Články k tématu: AfD (Euroskeptická strana Alternativa pro Německo)

Předseda protiuprchlické AfD chce spolupracovat s podobnými stranami, zmínil i Česko

13.04. 09:57

Berlín - Předseda Alternativy pro Německo (AfD) by se před evropskými volbami v příštím roce nebránil užší spolupráci s dalšími protiimigračními stranami v zemích střední Evropy. AfD už nyní poměrně úzce spolupracuje se Svobodnou stranou Rakouska (FPÖ).

Politička AfD se omluvila, že útok v Münsteru spojila s islámským terorismem. Pak si rýpla do Merkelové

12.04. 14:37

Berlín - Přední zástupkyně protiimigrační strany Alternativa pro Německo (AfD) Beatrix von Storchová se omluvila za to, že spojila nedávný útok v Münsteru s islámským terorismem. reagovala tak na kritiku, která se na její hlavu v posledních dnech snesla. Na počátku tohoto roku si vysloužila von…

Z vedení AfD odchází kvůli rasistickým výrokům další politik

08.03. 12:45

Berlín - Kvůli rasistickým výrokům končí šéf Alternativy pro Německo (AfD) a předseda poslaneckého klubu v Sasku-Anhaltsku André Poggenburg (42). V únorovém projevu hovořil o Turcích žijících v Německu jako o "honcích velbloudů" a o lidech s dvojím občanstvím jako o "sebrance bez vlasti".

reklama

Politici AfD vyrazili do Sýrie. chtějí posoudit situaci v zemi a začít vracet uprchlíky

06.03. 22:04

Berlín/Damašek - Členové protiimigrační strany Alternativa pro Německo (AfD) se vydali do Sýrie, aby na místě posoudili bezpečnostní situaci v zemi. Na facebooku to dnes oznámil jeden z členů delegace.

Bývalá předsedkyně Svazu vyhnanců povede nadaci blízkou AfD. Nemá v lásce uprchlíky ani Čechy

04.03. 16:52

Berlín - Německou politickou nadaci, která má blízko k Alternativě pro Německo (AfD), povede bývalá poslankyně CDU Erika Steinbachová. Ta je v Česku a Polsku známa jako dlouholetá bývalá předsedkyně Svazu vyhnanců (BdV) a podporovatelka zájmů Němců vysídlených po druhé světové válce.

Německo povede velká koalice? AfD mluví o katastrofě, Merkelová slaví

04.03. 12:20

Berlín - Německá sociální demokracie (SPD) v referendu odsouhlasila pokračování velké koalice s CDU/CDU. Kancléřka Angela Merkelová (CDU) to uvítala a těší se na další spolupráci. Opozice naproti tomu hovoří o katastrofě.

Populistická AfD je na koni, ve volbách by dostala víc hlasů než SPD

20.02. 08:25

Berlín - Pokud by se nyní v Německu konaly parlamentní volby, získala by protiimigrační a protiislámská strana Alternativa pro Německo (AfD) více hlasů než sociální demokracie (SPD).

Legendární agent Mossadu podpořil německou peoriimigrační AfD

04.02. 09:51

Jeruzalém/Berlín - Legendární izraelský agent Rafi Ejtan (91) překvapivě podpořil německou protiimigrační stranu Alternativa pro Německo (AfD). Ocenil její postoj k judaismu i názor na islám. Jeho výroky vyvolaly v Izraeli pobouření.

Člen německé AfD se stal muslimem. Převzal křestní jméno Ahmad

01.02. 15:32

Berlín - Člen předsednictva protimuslimské Alternativy pro Německo (AfD) v Braniborsku Arthur Wagner si změnil křestní jména na Ahmad. I po konvertování k islámu ale podle svých slov zůstává AfD věrný.

Protimuslimská AfD hasí skandál: Člen předsednictva konvertoval k islámu

24.01. 09:31

Berlín - Alternativa pro Německo (AfD) se striktně vymezuje proti islámu a jeho šíření ve spolkové republice. Teď má ale strana co vysvětlovat. Člen jejího předsednictva strany v Braniborsku totiž nedávno konvertoval k islámu.

Poslanec AfD je terčem kritiky. Tweet o synovi Beckera pobouřil i jeho kolegy

05.01. 14:00

Berlín - Vyjádření politiků protiimigrační Alternativy pro Německo (AfD) často vyvolávají pobouření veřejnosti i představitelů ostatních stran. Tentokrát ale už přišly ostré reakce také od členů AfD. Důvodem je tweet o synovi nejslavnějšího německého tenisty Borise Beckera.

Barbarské, muslimské hordy mužů, které hromadně znásilňují? Političky AfD se postaraly o pořádný poprask

Aktualizovali jsme 2.1.2018, 21:59, 02.01. 16:16

Berlín - Přední političky německé strany Alternativa pro Německo (AfD) si stěžují na údajnou cenzuru na internetu. Příspěvek Beatrix von Storchové, ve kterém psala o "muslimských hordách", byl zablokován. Na političku bylo kvůli němu podáno několik stovek trestních oznámení.

Jörg Meuthen obhájil pozici předsedy Alternativy pro Německo

02.12. 19:40

Hannovee - Jörga Meuthena zůstává předsedou protiimigračního uskupení Alternativa pro Německo (AfD). Rozhodl o tom dnes sjezd německé strany.

Demonstranti chtěli narušit sjezd AfD, zapojit se musela i policie

02.12. 10:59

Hannover - Policisté ve Hannoveru dnes použili vodní dělo proti demonstrantům, kteří se snažili zablokovat příjezd ke kongresovému centru, kde se koná sjezd protiimigrační strany Alternativa pro Německo (AfD). Uvedla to agentura DPA.

AfD přednesla drsný návrh. Chce vracet uprchlíky domů

22.11. 20:41

Berlín - Pravicově populistická Alternativa pro Německo (AfD) dnes vyvolala ve Spolkovém sněmu vlnu pobouření návrhem začít vracet syrské uprchlíky zpět do jejich vlasti.

Bystroň bude končit v čele bavorské organizace AfD

14.11. 22:07

Mnichov - Předseda bavorské organizace strany Alternativa pro Německo (AfD) Petr Bystroň se rozhodl ze své funkce odejít.

AfD gratuluje Babišovi: Merkelová a Juncker svou uprchlickou politikou pobuřují stále více menších členských států

23.10. 13:08

Berlín - Volbou Andreje Babiše se Česko podle protestní Alternativy pro Německo (AfD) řadí mezi státy, které se brání proti bruselské politice přerozdělování uprchlíků. Kvóty Česko odmítalo už za končící vlády vedené sociálním demokratem Bohuslavem Sobotkou.

"Pryč s rasismem. Vítáme uprchlíky." V Berlíně proti AfD v parlamentu demonstrovaly tisíce lidí

23.10. 08:45

Berlín - V neděli se v centru Berlína konala demonstrace pod názvem "Proti nenávisti a rasismu ve Spolkovém sněmu". Někteří lidé nesli transparenty proti spolupráci se stranou Alternativa pro Německo (AfD), která v úterý zasedne poprvé ve Spolkovém sněmu.

Německé strany se už připravují na přítomnost poslanců AfD v parlamentu

19.10. 14:15

Berlín - Německé parlamentní strany se připravují na to, že s nimi v zákonodárném sboru bude i protestní Alternativa pro Německo (AfD). Řeší se například, jak reagovat na provokace populistů. Lze očekávat, že debata celkově zhrubne.

Malicherné spory v novém Bundestagu? Nikdo nechce sedět vedle AfD

05.10. 08:06

Berlín – Strana Alternativa pro Německo (AfD) se vůbec poprvé dostala do parlamentu. Hned ale vyvolala spory. Nikdo vedle poslanců této strany nechce sedět.

Bývalá šéfka AfD Petryová má problémy. Čelí žalobě kvůli křivé výpovědi před výborem

04.10. 15:15

Drážďany - Bývalá šéfka protiimigrační Alternativy pro Německo (AfD) Frauke Petryová čelí žalobě kvůli křivopřísežnictví. Podle prokuratury v Drážďanech se ho dopustila v listopadu 2015, kdy nepravdivě vypovídala před výborem saského zemského sněmu.

Německo by se nemělo stydět za své vojáky z druhé světové války, většina se na válečných zločinech nepodílela, tvrdí AfD

03.10. 13:07

Berlín - Podle mnohých komentátorů se faktickým vítězem německých parlamentních voleb stala Alternativa pro Německo (AfD), jenž v nich skončila třetí. Tento její úspěch byl v Německu i ve světě vnímám s určitými obavami, protože AfD je považována za krajně pravicovou stranu a její vstup do…

Protiuprchlická AfD je v rozkladu, stranu opouštějí další politici

29.09. 17:59

Berlín - Alternativa pro Německo (AfD) se po nedělních volbách poprvé dostala do parlamentu, místo oslav se ale zmítá ve vážné krizi. Frauke Petryová by měla ze strany odejít už dnes a přidávají se k ní další politici.

Klaus a Zeman si padají s Putinem do náruče. Diplomat tvrdě udeřil

28.09. 14:19

Praha - Turkolog, překladatel a bývalý diplomat Tomáš Laně poukazuje na to, že probírat se mapou volebních výsledků v Německu je velmi poučné. Zvláště zajímavá je pak podle něj populistická Alternativa pro Německo (AfD), která má řadu příznivců také v České republice.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací