Články k tématu: Afghanistán

Při útoku v Afghánistánu byli zabiti tři čeští vojáci

05.08. 12:35

Kábul - Tři čeští vojáci zahynuli dnes při útoku sebevražedného atentátníka v Afghánistánu, oznámil Generální štáb Armády ČR. Češi dnes ve 3:50 SELČ hlídkovali v okolí základny Bagrám v provincii Parván.

U mešity v Afghánistánu útočili sebevražední atentátníci. Zemřelo nejméně 25 lidí

03.08. 16:37

Kábul - Poblíž šíitské mešity ve východoafghánském městě Gardezu se dnes odpálili sebevražední atentátníci. Mohutný výbuch zabil nejméně 25 lidí a desítky dalších utrpěly zranění. K odpovědnosti za útok se zatím nikdo nepřihlásil.

Afghánské bezpečnostní síly v noci osvobodili 61 vězňů Tálibánu

03.08. 13:11

Kábul - Afghánské bezpečnostní síly v noci na dnešek osvobodily v provincii Hílmand na jihu Afghánistánu 61 lidí, které na jednom místě věznil Tálibán.

reklama

Ozbrojenci dnes v Afghánistánu unesli a zabili tři cizince, těla byla objevena jižně od Kábulu

02.08. 14:18

Kábul - Ozbrojenci dnes časně ráno v afghánské metropoli zabili tři cizince, kteří tam pracovali pro mezinárodní společnost. Oběťmi jsou občané Indie, Malajsie a Makedonie. K činu se zatím nikdo nepřihlásil.

Autobus v Afghánistánu zničila nastražená, mezi mrtvými jsou ženy a děti

31.07. 13:26

Taliban - Autobus v západoafghánské provincii Faráh najel na výbušninu nastraženou u silnice. Zahynulo nejméně 11 lidí a dalších 30 osob utrpělo zranění. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil, podezření ale padá na Tálibán.

Afghánský Džalálábád čelí útoku teroristů: Nejprve se ozvala exploze, pak přišla střelba

28.07. 12:37

Kábul - Ve městě Džalálábád na východě Afghánistánu dnes došlo k velkému teroristickému útoku. Po sérii explozí se ozývá střelba. Nejméně tři lidé jsou zraněni. Podle místních představitelů se terčem útoku stala kolej pro výuku porodních asistentek.

Afghánskou metropolí otřásly tři výbuchy, jeden způsobila raketa

24.07. 14:56

Kábul - Afghánskou metropolí dnes krátce po sobě otřásly tři exploze. První z nich způsobila raketa, která zasáhla obytnou čtvrť na západě města a zranila nejméně čtyři osoby.

Při atentátu v Kábulu zemřelo nejméně sedm lidí

15.07. 20:05

Kábul - Při sebevražedném útoku nedaleko vládní budovy v afghánské metropoli Kábulu dnes zahynulo nejméně sedm lidí.

V Afghánistánu bylo od začátku roku zabito 1692 civilistů

15.07. 16:49

Kábul - Navzdory třídennímu červnovému příměří zaznamenal Afghánistán za první pololetí letošního roku nejhorší bilanci obětí bojů z řad civilistů.

Při sesuvu půdy v Afghánistánu se protrhla přehrada. Deset mrtvých, 300 domů zničeno

12.07. 14:20

Kábul - Při sesuvu půdy v afghánském údolí Pandžšír došlo k protržení přehrady, voda zaplavila místní vesnici. Zahynulo deset lidí, zničeno bylo 300 domů.

Německo deportovalo Afghánce, jeden z nich spáchal sebevraždu

11.07. 16:49

Berlín - Německo minulý týden deportovalo do vlasti další skupinu Afghánců, jeden z nich spáchal sebevraždu. Spolkový ministr vnitra Horst Seehofer (CSU) si přitom ještě v úterý pochvaloval, že 69 Afghánců bylo vyhoštěno v den jeho 69 narozenin.

Tálibán nastražil bombu na konvoj NATO, zabil ženu s dítětem

03.07. 08:48

Kábul - Tálibán nastražil bombu, která měla poničit konvoj jednotek NATO. Exploze však podle afghánské policie zabila civilisty. Oběťmi jsou žena a dítě, další tři ženy utrpěly zranění. Islamisté, kteří dopady svých útoku často zveličují, hovoří o pěti mrtvých vojácích USA.

Při explozi v Afghánistánu zemřelo 19 lidí

01.07. 19:06

Kábul - Výbuch v afghánském městě Džalálábád dnes zabil nejméně 19 lidí.

Afghánistán po deseti dnech ukončil příměří s Tálibánem

30.06. 11:27

Kábul - Afghánský prezident Ašraf Ghaní dnes ukončil desetidenní příměří s islamistickým hnutím Tálibán.

Konec příměří: Tálibán v Afghánistánu rozpoutal novou vlnu teroru

18.06. 14:54

Kábul - Islamisté z Tálibánu obnovili boj ihned po vypršení třídenního příměří. Při sérii útoků v pěti okresech neklidné provincie Farjáb na severozápadě Afghánistánu zabili šest policistů.

Tálibán neprodlouží příměří s vládními afghánskými jednotkami

17.06. 14:18

Kábul - Radikální hnutí Tálibán neprodlouží třídenní příměří s afghánskými vládními silami vyhlášené u příležitosti muslimského státu íd al-fitr.

Afghánský prezident jednostranně prodloužil příměří s Tálibánem

16.06. 18:58

Kábul - Afghánský prezident Ašraf Ghaní dnes jednostranně prodloužil příměří s radikálním hnutím Tálibán, které vyzval, aby přistoupilo ke stejnému kroku.

Na schůzi Tálibánu a afghánských vojáků zabila bomba desítky lidí

16.06. 18:36

Kábul - Dvacet lidí zemřelo při výbuchu na shromáždění zástupců radikálního hnutí Tálibán a afghánských bezpečnostních sil v provincii Nangarhár.

Tálibán a afghánští vojáci dodržují kvůli svátku příměří

16.06. 10:27

Kábul - Afghánští vojáci a bojovníci Tálibánu dnes společně oslavili příměří při příležitosti muslimského svátku íd al-fitr.

Sebevražedný útočník se odpálil u ministerstva v Kábulu, 12 lidí zemřelo

11.06. 15:18

Kábul - Sebevražedný atentátník dnes zaútočil na sídlo ministerstva pro obnovu a rozvoj venkova v afghánské metropoli Kábulu. Zahynulo nejméně 12 lidí, další 31 osob utrpělo zranění. K útoku se přihlásil Islámský stát (IS).

Z Pákistánu do Afghánistánu mířila obří zásilka látky na výrobu výbušnin, vezl ji zelinář

10.06. 15:08

Kábul - Nákladní auto přepravující zeleninu vezlo z Pákistánu do Afghánistánu také 156 pytlů s dusičnanem amonným, který se používá při výrobě výbušnin. Jde o jednu z největších zásilek této látky, kterou se afghánské policii podařilo odhalit.

Rusko chystá "politické zhodnocení" afghánské intervence

08.06. 16:57

Moskva - Rusko si příští rok připomene 30. výročí stažení sovětských vojsk z Afghánistánu, už nyní ale Kreml přemýšlí o tom, jak událost oslavit. Prezident Vladimir Putin očekává od obou komor parlamentu návrhy.

Útok v Afghánistánu: Radu duchovních zmasakroval IS, zemřelo 14 lidí

05.06. 11:31

Kábul - Za pondělním útokem na shromáždění duchovních představitelů v Kábulu patrně stojí Islámský stát (IS). Atentátník zabil 14 lidí, včetně sedmi muslimských duchovních. Ti předtím vydali náboženský výnos, který sebevražedné atentáty zakazuje.

Afghánistán: Duchovní zakázali sebevražedné útoky, záhy se stali terčem atentátníka

04.06. 11:15

Kábul - Sebevražedný atentátník dnes v Kábulu zaútočil na shromáždění předních afghánských duchovních představitelů. Zahynulo nejméně osm lidí, ale úřady se obávají, že počet zabitých ještě poroste. Zatím se neví, kdo za krvavým činem stojí.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie