Články k tématu: Akbaržon Džalilov (útočník z Petrohradu)

Terorista z petrohradského metra přišel o ruské občanství

21.04. 19:13

Moskva - Ruské ministerstvo vnitra zbavilo ruského občanství útočníka z petrohradského metra Akbaržona Džalilova a jeho otce.

Atentátník z Petrohradu Džalilov měl čistý trestní rejstřík

05.04. 17:59

Moskva - Pondělní teroristický útok v Petrohradu nepřežilo 14 lidí a asi 50 osob je zraněno. Jeho pachatel Akbaržon Džalilov měl čistý trestní rejstřík a pozornost policie na něj nikdy nebyla zaměřena. Vyšetřovatelé nyní prověřují jeho kontakty a zjišťují, zda nebyl naverbován extremistickou nebo…

Rodiče atentátníka z metra přijeli do Petrohradu. Já tomu nevěřím, řekla jeho matka

05.04. 14:57

Petrohrad - Ruské tajné služby zatkly v Petrohradu šest přistěhovalců ze Střední Asie kvůli podezření, že verbovali své krajany do řad teroristických organizací Islámský stát a An-Nusra. Kriminalisté prohledávají bydliště podezřelých a zabavují extremistickou literaturu. Chystá se také vznesení…

reklama

Teroristu z petrohradského metra v Kyrgyzstánu zverbovali islamisté

04.04. 21:05

Petrohrad - Údajného petrohradského atentátníka Akbaržona Džalilova zverbovali islamisté, oznámila dnes agentura Interfax s odvoláním na své zdroje mezi ruskými vyšetřovateli. Stalo se to prý během Džalilovovy letošní únorové návštěvy v rodném Kyrgyzstánu.

Totožnost útočníka potvrzena: V petrohradském metru zabíjel Akbaržon Džalilov

04.04. 16:12

Petrohrad - Pondělní atentát v petrohradském metru spáchal Akbaržon Džalilov, který také zanechal jinou nastraženou bombu v jiné stanici podzemní dráhy, ta ale nevybuchla. Uvedli to dnes vyšetřovatelé krvavého útoku, při němž zahynulo 14 lidí.

reklama
Fotogalerie