Články k tématu: Abdeslam, Salah (terorista)

Belgické úřady pustily na svobodu Aliho Oulkadiho, který vezl teroristu z Paříže

19.06. 15:55

Brusel - V Belgii byl podmínečně propuštěn francouzský občan Ali Oulkadi. Prý neměl o činnosti teroristů tušení, když jednoho z nich, Salaha Abdeslama, svezl autem. Oulkadi byl blízkým přítelem Abdeslamova bratra Brahima, který při útocích v Paříži v roce 2015 zahynul.

Abdeslam se proti trestu za střelbu na policisty neodvolal

14.05. 20:36

Brusel - Islamista Salah Abdeslam, který je podezřelý z teroristického útoku v Paříži z listopadu 2015, se neodvolal proti rozsudku 20 let vězení za střelbu na policisty v Bruselu. S odvoláním na Abdeslamova obhájce o tom dnes informovala agentura AFP. Belgický soud ho v dubnu uznal vinným z pokusu…

Francouzský terorista je vinen, podle soudu chtěl zabít policisty

23.04. 11:13

Brusel - Belgický soud dnes uznal Salaha Abdeslama, jediného přeživšího podezřelého z teroristických útoků v Paříži, vinným z pokusu o vraždu policistů při razii v roce 2016 v Bruselu. Z podílu na teroristických útocích v Paříži v roce 2015 by se měl Francouz marockého původu u francouzského soudu…

reklama

Terorista z Paříže Abdeslam poprvé prolomil mlčení

09.03. 19:12

Paříž - Salah Abdeslam, který je jediným podezřelým, jenž přežil teroristické útoky v listopadu 2015 v Paříži, dnes poprvé prolomil mlčení.

Islamista Abdeslam by měl být zproštěn obžaloby, došlo k procesní chybě, tvrdí jeho obhájce

08.02. 20:47

Brusel - Salah Abdeslam se u soudu v Bruselu zpovídá ze střelby na belgické policisty. Sven Mary, obhájce Abdeslama, jediného přeživšího podezřelého z teroristických útoků v listopadu 2015 v Paříži, dnes u soudu řekl, že tato střelba byla kriminálním činem, ale nikoliv činem teroristickým.

Belgická prokuratura žádá pro Abdeslama za střelbu na policisty 20 let

05.02. 17:25

Brusel - Za přísných bezpečnostních opatření začal dnes v Bruselu proces se Salahem Abdeslamem. Čelí obžalobě ze střelby na bruselské policisty při zatýkání v březnu 2016. Prokurátorka žádá pro něj a jeho společníka žádá 20 let odnětí svobody. Původně se hovořilo o tom, že obžalovanému hrozí až 40…

V Bruselu soudí islamistu Abdeslama, hrozí mu 40 let. Převáželo ho elitní komando

05.02. 11:14

Brusel - V Bruselu dnes začal proces se Salahem Abdeslamem (28), jediným přeživším podezřelým z teroristických útoků z listopadu 2015 v Paříži. V belgické metropoli čelí obžalobě ze střelby na bruselské policisty při zatýkání v březnu 2016. Hrozí mu až 40 let vězení.

Komik šokoval Francii dopisem, který napsal teroristovi

16.01. 22:02

Paříž - Francouzský komik Dieudonné M'Bala M'Bala, známý svými antisemitskými projevy a podněcováním k rasové nenávisti, šokoval Francii dopisem, který napsal vězněnému přímému účastníkovi teroristických útoků v Paříži v listopadu 2015.

Proces s teroristou Abdeslamem byl odročen na příští rok

18.12. 12:56

Brusel - Soud s teroristou Salahem Abdeslamem začne v Belgii až 5. února 2018. Francouz marockého původu je obžalován ze střelby na policisty během zásahu v Bruselu v loňském roce. Původně mělo líčení začít už dnes.

Terorista Abdeslam se stal idolem žen

14.01. 15:06

Paříž – Útočník z Paříže, Salah Abdeslam, se za sebe a své činy „nestydí“. Naopak mu prý do vězení přichází milostné dopisy od žen, které chtějí „nosit jeho dítě“. Terorista, který se podílel na atentátu, při kterém zahynulo 130 lidí, se tím pochlubil v dopise, jehož úryvky zveřejnil list…

Terorista Abdeslam dostal do Belgie nejméně 10 džihádistů, tvrdí vyšetřovatelé

11.11. 11:57

Paříž – Je to téměř rok, co teroristé zaútočili na několika místech v Paříži a zabili 130 lidí. I po té době se ale na veřejnost dostávají stále nové informace. Server Politico uvádí, že jeden z útočníků, Salah Abdeslam, kterého po vydání z Belgie drží ve francouzské věznici, pomohl dostat do…

Abdeslam odmítá komunikovat, jeho právníci obhajobu vzdali

12.10. 09:27

Paříž - Salah Abdeslam stále domítá vypovídat, jeho advokáti proto ustoupili od obhajoby. Terorista si prozatím nepřeje jakékoli jiné právní zastoupení.

Terorista Abdeslam odmítl vypovídat. Je prý frustrovaný z kamer v cele

08.09. 15:50

Paříž - Terorista Salah Abdeslam dnes před vyšetřujícím soudcem odmítl vypovídat, což učinil již dvakrát předtím. Belgičan marockého původu je podezřelý z účasti na loňských útocích v Paříži, které si vyžádaly 130 obětí.

Terorista Abdeslam neuspěl s odvoláním proti stálému sledování kamerami

28.07. 21:16

Paříž - Francouzská Státní rada, nejvyšší francouzská správní instance dnes zamítla žádost Salaha Abdeslama, aby ho ve vězení ve Fleury-Mérogis přestali nepřetržitě snímat kamerami.

Výslech Abdeslama ve Francii ukončen. Terorista odmítl vypovídat

Aktualizovali jsme 20.5.2016, 14:02, 20.05. 11:16

Paříž - Ve Francii dnes začal první výslech Salaha Abdeslama (26) podezřelého z přípravy pařížských útoků. Soudci chtějí objasnit jeho roli v atentátech a vnést jasno do některých dosud zamlžených momentů celé akce. Terorista ovšem odmítl vypovídat.

Pařížským útokům se dalo zabránit? Úřady údajně ignorovaly napojení Abdeslama na IS

Aktualizovali jsme 18.5.2016, 15:26, 18.05. 09:59

Brusel – Belgie ignorovala možnou spojitost mezi Salahem Abdeslamem, jedním z teroristů u Paříže, a skupinou Islámský stát. O této spojitosti už podle serveru The Local země věděla týdny před masakrem, při kterém ve francouzské metropoli zemřelo 130 lidí.

Policie věděla o útocích teroristů, ale vyšetřování ukončila

Aktualizovali jsme 2.5.2016, 20:32, 02.05. 09:32

Brusel - Teroristické útoky v Paříži z listopadu roku 2015 a útoky v Bruselu z března letošního roku Evropu tím nejtvrdším způsobem upozornily na hrozbu terorismu. Belgie a její policie byla často obviňována z nedostatečné reakce. Belgický zpravodajský server Politico v souvislosti s tím upozornil…

Abdeslam žije v počítačové hře a jeho bezducnost je propastná, líčí právník

27.04. 15:39

Brusel - Terorista Salah Abdeslam, podle všeho jediný z pařížských atentátníků, který listopadový útok přežil, byl vydán do Francie. Belgická policie jej zadržela 18. března, jen čtyři dny před teroristickými útoky v Bruselu. Abdeslam nejdříve vydání do Francie odmítal, po bruselských útocích…

Terorista Abdeslam převezen do Francie, ještě dnes ho čeká soud

27.04. 11:16

Brusel/Paříž - Terorista Salah Abdeslam byl dnes ráno vydán z Belgie do Francie. Očekává se, že ještě dnes stane před tamními soudci. Ti zajisté vyhoví žádosti prokuratury, aby byl podezřelý umístěn do vazby.

Zadrženy terorista Abdeslam měl neobvyklý zájem o jaderná zařízení

14.04. 10:26

Berlín - Belgický islamista Salah Abdeslam, který se podílel na teroristických útocích v Paříži, se zajímal také o středisko jaderného výzkumu v západoněmeckém Jülichu.

Abdeslam bude za několik týdnů převezen do Francie

07.04. 16:39

Brusel - Jediného přeživšího teroristu z loňských útoků v Paříži, Salaha Abdeslama, Belgie vydá do Francie až za několik týdnů. Dnes to podle agentury AFP řekl Abdeslamův právní zástupce Sven Mary.

Terorista Abdeslam pobýval i na Slovensku, zjistil server

06.04. 11:33

Bratislava - Jeden z hlavních strůjců listopadových atentátů v Paříži Salah Abdeslam ještě před útoky loni v létě údajně tři týdny pobýval na Slovensku. S odvoláním na dva nejmenované zdroje to dnes napsal portál Aktuality.sk. Slovenské ministerstvo vnitra tyto informace nekomentovalo.

Soud v Belgii rozhodl, že Abdeslam může být vydán do Francie

31.03. 19:10

Brusel/Paříž – Belgická prokuratura dnes uvedla, že tamní soud rozhodl o vydání francouzského teroristy Salaha Abdeslama do Francie. Muž je podezřelý z účasti na útocích z Paříže z 13. listopadu 2015. Při nich zemřelo 130 lidí a další stovky byly zraněny.

Abdeslam chce opět spolupracovat s úřady. Mezitím probíhají razie v celém okolí

31.03. 15:37

Brusel - Ve městě Kortrijk na severozápadě Belgie probíhá nová razie v souvislosti s nedávno zmařeným teroristickým útokem ve Francii. Pozornost se také opět obrací na Salaha Abdeslama.

reklama
Fotogalerie