reklama

V pondělí si Musk vyměnil několik tweetů s šéfem Twitteru Paragem Agrawalem, který se snažil vysvětlit, jak jeho podnik bojuje proti falešným účtům. Agrawal také napsal, že odhady soustavně naznačovaly, že podíl takových účtů je do pěti procent z celku.

Musk ale na pondělní konferenci v Miami věnované technologiím podle zdrojů agentury Bloomberg odhadl, že z celkových zhruba 229 milionů twitterových účtů jich je falešných minimálně 20 procent. Skutečný podíl je ale podle Muska možná ještě mnohem vyšší. Musk také naznačil, že by za Twitter nejraději zaplatil méně než 44 miliard USD. Za nižší cenu se podle něj dá o převzetí mluvit, napsal Bloomberg.

Když Musk učinil nabídku na převzetí, vycházela cena za jednu akcii Twitteru asi na 54,20 USD. V pondělí, když převzetí firmy zpochybnil, se cena firmy na burze snížila o více než osm procent a dostala se pod 38 dolarů. Musk zpočátku řekl, že chce na twitter vrátit větší svobodu projevu a označil za hloupé, když Twitter zablokoval bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa.