Články k tématu: AfD (Euroskeptická strana Alternativa pro Německo)

Merkelová hýbe Německem: AfD se pustila do kancléřky, lidé se bouří

30.06. 16:42

Augsburg (Německo) - Dohoda o zpřísnění azylové politiky je podle šéfa německé extremistické strany Alternativa pro Německo (AfD) Alexandera Gaulanda naprostý propadák. Řekl to na sjezdu strany, proti kterému protestuje několik tisíc lidí.

Němci zavrhli Merkelovou? Protiuprchlická AfD výrazně posiluje

24.06. 19:17

Berlín - Pokud by se v Německu nyní konaly volby, dostala by vládní koalice CDU/CSU 31 procent hlasů. Historicky nejvyšší podporu má naopak protiimigrační Alternativa pro Německo (AfD). Vyplývá to z aktuálního průzkumu agentury Emnid.

Turci jsou honáci velbloudů a v Německu nemají co dělat ? Politik AfD za svá slova stíhán nebude

05.06. 18:22

Drážďány - Prokuratura v Drážďanech dnes zastavila stíhání politika Andrého Poggenburga (AfD), který byl vyšetřován kvůli urážkám na adresu Turků žijících v Německu. Výroky nepřekročily hranici, kterou umožňuje svobody slova.

reklama

Předseda AFD šokoval Němce: Hitler a nacismus je jen drobná skvrna v naší historii

03.06. 11:51

Berlín - Rozhořčenou reakci politiků a šok uživatelů sociálních sítí. To vyvolal spolupředseda krajně pravicové Alternativy pro Německo (AfD) Alexander Gauland, který označil Adolfa Hitlera a dvanáctiletou éru nacismu jen za skvrnku na jinak velkolepé tisícileté historii Německa.

Berlínem táhnou tisíce příznivců i odpůrců AfD

27.05. 15:18

Berlín - Do ulic Berlína dnes vyšly tisíce příznivců i odpůrců protiimigrační opoziční strany Alternativa pro Německo (AfD). Pochod několika tisíc stoupenců AfD začal před hlavním nádražím a zamířil k Braniborské bráně, tisíce odpůrců této strany se pak sešly před budovou Spolkového sněmu,…

AfD má moc blízko ke Klausovi, na sudetoněmeckém sjezdu tak nesmí mít stánek

18.05. 14:02

Mnichov - Na letošním sjezdu Sudetoněmeckého krajanského sdružení (SL) v Augsburgu se návštěvníkům v informačních stáncích představí řada politických stran, nejsilnější německá opoziční formace Alternativa pro Německo (AfD) mezi nimi ale nebude. Jedním z důvodů je podle šéfa sudetských Němců Bernda…

Novináři bojkotovali tiskovku AfD, skončila krachem

08.05. 20:10

Berlín - Krachem dnes skončila tisková konference opoziční protiimigrantské strany Alternativa pro Německo (AfD) v braniborském zemském sněmu. Všichni novináři se ji totiž rozhodli bojkotovat na protest proti tomu, že AfD zakázala pokládat otázky zpravodaji deníku Bild.

Předseda protiuprchlické AfD chce spolupracovat s podobnými stranami, zmínil i Česko

13.04. 09:57

Berlín - Předseda Alternativy pro Německo (AfD) by se před evropskými volbami v příštím roce nebránil užší spolupráci s dalšími protiimigračními stranami v zemích střední Evropy. AfD už nyní poměrně úzce spolupracuje se Svobodnou stranou Rakouska (FPÖ).

Politička AfD se omluvila, že útok v Münsteru spojila s islámským terorismem. Pak si rýpla do Merkelové

12.04. 14:37

Berlín - Přední zástupkyně protiimigrační strany Alternativa pro Německo (AfD) Beatrix von Storchová se omluvila za to, že spojila nedávný útok v Münsteru s islámským terorismem. reagovala tak na kritiku, která se na její hlavu v posledních dnech snesla. Na počátku tohoto roku si vysloužila von…

Z vedení AfD odchází kvůli rasistickým výrokům další politik

08.03. 12:45

Berlín - Kvůli rasistickým výrokům končí šéf Alternativy pro Německo (AfD) a předseda poslaneckého klubu v Sasku-Anhaltsku André Poggenburg (42). V únorovém projevu hovořil o Turcích žijících v Německu jako o "honcích velbloudů" a o lidech s dvojím občanstvím jako o "sebrance bez vlasti".

Politici AfD vyrazili do Sýrie. chtějí posoudit situaci v zemi a začít vracet uprchlíky

06.03. 22:04

Berlín/Damašek - Členové protiimigrační strany Alternativa pro Německo (AfD) se vydali do Sýrie, aby na místě posoudili bezpečnostní situaci v zemi. Na facebooku to dnes oznámil jeden z členů delegace.

Bývalá předsedkyně Svazu vyhnanců povede nadaci blízkou AfD. Nemá v lásce uprchlíky ani Čechy

04.03. 16:52

Berlín - Německou politickou nadaci, která má blízko k Alternativě pro Německo (AfD), povede bývalá poslankyně CDU Erika Steinbachová. Ta je v Česku a Polsku známa jako dlouholetá bývalá předsedkyně Svazu vyhnanců (BdV) a podporovatelka zájmů Němců vysídlených po druhé světové válce.

Německo povede velká koalice? AfD mluví o katastrofě, Merkelová slaví

04.03. 12:20

Berlín - Německá sociální demokracie (SPD) v referendu odsouhlasila pokračování velké koalice s CDU/CDU. Kancléřka Angela Merkelová (CDU) to uvítala a těší se na další spolupráci. Opozice naproti tomu hovoří o katastrofě.

Populistická AfD je na koni, ve volbách by dostala víc hlasů než SPD

20.02. 08:25

Berlín - Pokud by se nyní v Německu konaly parlamentní volby, získala by protiimigrační a protiislámská strana Alternativa pro Německo (AfD) více hlasů než sociální demokracie (SPD).

Legendární agent Mossadu podpořil německou peoriimigrační AfD

04.02. 09:51

Jeruzalém/Berlín - Legendární izraelský agent Rafi Ejtan (91) překvapivě podpořil německou protiimigrační stranu Alternativa pro Německo (AfD). Ocenil její postoj k judaismu i názor na islám. Jeho výroky vyvolaly v Izraeli pobouření.

Člen německé AfD se stal muslimem. Převzal křestní jméno Ahmad

01.02. 15:32

Berlín - Člen předsednictva protimuslimské Alternativy pro Německo (AfD) v Braniborsku Arthur Wagner si změnil křestní jména na Ahmad. I po konvertování k islámu ale podle svých slov zůstává AfD věrný.

Protimuslimská AfD hasí skandál: Člen předsednictva konvertoval k islámu

24.01. 09:31

Berlín - Alternativa pro Německo (AfD) se striktně vymezuje proti islámu a jeho šíření ve spolkové republice. Teď má ale strana co vysvětlovat. Člen jejího předsednictva strany v Braniborsku totiž nedávno konvertoval k islámu.

Poslanec AfD je terčem kritiky. Tweet o synovi Beckera pobouřil i jeho kolegy

05.01. 14:00

Berlín - Vyjádření politiků protiimigrační Alternativy pro Německo (AfD) často vyvolávají pobouření veřejnosti i představitelů ostatních stran. Tentokrát ale už přišly ostré reakce také od členů AfD. Důvodem je tweet o synovi nejslavnějšího německého tenisty Borise Beckera.

Barbarské, muslimské hordy mužů, které hromadně znásilňují? Političky AfD se postaraly o pořádný poprask

Aktualizovali jsme 2.1.2018, 21:59, 02.01. 16:16

Berlín - Přední političky německé strany Alternativa pro Německo (AfD) si stěžují na údajnou cenzuru na internetu. Příspěvek Beatrix von Storchové, ve kterém psala o "muslimských hordách", byl zablokován. Na političku bylo kvůli němu podáno několik stovek trestních oznámení.

Jörg Meuthen obhájil pozici předsedy Alternativy pro Německo

02.12. 19:40

Hannovee - Jörga Meuthena zůstává předsedou protiimigračního uskupení Alternativa pro Německo (AfD). Rozhodl o tom dnes sjezd německé strany.

Demonstranti chtěli narušit sjezd AfD, zapojit se musela i policie

02.12. 10:59

Hannover - Policisté ve Hannoveru dnes použili vodní dělo proti demonstrantům, kteří se snažili zablokovat příjezd ke kongresovému centru, kde se koná sjezd protiimigrační strany Alternativa pro Německo (AfD). Uvedla to agentura DPA.

AfD přednesla drsný návrh. Chce vracet uprchlíky domů

22.11. 20:41

Berlín - Pravicově populistická Alternativa pro Německo (AfD) dnes vyvolala ve Spolkovém sněmu vlnu pobouření návrhem začít vracet syrské uprchlíky zpět do jejich vlasti.

Bystroň bude končit v čele bavorské organizace AfD

14.11. 22:07

Mnichov - Předseda bavorské organizace strany Alternativa pro Německo (AfD) Petr Bystroň se rozhodl ze své funkce odejít.

AfD gratuluje Babišovi: Merkelová a Juncker svou uprchlickou politikou pobuřují stále více menších členských států

23.10. 13:08

Berlín - Volbou Andreje Babiše se Česko podle protestní Alternativy pro Německo (AfD) řadí mezi státy, které se brání proti bruselské politice přerozdělování uprchlíků. Kvóty Česko odmítalo už za končící vlády vedené sociálním demokratem Bohuslavem Sobotkou.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace