Články k tématu: Afghanistán

Afghánského diplomata v Pakistánu zastřelil člen ochranky, na vině je zřejmě osobní spor

06.02. 12:52

Karáčí - V budově afghánského konzulátu v pákistánském Karáčí byl dnes zastřelen afghánský diplomat. Pachatelem je člen ochranky. Za incidentem je patrně osobní spor.

Situace v Afghánistánu se zhoršuje, počet mrtvých či zraněných civilistů roste

06.02. 10:04

Kábul - Bezpečnostní situace v Afghánistánu se zhoršuje. Počet civilních obětí násilností v této asijské zemi se loni zvýšil o tři procenta na 11.418. Většinu mají na svědomí talibanci, OSN upozornila na rostoucí počet masakrů, za kterými stojí Islámský stát (IS).

Mladí Afghánci nemohou otevřeně mluvit o sexu. Pomoc hledají na horké lince

05.02. 16:05

Kabál - V konzervativním muslimském Afghánistánu je kulturně nemyslitelné hovořit veřejně o sexuálních problémech. Mládež proto hojně využívá horkou telefonní linku, na které se mohou svěřit s potížemi.

reklama

V Afghánistánu a Pákistánu spadlo několik lavin. Zemřelo téměř 40 lidí

05.02. 11:43

Kábul - Při sesuvech lavin v Afghánistánu a Pákistánu zahynulo nejméně 38 lidí a po desítkách dalších se pátrá. Oblast sužují také kruté mrazy, které decimují stáda dobytka.

OSN zrušila sankce proti obávanému afghánskému islamistovi, bude moci volně cestovat

04.02. 12:11

Kábul - Rada bezpečnosti OSN v pátek zrušila sankce proti Gulbuddínu Hekmatjárovi, který patří k nejobávanějším vůdcům islamistů v Afghánistánu.

Dětská nevěsta? Afghánka neměla se svým mužem dobré vztahy, toto se stalo

Aktualizovali jsme 3.2.2017, 22:39, 03.02. 08:09

Kábul – Velmi krutým způsobem potrestal Afghánec svou třiadvacetiletou manželku. Jak informuje BBC, muž ji svázal a uřízl uši. Žena - Zarina - je nyní ve stabilizovaném stavu v nemocnici, ale je velmi traumatizována.

Afghánský policista zdrogoval a povraždil osm kolegů

03.02. 16:43

Kábul - Osm policistů dnes v severoafghánské provincii Farjáb zabil jejich kolega, který přeběhl k Talibanu. Místní média uvedla, že se k islamistům tajně přidal před rokem.

Stáhněte americké vojáky z Afghánistánu, píše mluvčí Talibanu Trumpovi

25.01. 15:09

Kábul - Mluvčí Talibanu Zabiulláh Mudžáhid vyzval amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby stáhl vojska USA z Afghánistánu. V opačném případě podle islamistů nebude možné dosáhnout trvalého míru.

Nejnebezpečnější místo pro novináře? Sýrii dohání jiní země

19.01. 12:29

Kábul - Výbor pro bezpečnost afghánských novinářů (AJSC) dnes informoval, že v roce 2016 bylo v zemi zabito 13 žurnalistů, což je bezpříkladný počet. Ještě horší je situace v Sýrii.

Afghánistán jako další cíl Islámského státu

16.01. 09:22

Kábul - Zatímco v Sýrii a Iráku radikální hnutí Islámský stát postupně prohrává a ztrácí vliv, jeho členové se usazují v dalších blízkovýchodních zemích. Jednou z nich je i Afghánistán, kde byli islamisté aktivní už v minulosti, nyní se ale počet útoků stupňuje.

Ozbrojenci propustili Španěla, kterého před měsícem unesli v Afghánistánu

15.01. 21:14

Ženeva/Kábul - Španělský zaměstnanec Mezinárodního výboru Červeného kříže (MVČK) byl propuštěn na svobodu. Před necelým měsícem ho unesli ozbrojenci na severu Afghánistánu.

Exploze v Afghánistánu zabila šest lidí

15.01. 14:45

Kábul - Nejméně šest civilistů přišlo dnes o život na východě Afghánistánu, když explodovala improvizovaná nálož, na kterou najel nákladní vůz.

Krveprolití v Afgjánistánu: Při sérii bombových útoků zemřelo asi 50 lidí

Aktualizovali jsme 10.1.2017, 19:29, 10.01. 16:19

Kábul - Série bombových útoků, které většinou mají na svědomí sebevražední atentátníci, si dnes v Afghánistánu vyžádala nejméně 50 mrtvých. Další desítky lidí byly zraněny.

Z uprchlice vojenskou pilotkou. Afghánka vypráví o svém neuvěřitelném osudu

07.01. 11:36

Kábul - Safía Ferozíová (26) strávila dětství jako uprchlice, nyní ale létá s dopravním letadlem pro afghánské vojenské letectvo jako druhá pilotka v této asijské zemi. doufá, že inspiruje další ženy. "Jako žena čelíte mnohým úskalím, ale musíte se naučit se s nimi vypořádat," řekla agentuře AP,…

Afghánci vyšli do ulic kvůli IS. Poukazují na nárůst násilí proti šíitům

03.01. 21:07

Herát - V Herátu na západě Afghánistánu dnes demonstrovalo asi 2000 Afghánců šíitského vyznání. Chtěli tak odsoudit množící se útoky, které u nich páchají příslušníci či sympatizanti radikální organizace Islámský stát (IS). 

Taliban zahájil příchod nového roku útokem v afghánské provincii Hílmand

02.01. 15:46

Kábul - Taliban zahájil příchod nového roku prudkým útokem v důležitém okrese Sangin v jihoafghánské provincii Hílmand. Informace o průběhu bojů jsou rozporuplné.

Na dům afghánského poslance zaútočila skupina ozbrojenců, zabili ochranku i rodinu politika

21.12. 20:21

Kábul - Na dům poslance afghánského parlamentu zaútočili tři ozbrojenci. Po jejich řádění zůstalo na místě pět mrtvých.

Krutá vražda z dílny Talibanu: Kvůli svatbě popravili ženu, střelili ji do hlavy

Aktualizovali jsme 20.12.2016, 22:04, 20.12. 18:30

Kábul - Afghánské vládní zdroje uvedly, že bojovníci z hnutí Taliban zastřelili ranou do hlavy ženu, která se během pobytu svého manžela v Íránu provdala za jiného muže. Poprava se konala v severozápadní části provincie Badghis. Informuje list BBC.

Uprchlíkům se z Německa nechce. Mají nový trik, jak zůstat v zemi

Aktualizovali jsme 20.12.2016, 09:46, 20.12. 08:02

Berlín – Vyhnout se deportaci za každou cenu – to je cíl téměř všech migrantů, kteří se dostali do Německa. Ti z Afghánistánu využívají zcela novou taktiku. Když jim úřady oznámí, že budou deportováni, přiznávají se běženci, žě patřili k Talibanu. Policie je pak donucena zahájit vyšetřování jejich…

Ozbrojenci přepadli letiště v afghánském Kandaháru, zabili pět zaměstnankyň

17.12. 11:54

Kábul - Ozbrojenci dnes zaútočili na letiště v Kandaháru. Zabili pět zaměstnankyň.

Do Afghánistánu přiletělo 34 migrantů vyhoštěných z Německa

15.12. 15:32

Kábul - Skupina 34 afghánských běženců se dnes vrátila do své domovské země poté, co byli deportováni z Německa.

Německo vrátilo první migranty do Afghánistánu

15.12. 00:28

Frankfurt nad Mohanem - Německo dnes večer deportovalo zpět do Afghánistánu první skupinu Afghánců, jejichž žádosti o udělení azylu úřady zamítly.

USA budou nadále usilovat o bezpečnost Afghánistán, slibuje ministr obrany

09.12. 14:59

Kábul - Na neohlášenou návštěvu Afghánistánu dnes přicetoval americký ministr obrany Ashton Carter. Slíbil, že Spojené státy budou pokračovat v úsilí o zajištění suverenity a bezpečnosti země, která je stále ve válce s islamisty.

Putin kamarádí s ozbrojenci z Talibanu? Z Afghánistánu přichází znepokojující informace

08.12. 16:11

Moskva - Afghánští a američtí představitelé se stále více obávají prohlubování politických vazeb mezi Ruskem a ozbrojenci z teroristické skupiny Taliban. Píše o tom evropská verze slavného magazínu Newsweek.

reklama
Fotogalerie