Články k tématu: Afghanistán

V Afghánistánu zabil sebevražedný atentátník tři policisty

14.05. 16:46

Kábul - Tři policisté dnes zahynuli a dalších 12 lidí bylo zraněno při sebevražedném útoku v jihoafghánské provincii Hílmand.

USA jsou stejné zlo jako Asad, říká odbornice na Blízký východ

10.05. 12:50

Washington, Kábul, Damašek - Válka v Sýrii pokračuje i přes snahy o vyjednání příměří. Podle odbornice na Blízký východ se však smrt civilistů pod režimem Bašára Asada dá srovnat s ničivým vlivem USA v tomto regionu.

Afghánistán popravil šest teroristů, Taliban se rázně ohradil

09.05. 03:09

Kábul - Afghánistán přitvrdil v přístupu vůči islamistům. Dnes bylo popraveno oběšením šest mužů odsouzených za terorismus. Taliban vzápětí vydal ostré prohlášení.

reklama

Tragická nehoda autobusů a cisterny si v Afghánistánu vyžádala 50 mrtvých

08.05. 12:50

Kábul - Na hlavním tahu mezi Kábulem a Kandahárem se dnes srazily dva autobusy s cisternou, všechna tři vozidla začala ihned hořet. Zahynulo nejméně 50 lidí.

V noci bylo osvobozeno 60 rukojmích Talibanu, zasáhlo afghánské komando

06.05. 14:56

Kábul - Speciální komando v noci na dnešek osvobodilo 60 rukojmích, které držel Taliban v jednom domě v jihoafghánské provincii Hílmand.

Útok na Lékaře bez hranic: Pentagon chce svojí chybu zamést pod koberec?

30.04. 18:07

Souhra chyb, která loni v říjnu vedla americkou bojovou helikoptéru k útoku na nemocnici v afghánském Kunduzu, přičemž zahynulo 42 nevinných lidí a desítky dalších byly zraněny, pramenila z hrubé nedbalosti. Podle úvodníku serveru New York Times se to dá vyčíst ze závěrů zprávy, kterou v pátek…

Bagdád centrem bombového útoku, zemřelo nejméně 21 lidí

Aktualizovali jsme 30.4.2016, 11:01, 30.04. 10:41

Bagdád - Při bombovém útoku na jihovýchodě Bagdádu dnes zahynulo nejméně 17 lidí. Uvedla to agentura AP s odvoláním na místní představitele.

Pentagon o náletu na Afghánistán: bylo to neúmyslné selhání

29.04. 20:09

Washington - Loňský americký nálet na nemocnici v Afghánistánu, při kterém zahynulo 42 lidí, byl následek kombinace neúmyslných lidských selhání, technických chyb a špatného postupu.

V Afghánistánu pravděpodobně unesli občanku Austrálie, úřady pátrají po informacích

29.04. 08:46

Sydney - Ve východoafghánském městě Dželálábád byla údajně ve čtvrtek unesena Australanka Katherine Jane Wilsonová, úřady informaci prověřují.

Skupinka džihádistů plánovala sebevražedný útok, omylem se odpálili před městem

28.04. 10:24

Kábul - Jeden z Talibanců, který se spolu s dalšími sedmi parťáky chystal zaútočit na město Kundúz, omylem odpálil svou sebevražednou vestu dřív, než do města dorazil. Zabil tak nejen sebe, ale i všechny své komplice. Podobné chyby se už dříve dopustil i učitel Islámského státu, který nedopatřením…

Sobotka se v Afghánistánu setkal s českými vojáky

25.04. 17:21

Praha/Kábul - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) navštívil Afghánistán. Během neděle a dneška se setkal s českými vojáky na základnách v Bagrámu a Kábulu, afghánským prezidentem Ašrafem Ghaním a vládními představiteli. Uvedl to dnes Úřad vlády v tiskové zprávě. Česko je podle Sobotky připraveno…

Kábulem otřásla velká exploze. Byla cílem útoku americká ambasáda?

19.04. 08:19

Kábul - Centrem afghánské metropole dnes ráno otřásla silná exploze. Podle svědků se v oblasti americké ambasády rozezněly poplašné sirény.

Afhgánská armáda vytlačila bojovníky Talibanu z města Kunduz

16.04. 15:43

Kábul - Mluvčí afghánského ministerstva obrany Daulat Wazírí dnes oznámil, že se bezpečnostním silám podařilo zatlačit bojovníky Talibanu od důležitého města Kunduz na severu země. Loni po zhroucení armádní obrany v panice z města uprchly tisíce lidí.

Taliban započal jarní ofenzivu, slibuje tažení do Afghánistánu a více sebevražedných útoků

12.04. 11:12

Kábul - Taliban dnes oznámil začátek jarní ofenzivy v Afghánistánu a slibuje, že bojovníci vystupňují tažení proti baštám vlády. Islamisté chtějí také více sebevražedných útoků, cílených vražd nepřátelských velitelů a "normální život" pro lidi.

Brutalita Islámského státu byla pro Talibance moc. Podívejte se na jejich vyjádření

12.04. 10:24

Washington - Islámský stát se snaží získat sílu v Afghanistánu. Připojila se k nim i řada stoupenců Talibanu. Pro některé však byla jejich brutalita příliš.

Taliban zkouší verbovat lidi už i přes aplikace v mobliu

04.04. 14:39

Kábul - Členové hnutí Taliban vytvořili novou aplikaci s názvem Alemarh pro systém Android, neboť chtějí získat nové stoupence nejen v Afghanistánu, ale po celém světě. Brzy však byla stažena.

Austrálie utratila 6 milionů dolarů za film, který má odradit uprchlíky k příjezdu do země

Aktualizovali jsme 30.3.2016, 12:18, 29.03. 23:48

Canberra - V Austrálii zkouší nový způsob, jak odradit uprchlíky před cestou do západních zemí. Vláda se rozhodla natočit odstrašující film.

Islámský stát je na útěku z Afghánistánu, tvrdí to samotný prezident

21.03. 18:24

Kábul - Afghánský prezident Ašraf Ghaní tvrdí, že ve východofranské pohraniční provincii Nangarhár, kde se v uplynulých měsících zmocnil Islámský stát některých odlehlých oblastí, jsou radikálové "na útěku".

USA potrestaly vojáky, kteří zničili nemocnici Lékařů bez hranic

17.03. 13:19

Washington – Spojené státy potrestaly více než 12 členů armády za pochybení, která vedla minulý rok v říjnu ke zničení nemocnice Lékařů bez hranic v Afghánistánu. Nebyla však zahájena žádná trestní stíhání. Informovala o tom agentura AP.

Taliban se nechce účastnit rozhovorů s Kábulem

06.03. 12:09

Kábul - Islamisté z hnutí Taliban dnes oznámili, že se nebudou účastnit mírových rozhovorů s afghánskou vládou.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie