Články k tématu: AfD (Euroskeptická strana Alternativa pro Německo)

Poslanec AfD je terčem kritiky. Tweet o synovi Beckera pobouřil i jeho kolegy

05.01. 14:00

Berlín - Vyjádření politiků protiimigrační Alternativy pro Německo (AfD) často vyvolávají pobouření veřejnosti i představitelů ostatních stran. Tentokrát ale už přišly ostré reakce také od členů AfD. Důvodem je tweet o synovi nejslavnějšího německého tenisty Borise Beckera.

Barbarské, muslimské hordy mužů, které hromadně znásilňují? Političky AfD se postaraly o pořádný poprask

Aktualizovali jsme 2.1.2018, 21:59, 02.01. 16:16

Berlín - Přední političky německé strany Alternativa pro Německo (AfD) si stěžují na údajnou cenzuru na internetu. Příspěvek Beatrix von Storchové, ve kterém psala o "muslimských hordách", byl zablokován. Na političku bylo kvůli němu podáno několik stovek trestních oznámení.

Jörg Meuthen obhájil pozici předsedy Alternativy pro Německo

02.12. 19:40

Hannovee - Jörga Meuthena zůstává předsedou protiimigračního uskupení Alternativa pro Německo (AfD). Rozhodl o tom dnes sjezd německé strany.

reklama

Demonstranti chtěli narušit sjezd AfD, zapojit se musela i policie

02.12. 10:59

Hannover - Policisté ve Hannoveru dnes použili vodní dělo proti demonstrantům, kteří se snažili zablokovat příjezd ke kongresovému centru, kde se koná sjezd protiimigrační strany Alternativa pro Německo (AfD). Uvedla to agentura DPA.

AfD přednesla drsný návrh. Chce vracet uprchlíky domů

22.11. 20:41

Berlín - Pravicově populistická Alternativa pro Německo (AfD) dnes vyvolala ve Spolkovém sněmu vlnu pobouření návrhem začít vracet syrské uprchlíky zpět do jejich vlasti.

Bystroň bude končit v čele bavorské organizace AfD

14.11. 22:07

Mnichov - Předseda bavorské organizace strany Alternativa pro Německo (AfD) Petr Bystroň se rozhodl ze své funkce odejít.

AfD gratuluje Babišovi: Merkelová a Juncker svou uprchlickou politikou pobuřují stále více menších členských států

23.10. 13:08

Berlín - Volbou Andreje Babiše se Česko podle protestní Alternativy pro Německo (AfD) řadí mezi státy, které se brání proti bruselské politice přerozdělování uprchlíků. Kvóty Česko odmítalo už za končící vlády vedené sociálním demokratem Bohuslavem Sobotkou.

"Pryč s rasismem. Vítáme uprchlíky." V Berlíně proti AfD v parlamentu demonstrovaly tisíce lidí

23.10. 08:45

Berlín - V neděli se v centru Berlína konala demonstrace pod názvem "Proti nenávisti a rasismu ve Spolkovém sněmu". Někteří lidé nesli transparenty proti spolupráci se stranou Alternativa pro Německo (AfD), která v úterý zasedne poprvé ve Spolkovém sněmu.

Německé strany se už připravují na přítomnost poslanců AfD v parlamentu

19.10. 14:15

Berlín - Německé parlamentní strany se připravují na to, že s nimi v zákonodárném sboru bude i protestní Alternativa pro Německo (AfD). Řeší se například, jak reagovat na provokace populistů. Lze očekávat, že debata celkově zhrubne.

Malicherné spory v novém Bundestagu? Nikdo nechce sedět vedle AfD

05.10. 08:06

Berlín – Strana Alternativa pro Německo (AfD) se vůbec poprvé dostala do parlamentu. Hned ale vyvolala spory. Nikdo vedle poslanců této strany nechce sedět.

Bývalá šéfka AfD Petryová má problémy. Čelí žalobě kvůli křivé výpovědi před výborem

04.10. 15:15

Drážďany - Bývalá šéfka protiimigrační Alternativy pro Německo (AfD) Frauke Petryová čelí žalobě kvůli křivopřísežnictví. Podle prokuratury v Drážďanech se ho dopustila v listopadu 2015, kdy nepravdivě vypovídala před výborem saského zemského sněmu.

Německo by se nemělo stydět za své vojáky z druhé světové války, většina se na válečných zločinech nepodílela, tvrdí AfD

03.10. 13:07

Berlín - Podle mnohých komentátorů se faktickým vítězem německých parlamentních voleb stala Alternativa pro Německo (AfD), jenž v nich skončila třetí. Tento její úspěch byl v Německu i ve světě vnímám s určitými obavami, protože AfD je považována za krajně pravicovou stranu a její vstup do…

Protiuprchlická AfD je v rozkladu, stranu opouštějí další politici

29.09. 17:59

Berlín - Alternativa pro Německo (AfD) se po nedělních volbách poprvé dostala do parlamentu, místo oslav se ale zmítá ve vážné krizi. Frauke Petryová by měla ze strany odejít už dnes a přidávají se k ní další politici.

Klaus a Zeman si padají s Putinem do náruče. Diplomat tvrdě udeřil

28.09. 14:19

Praha - Turkolog, překladatel a bývalý diplomat Tomáš Laně poukazuje na to, že probírat se mapou volebních výsledků v Německu je velmi poučné. Zvláště zajímavá je pak podle něj populistická Alternativa pro Německo (AfD), která má řadu příznivců také v České republice.

Končící šéfka AfD Petryová asi založí novou stranu. "Modří" už mají zaregistrovanou doménu

27.09. 13:55

Drážďany - Předsedkyně protiimigrační strany Alternativa pro Německo (AfD) Frauke Petryová a její manžel Marcus Pretzell, kteří se stranu chystají opustit, možná založí nové politické uskupení. Petryová si dle médií už v červenci zaregistrovala webovou doménu www.dieblauen.de, tedy "modří".

Merkelová je sice oslabena, odepisovat ji ale nemůžeme

27.09. 10:08

Berlín - "Největší ztroskotanec voleb", řekl o Merkelové její politický rival Martin Schulz po vyhlášení výsledků. I přes jasné vítězství psaly světové deníky o tom, jak kancléřka ztrácí moc. Její strana CDU získala jeden z nejhorších volebních výsledků v historii a předchozí vládnoucí období bylo…

Předsedkyně AfD Petryová ze strany odejde, hrozí, že s sebou strhne lavinu

26.09. 14:49

Berlín - Spory uvnitř Alternativy pro Německo (AfD) jsou už tak vážné, že se předsedkyně Frauke Petryová (42) chystá ze strany vystoupit. Petryová je představitelkou konzervativců, kteří původně požadovali zejména jinou politiku v eurozóně. Postupně ale narostla síla pravicově radikálních členů.

Z úspěchu AfD se moc neradujte, nejsou to kamarádi Čechů, upozorňuje Zahradil

26.09. 08:04

Praha – Německé volby vyhrála konzervativní unie CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové, velké pozornosti se ale dostává také třetí Alternativě pro Německo. To nadchlo například někdejšího českého prezidenta a expředsedu ODS Václava Klause. Jak ale poukazuje další známý občanský demokrat, oslavy nejsou…

V Bundestagu usedne i Čech Bystroň. Bojovník proti migrantům, ekonom a euroskeptik

26.09. 07:50

Berlín - Ekonom a český emigrant Petr Bystroň se stal jedním z nových poslanců v německém Bundestagu. Do voleb kandidoval v barvách euroskeptické Alternativy pro Německo (AfD). Čech byl přitom v hledáčku německé kontrarozvědky, radit měl také odpůrci islamizace Martinu Konvičkovi.

Patová situace? V Německu se spekuluje o předčasných volbách, Merkelová promluvila

25.09. 16:42

Berlín - Při sestavování nové německé vlády bude chtít CDU/CSU jednat se svobodnými demokraty (FDP), Zelenými, ale i se sociálními demokraty (SPD). Spekulace o předčasných volbách kancléřka Angela Merkelová odmítla.

Šéfka AfD zaskočila kolegy a odešla z tiskovky. Nechce být součástí frakce strany v parlamentu

Aktualizovali jsme 25.9.2017, 15:30, 25.09. 12:00

Berlín - Předsedkyně Alternativy pro Německo (AfD) Frauke Petryová dnes uvedla, že nebude součástí frakce své strany ve Spolkovém sněmu. Společnou tiskovou konferenci lídrů strany po několika minutách opustila. Hned po nedělních volbách se tak ukazují prudké názorové rozdíly ve straně, která bude v…

Bude německá politika nepředvídatelná? Rebelové z AfD pořádně zčeří vody

25.09. 11:51

Bratislava/Varšava/Berlín - Volební překvapení se po vítězství konzervativní unie CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové v Německu podle slovenských médií nekonalo, byť zároveň poukázala na ztráty CDU/CSU a na volební zisk Alternativy pro Německo (AfD).

Do Spolkového sněmu se dostal i český emigrant Bystroň, šéf bavorské AfD

25.09. 10:48

Berlín - Do německého Spolkového sněmu se dostal také syn českých emigrantů Petr Bystroň. Do poslaneckých lavic usedne coby zástupce protiimigrační strany Alternativa pro Německo (AfD). Podle listu Süddeutsche Zeitung bavorské AfD vyšla strategie, kterou před volbami zvolila: útočit na vládní CSU a…

Sasko, tradiční bašta CDU, volilo AfD. Strana bodovala v okresech u hranic s Českem

25.09. 10:13

Drážďany - Alternativa pro Německo (AfD) se stala v Sasku nejsilnější stranou, když v nedělních parlamentních volbách získala ve spolkové zemi, která sousedí s Českem, 27 procent hlasů. Na druhou příčku těsně odsunula CDU kancléřky Angely Merkelové. Sasko bylo přitom doposud považováno za baštu CDU.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací