že jim soudy odpustí až sedmdesát procent závazků v rámci osobního bankrotu. Drtivá většina žadatelů o oddlužení totiž u soudů uspěje. Informuje deník Právo.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací