Články k tématu: AfD (Euroskeptická strana Alternativa pro Německo)

AfD navzdory kritice založila platformu Židé v AfD

08.10. 17:02

Protestní Alternativa pro Německo (AfD) v neděli ve Wiesbadenu navzdory tvrdé kritice židovských organizací založila vnitrostranickou platformu Židé v AfD. Zatím její řady čítají 24 členů, kteří musejí etnicky nebo nábožensky patřit k židovstvu.

Němci mají Merkelové dost? Třetina lidí by vůbec nešla k volbám

24.09. 17:58

Berlín - Kdyby se nyní v Německu konaly parlamentní volby, nešla by k nim téměř třetina voličů. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění, který dnes zveřejnily stanice RTL a n-tv u příležitosti roku od řádných voleb do Spolkového sněmu. Účast v hlasování loni 24. září byla přitom vysoká. Odevzdat…

Skandál na německém ministerstvu vnitra? Šéf kontrarozvědky předal AfD nezveřejnění informace

13.09. 15:59

Berlín - Šéf německé civilní kontrarozvědky Hans-Georg Maassen v červnu ještě před oficiálním zveřejněním předal data z výroční zprávy o činnosti svého úřadu poslanci protiimigrační Alternativy pro Německo (AfD). Informaci potvrdil sám poslanec Stephan Brandner, informovala dnes veřejnoprávní…

reklama

Protiuprchlická AfD je druhou nejsilnější stranou v Německu

04.09. 17:43

Berlín - Druhou nejsilnější stranou na německé politické scéně by se stala protestní Alternativa pro Německo (AfD), kdyby se nyní uskutečnily parlamentní volby. Podle průzkumu pro deník Bild by si přišla na 17 procent hlasů, a o jeden procentní bod by tak překonala vládní sociální demokraty (SPD),…

Salvini se obul do Merkelové kvůli uprchlíkům, v jedné věci jí ale dává za pravdu

03.09. 21:41

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová podcenila nebezpečí vzniku konfliktů ve společnosti, které s sebou přinese příchod statisíců migrantů. V rozhovoru poskytnutém stanici Deutsche Welle u příležitosti nadcházejících sta dní nové italské vlády to dnes řekl ministr vnitra Matteo Salvini. V…

AfD dělá úřadům vrásky: Německo zvažuje, že hnutí nechá sledovat kontrarozvědkou

03.09. 12:32

Berlín - V Německu se po událostech ve východoněmeckém Chemnitzu diskutuje o tom, zda by Spolkový úřad na ochranu ústavy (BfV), tedy civilní kontrarozvědka, měl začít sledovat protestní Alternativu pro Německo (AfD). Důvodem je především blízkost politiků AfD k protiimigračnímu hnutí Pegida.

"Táhni." Příznivci AfD v Drážďanech demonstrovali proti Merkelové

16.08. 22:08

Berlín - V Drážďanech dnes protestovaly stovky krajně pravicových demonstrantů proti kancléřce Angele Merkelové. Ta je dnes na návštěvě saské metropole

Populistická aliance, která oslabí EU? AfD Bannonův plán smetla

12.08. 09:52

Berlín - Bývalý poradce amerického prezidenta Steve Bannon přišel s návrhem na vytvoření velké populistické aliance, která by oslabila Evropskou unii. Protiimigrační Alternativa pro Německo (AfD) s plánem ale nesouhlasí.

AfD opět čeří vody: Použijme proti migrantům na hranicích střelné zbraně, navrhuje

01.08. 11:58

Drážďany – Krajně pravicová Alternativa pro Německo (AfD) se opět postarala o rozruch, Její saská buňka vydala prohlášení, ve kterém mimo jiné říká, že proti migrantům na hranicích by se měly používat střelné zbraně.

Merkelová hýbe Německem: AfD se pustila do kancléřky, lidé se bouří

30.06. 16:42

Augsburg (Německo) - Dohoda o zpřísnění azylové politiky je podle šéfa německé extremistické strany Alternativa pro Německo (AfD) Alexandera Gaulanda naprostý propadák. Řekl to na sjezdu strany, proti kterému protestuje několik tisíc lidí.

Němci zavrhli Merkelovou? Protiuprchlická AfD výrazně posiluje

24.06. 19:17

Berlín - Pokud by se v Německu nyní konaly volby, dostala by vládní koalice CDU/CSU 31 procent hlasů. Historicky nejvyšší podporu má naopak protiimigrační Alternativa pro Německo (AfD). Vyplývá to z aktuálního průzkumu agentury Emnid.

Turci jsou honáci velbloudů a v Německu nemají co dělat ? Politik AfD za svá slova stíhán nebude

05.06. 18:22

Drážďány - Prokuratura v Drážďanech dnes zastavila stíhání politika Andrého Poggenburga (AfD), který byl vyšetřován kvůli urážkám na adresu Turků žijících v Německu. Výroky nepřekročily hranici, kterou umožňuje svobody slova.

Předseda AFD šokoval Němce: Hitler a nacismus je jen drobná skvrna v naší historii

03.06. 11:51

Berlín - Rozhořčenou reakci politiků a šok uživatelů sociálních sítí. To vyvolal spolupředseda krajně pravicové Alternativy pro Německo (AfD) Alexander Gauland, který označil Adolfa Hitlera a dvanáctiletou éru nacismu jen za skvrnku na jinak velkolepé tisícileté historii Německa.

Berlínem táhnou tisíce příznivců i odpůrců AfD

27.05. 15:18

Berlín - Do ulic Berlína dnes vyšly tisíce příznivců i odpůrců protiimigrační opoziční strany Alternativa pro Německo (AfD). Pochod několika tisíc stoupenců AfD začal před hlavním nádražím a zamířil k Braniborské bráně, tisíce odpůrců této strany se pak sešly před budovou Spolkového sněmu,…

AfD má moc blízko ke Klausovi, na sudetoněmeckém sjezdu tak nesmí mít stánek

18.05. 14:02

Mnichov - Na letošním sjezdu Sudetoněmeckého krajanského sdružení (SL) v Augsburgu se návštěvníkům v informačních stáncích představí řada politických stran, nejsilnější německá opoziční formace Alternativa pro Německo (AfD) mezi nimi ale nebude. Jedním z důvodů je podle šéfa sudetských Němců Bernda…

Novináři bojkotovali tiskovku AfD, skončila krachem

08.05. 20:10

Berlín - Krachem dnes skončila tisková konference opoziční protiimigrantské strany Alternativa pro Německo (AfD) v braniborském zemském sněmu. Všichni novináři se ji totiž rozhodli bojkotovat na protest proti tomu, že AfD zakázala pokládat otázky zpravodaji deníku Bild.

Předseda protiuprchlické AfD chce spolupracovat s podobnými stranami, zmínil i Česko

13.04. 09:57

Berlín - Předseda Alternativy pro Německo (AfD) by se před evropskými volbami v příštím roce nebránil užší spolupráci s dalšími protiimigračními stranami v zemích střední Evropy. AfD už nyní poměrně úzce spolupracuje se Svobodnou stranou Rakouska (FPÖ).

Politička AfD se omluvila, že útok v Münsteru spojila s islámským terorismem. Pak si rýpla do Merkelové

12.04. 14:37

Berlín - Přední zástupkyně protiimigrační strany Alternativa pro Německo (AfD) Beatrix von Storchová se omluvila za to, že spojila nedávný útok v Münsteru s islámským terorismem. reagovala tak na kritiku, která se na její hlavu v posledních dnech snesla. Na počátku tohoto roku si vysloužila von…

Z vedení AfD odchází kvůli rasistickým výrokům další politik

08.03. 12:45

Berlín - Kvůli rasistickým výrokům končí šéf Alternativy pro Německo (AfD) a předseda poslaneckého klubu v Sasku-Anhaltsku André Poggenburg (42). V únorovém projevu hovořil o Turcích žijících v Německu jako o "honcích velbloudů" a o lidech s dvojím občanstvím jako o "sebrance bez vlasti".

Politici AfD vyrazili do Sýrie. chtějí posoudit situaci v zemi a začít vracet uprchlíky

06.03. 22:04

Berlín/Damašek - Členové protiimigrační strany Alternativa pro Německo (AfD) se vydali do Sýrie, aby na místě posoudili bezpečnostní situaci v zemi. Na facebooku to dnes oznámil jeden z členů delegace.

Bývalá předsedkyně Svazu vyhnanců povede nadaci blízkou AfD. Nemá v lásce uprchlíky ani Čechy

04.03. 16:52

Berlín - Německou politickou nadaci, která má blízko k Alternativě pro Německo (AfD), povede bývalá poslankyně CDU Erika Steinbachová. Ta je v Česku a Polsku známa jako dlouholetá bývalá předsedkyně Svazu vyhnanců (BdV) a podporovatelka zájmů Němců vysídlených po druhé světové válce.

Německo povede velká koalice? AfD mluví o katastrofě, Merkelová slaví

04.03. 12:20

Berlín - Německá sociální demokracie (SPD) v referendu odsouhlasila pokračování velké koalice s CDU/CDU. Kancléřka Angela Merkelová (CDU) to uvítala a těší se na další spolupráci. Opozice naproti tomu hovoří o katastrofě.

Populistická AfD je na koni, ve volbách by dostala víc hlasů než SPD

20.02. 08:25

Berlín - Pokud by se nyní v Německu konaly parlamentní volby, získala by protiimigrační a protiislámská strana Alternativa pro Německo (AfD) více hlasů než sociální demokracie (SPD).

Legendární agent Mossadu podpořil německou peoriimigrační AfD

04.02. 09:51

Jeruzalém/Berlín - Legendární izraelský agent Rafi Ejtan (91) překvapivě podpořil německou protiimigrační stranu Alternativa pro Německo (AfD). Ocenil její postoj k judaismu i názor na islám. Jeho výroky vyvolaly v Izraeli pobouření.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie