Články k tématu: al-Bagdádí, Abú Bakr (vůdce ISIL)

Bagdádího udal odpadlík IS, dostal za něj půl miliardy

31.10. 10:50

Za úspěch víkendové operace, která skončila smrtí vůdce teroristické organizace Islámský stát (IS) abú Bakra Bagdádího, vděčí členové amerických speciálních sil spolehlivému informátorovi. Šlo o bývalého člena IS, který se v minulosti podílel na budování útočiště pro Bagdádího v Sýrii, ale který…

Američané zveřejnili záběry ze zásahu proti Bagdádímu + VIDEO

31.10. 08:38

Pentagon ve středu zveřejnil první záběry z víkendového zásahu proti vůdci takzvaného Islámského státu (IS) abú Bakrovi Bagdádímu na severozápadě Sýrie. Ministerstvo obrany USA zároveň varovalo, že by se teroristická organizace mohla pokusit o odvetný útok.

Co znamená pro svět smrt vůdce IS Bagdádího?

30.10. 20:30

NÁZOR - Americký prezident Donald Trump zajisté může oslavovat operaci, při které byl zabit vůdce Islámského státu (IS) Abú Bakr Bagdádí, konstatuje profesor Peter Bergen v komentáři pro server CNN. Bezpečnostní analytik z Arizonské státní univerzity připomíná, že právě Bagdádí prohlásil IS za …

reklama

Hon na šéfa IS: Bagdádího prozradily jeho spodky

29.10. 16:36

Vůdce teroristické organizace Islámský stát (IS) abú Bakr Bagdádí byl identifikován za pomoci vzorku DNA odebraného ze spodního prádla. Oznámil to dnes Polat Can ze syrské arabsko-kurdské koalice SDF, která se podle něj na dopadení Bagdádího podílela.

Američané už nemají tělo Bagdádího. Kde byl obávaný vůdce IS pohřben?

28.10. 19:31

Náčelník generálního štábu generál Mark Milley dnes oznámil, že s pozůstatky abú Bakra Bagdádího naložili v souladu s mezinárodním právem. Podle zdrojů televize CNN byl vůdce Islámského státu pohřben do moře, stejně jako šéf Al-Káidy Usáma bin Ládin v roce 2011.

Noční můra se naplňuje: Islámský stát má nového vůdce, Bagdádí už byl jen loutka

28.10. 17:18

Teroristická organizace Islámský stát (IS) již má nového vůdce a je možné, že abú Bakr Bagdádí, který o víkendu přišel o život při americké vojenské akci na severu Sýrie, toto radikální uskupení už nevedl. Napsal to americký list Newsweek s odvoláním na propagandistickou agenturu islamistů Amak.…

Trump se chvástal zabitím Bagdádího, tajnou operaci přitom málem zmařil

28.10. 14:36

Stahování amerických vojáků ze severovýchodní Sýrie, které před třemi týdny oznámil prezident Donald Trump, zkomplikovalo plán dopadení lídra teroristické organizace Islámský stát (IS) abú Bakra Bagdádího. Napsal v neděli deník The New York Times (NYT) s odvoláním na představitele americké armády a…

Hrozí zrod nového Islámského státu, varují analytici. Je v nebezpečí i Česko?

28.10. 11:07

Smrt lídra teroristické organizace Islámský stát (IS) abú Bakra Bagdádího, který zemřel o víkendu při vojenské operaci Spojených států v severozápadní Sýrii, je spíše symbolickou ranou pro IS a neměla by se přeceňovat, míní analytici citovaní deníkem The Times of Israel.

Vůdce Islámského státu Bagdádí byl při americké operaci zabit

27.10. 08:45

Vůdce teroristické organizace Islámský stát abú Bakr Bagdádí byl zřejmě zabit při americké vojenské operaci. Podle agentury Reuters dva irácké bezpečnostní zdroje sdělily, že dostaly ze Sýrie informaci, která to potvrzuje.

Jak proběhl neúspěšný atentát na vůdce Islámského státu?

11.02. 12:47

V lednu mělo v Sýrii dojít k pokusu o atentát na vůdce teroristické organizace Islámský stát. Nyní se objevily nové detaily, které přibližují, co se vlastně v Sýrii stalo. Očitý svědek popsal dvoudenní intenzivní bitvu, na jejímž konci byli vzbouření džihádisté popraveni.

Útok z vlastních řad? Zpravodajci věří, že vůdce Islámského státu Bagdádí unikl atentátu

08.02. 09:07

Američané i další členové koalice, která bojuje se zbytky organizace Islámský stát, věří, že je její vůdce Abú Bakr al-Bagdádí stále naživu. Minulý měsíc měl uniknout atentátu, o který se pokusili někteří zahraniční bojovníci IS. Na hlavu pravděpodobného vůdce pokusu o převrat nyní teroristé…

Vůdce IS vyzval na nové nahrávce k vytrvalosti

22.08. 23:30

Káhira - Teroristická organizace Islámský stát (IS) zveřejnila po téměř roce první zvukovou nahrávku, na níž hovoří její vůdce abú Bakr Bagdádí.

Syn vůdce IS Bakra Bagdádího byl v Sýrii zabit, potvrdili teroristé

04.07. 07:56

Damašek - V syrském městě Homs, které leží asi 160 km severně od Damašku, byl zabit syn abú Bakra Bagdádího, vůdce teroristické organizace Islámský stát (IS).

Při iráckém náletu v Sýrii bylo zabito 45 radikálů IS, je mezi nimi i posel chalífy Bagdádího

23.06. 18:42

Bagdád - Při dnešním náletu iráckých stíhaček F-16 na město Hadžín ve východní Sýrii bylo zabito 45 příslušníků Islámského státu (IS), kteří v tu chvíli měli setkání. Bomby dopadly na tři budovy, které spojoval zákop. Operace se uskutečnila na příkaz iráckého premiéra Hajdara Abádího.

Šéf a zakladatel IS Bagdádí je v nemocnici v Sýrii, tvrdí Iráčané

12.02. 16:29

Damašek - Samozvaný chalífá Islámského státu (IS) abú Bakr Bagdádí je stále naživu a nachází se v nemocnici na severovýchodě Sýrie. Napsal to dnes irácký vládní list As-Sabah s tím, že Bagdádí není schopen chůze bez pomoci.

Kdy dopadnou Bagdádího? Nachází se v syrském Búkamálu, tvrdí libanonská televize

10.11. 14:30

Bejrút - Samozvaný chalífa Islámského státu (IS) abú Bakr Bagdádí je v syrském pohraničním městě Búkamál. Oznámila to dnes libanonská televize Al-Manár, která je blízká šíitskému Hizballáhu.

IS pustil nahrávku s Bagdádím, ten by měl být dávno po smrti

28.09. 19:23

Bagdád - Islámský stát dnes prostřednictvím své zpravodajské agentury al-Furkán zveřejnil zvukovou nahrávku chalífy abú Bakra Bagdádího. Není jasné, kdy byl 46minutový záznam pořízen. Podle některých informací je totiž vůdce IS již dávno po smrti.

Vůdce IS Baghdádí zřejmě žije

04.09. 09:23

Washington – vůdce Islámského státu je zřejmě stále naživu. Myslí si to velitel koalice vedené USA, která bojuje proti militantním skupinám. Americký generálporučík Steve Townsend přiznal, že „některé ukazatele ve zpravodajských kanálech“ naznačují, že Abú Bakr al-Bagdádí stále žije.

Vůdce IS Bagdádí je naživu, tvrdí rozvědka

17.07. 12:05

Bagdád - Velitel tajné služby v iráckém Kurdistánu Láhaur Talabání tvrdí, že chalífá Islámského státu (IS) abú Bakr Bagdádí je na 99 procent stále naživu. Ačkoli se hovoří o porážce IS v Iráku i Sýrii, Talabání je k těmto zprávám skeptický.

IS se přesunuje do Afriky: Tunisan bojující v Libyi by mohl nahradit Bagdádího

16.07. 12:42

Dubaj - Islámský stát (IS) prochází kritickým obdobím a zůstalo mu jen málo velitelů. Chalífu Abú Bakra Bagdádího by mohl nahradit nynější velitel oddílů IS v Libyi. Podle stanice Al-Arabíja se nejčastěji hovoří o Džaláladdínovi Túnisím.

Írán potvrdil smrt vůdce IS Bagdádího. Na internetu se objevily fotky jeho těla

01.07. 12:45

Damašek – Ruská armáda už před několika dny informovala, že s největší pravděpodobností zabila obávaného vůdce Islámského státu abú Bakra Bagdádího. USA sice uvedly, že mají o jeho smrti jisté pochybnosti, íránská televize IRIB však zveřejnila fotografie, které údajně potvrzují, že vůdce IS byl…

Irácká armáda dobyla v Mosulu ruiny mešity An-Núrí, jeden ze symbolů IS

29.06. 13:23

Bagdád - Irácké vládní jednotky dobyly mosulskou mešitu An-Núrí, z níž vůdce Islámského státu (IS) abú Bakr Bagdádí vyhlásil v roce 2014 chalífát.

Zabili jsme vůdce IS Bagdádího, věří Rusko. USA tvrdí opak

23.06. 21:13

Damašek/Moskva - Při květnovém ruském náletu v Sýrii byl zabit vůdce radikální organizace Islámský stát abú Bakr Bagdádí, tvrdí předseda branného a bezpečnostního výboru horní komory ruského parlamentu Viktor Ozerov. Koalice bojující pod vedením USA proti IS ale oznámila, že nemá žádné důkazy o…

Krutovláda Islámského státu je u konce? Džihádisté údajně přiznali svou porážku

23.06. 13:30

Mosul – Jak jsme vás již informovali, radikálové z Islámského státu zničili mosulskou mešitu an-Núrí, ve které v roce 2014 zakladatel Islámského státu (IS) abú Bakr Bagdádí vyhlásil chalífát na dobytých územích v Iráku a Sýrii. Podle některých hlasů jde o přiznání, že byl IS poražen.

reklama
Fotogalerie