Články k tématu: Amri, Anis (terorista z Berlína)

Amri zabil na trzích Češku a dalších 11 lidí. Kriminalisté to teď schytali

30.01. 19:59

Berlínská kriminální policie podcenila nebezpečnost odmítnutého tuniského žadatele o azyl Anise Amriho, který v prosinci 2016 při teroristickém útoku v německé metropoli zabil 12 lidí včetně jedné Češky. V parlamentním vyšetřovacím výboru, který okolnosti činu objasňuje, to dnes prohlásila tehdejší…

Berlínský terorista si pořídil selfie u domu Merkelové. Z fotky běhá mráz po zádech

24.10. 11:20

Berlínský atentátník Anis Amri se několik týdnů před útokem na vánoční trh z prosince 2016 vyfotil před domem, v němž v centru německé metropole bydlí kancléřka Angela Merkelová. O fotografii, která se našla na mobilním telefonu radikálního islamisty, informovali reportéři politického magazínu…

Útok v Berlíně mohl být krvavější? Terorista Amri měl v záloze ještě další plán

13.12. 21:35

Tunisan Anis Amri, který před dvěma lety najel nákladním autem do lidí na vánočním trhu v Berlíně a 12 jich zabil, se rovněž podílel na plánování bombového útoku, který ale naštěstí nebyl realizován. Napsal to dnes deník Tagesspiegel s odvoláním na dopis zaslaný spolkovým státním zastupitelstvím…

reklama

Teroristu z Berlína Amriho řídil člen IS ze zahraničím domnívají se vyšetřovatelé

06.07. 09:05

Berlín - Tunisan Anis Amri, který v prosinci 2016 najel s kamionem do lidí na vánočním trhu v Berlíně, zřejmě nejednal z vlastní iniciativy. Podle německých vyšetřovatelů ho údajně řídil starší Tunisan, který patřil k teroristické organizaci Islámský stát (IS) a na něhož byl dnes v Německu vydán…

V postupu Německa vůči Amrimu bylo přes 250 nedostatků, při jeho útoku zahynula i Češka

16.04. 16:14

Berlín - V postupu německé policie vůči teroristovi Anisi Amrimu, který při útoku na návštěvníky vánočního trhu v Berlíně v prosinci 2016 zabil 12 lidí, našla zvláštní vyšetřovací skupina berlínské police více než 250 nedostatků. Informoval o tom magazín Spiegel.

V Itálii zadrželi pět radikálů, kteří spolupracovali s Amrim

29.03. 14:15

Řím - Italští policisté zadrželi pět lidí, kteří byli napojeni na berlínského atentátníka Anise Amriho. Jeden ze zatčených mu vyrobil falešné dokumenty, které mu před útokem v prosinci 2016 umožňovaly volný pohyb po EU.

Nové informace o útoku v Berlíně: Akci schválil šéf IS v Německu, Amri u něj měl "audienci"

11.12. 12:50

Berlín - Tunisana Anise Amriho, který před rokem při teroristickém útoku v Berlíně zabil 12 lidí, naverbovali lidé z okolí kazatele abú Valá. Ten je považován za ústřední postavu Islámského státu (IS) v Německu.

Nové informace o útoku v Berlíně, při kterém zemřela Češka: Vyšetřování přineslo šokující závěry

Aktualizovali jsme 9.12.2017, 22:16, 30.11. 15:49

Berlín - Téměř přesně před jedním rokem se to stalo. Terorista Anis Amri najel na berlínském náměstí kamionem do lidí, kteří se přišli podívat vánoční trhy. Zabil při tom 11 lidí, další desítky byly zraněny. A právě v tomto období, kdy se bude připomínat výročí tragédie, přišli vyšetřovatelé na…

Policie udělala řadu chyb. Útoku v Berlíně, při kterém zemřela i Češka, se dalo zabránit, říká vyšetřovatel

12.10. 20:09

Berlín - Zvláštní vyšetřovatel dnes v Berlíně představil závěrečnou zprávu k loňskému teroristickému útoku na vánoční trhy v německém hlavním městě. Z dokumentu vyplývá, že se neštěstí dalo zabránit.

Italské úřady a radnice nechtějí platit Amriho pohřeb

22.07. 21:40

Řím - Radnice dvou italských měst se přou o to, kdo by měl zaplatit účet za uložení těla teroristy Anise Amriho, který loni v prosinci spáchal atentát na vánoční trhy v centru Berlína.

Útokem na vánoční trh v Berlíně se bude zabývat další komise, prověří i postup policie

22.05. 18:54

Berlín – Prosincovým teroristickým útokem na vánoční trh v německé metropoli se bude zabývat speciální vyšetřovací komise. Ta by také měla zkoumat to, zda bylo manipulováno se složkou atentátníka tuniského původu Anise Amriho, který v prosinci zabil 12 lidí a další desítky zranil.

Manipulovala policie s informacemi? Útoku na berlínský trh prý bylo možné předejít

18.05. 11:49

Berlín - Pět měsíců po teroristickém útoku v Berlíně vyplouvají na povrch nové skutečnosti. Podle uniklých dokumentů měly německé úřady možnost zavčasu zatknout pachatele atentátu na berlínský předvánoční trh Anise Amriho.

Amri v Berlíně zabíjel na pokyn vedení Islámského státu, tvrdí Der Spiegel

17.04. 15:43

Berlín - Podle informací magazínu Der Spiegel byl berlínský terorista Anis Amri zjevně řízen z vedení Islámského státu (IS).

Jak dlouho bude Evropa trpět teroristy mezi migranty?

Aktualizovali jsme 14.4.2017, 12:41, 12.04. 21:49

GLOSA - Stockholm, Berlín, Charleroi. Tato města mají jedno společné – došlo v nich k útokům, které spáchali nelegální migranti. Všichni měli být vyhoštění, tato snaha ale zůstala pouze na papíře. A to i přes silácká prohlášení některých politiků, podle kterých je třeba se s nelegály nemazlit a…

Tunisan Amri podle policie spáchal berlínský útok sám

12.04. 19:26

Berlín - Tunisan, který loni v prosinci spáchal teroristický útok na vánoční trh v Berlíně, neměl žádné komplice. Německé státní zastupitelství dnes uvedlo, že to vyplývá z jeho vyšetřování útoku, který si vyžádal 12 obětí, včetně jedné Češky.

Policie chybovala? Berlínského teroristu bylo možné zatknout dřív, připustil ministr

28.03. 18:55

Berlín - Německý ministr vnitra Thomas de Maiziére (CDU) je přesvědčen, že teroristu Anise Amriho bylo možné zatknout ještě před útokem v Berlíně. Tunisan tam krátce před Vánoci najel kamionem do lidí na trhu, zahynulo 12 osob.

Němečtí vyšetřovatelé před rokem varovali před útokem teroristy Amriho

26.03. 22:55

Berlín - Kriminalisté v Severním Porýní-Vestfálsku varovali už přesně před rokem, že by terorista Anis Amri mohl plánovat útok. Dnes to uvedl list Bild am Sonntag.

Berlínský atentátník byl feťák? Amri pravidelně užíval kokain a hašiš, ukázala pitva

04.03. 18:54

Řím - Italský vyšetřovatel Alberto Nobili dnes zveřejnil výsledky pitvy teroristy Anise Amriho, který před Vánoci vjel kamionem do lidí v Berlíně. Tunisan pravidelně užíval drogy jako kokain a hašiš.

Divoké spekulace v Německu: Byl terorista Amri informátor?

27.01. 17:26

Berlín - V Německu se množí spekulace, že atentátník z Berlína Anis Amri pracoval pro bezpečnostní úřady jako informátor. Německé ministerstvo vnitra to dnes rezolutně popřelo.

Zásadní pochybení německých úřadů? Terorista z Berlína chtěl útočit útočit dříve, ukázaly policejní materiály

18.01. 12:43

Berlín - Německo zveřejnilo časovou osu, která zachycuje, jak tamní orgány sledovaly a hodnotily tuniského migranta Anise Amriho, který kamionem najel do davu na vánočním trhu v Berlíně. Informuje o tom agentura AP.

Kontakty Anise Amriho s IS nahlásili i uprchlíci, kteří s ním bydleli

07.01. 09:58

Berlín - Úřady v Německu věděly nejpozději od prosince 2015 o možných kontaktech atentátníka Anise Amriho na teroristický Islámský stát. Na Tunisanovo pravděpodobné spojení s IS upozornili jeho spolubydlící z azylového zařízení v Emmerichu. S odvoláním na okresní správu města Kleve o tom…

Nové informace o berlínském útoku: Amri po činu cestoval po pěti evropských zemích

05.01. 10:52

Berlín - Německo stále vyšetřuje okolnosti teroristického útoku na vánoční trh v Berlíně, při kterém terorista Anis Amri zabil 12 lidí. Tunisan po činu cestoval po celkem pěti evropských zemích, než ho u Milána objevila a při přestřelce zabila dvojice italských policistů.

Německá policie zadržela Tunisana. Možná pomáhal berlínskému teroristovi Amrimu

04.01. 10:06

Praha - Německá policie zadržela mladého Tunisana, který podle ní mohl vědět o plánech Anise Amriho. Ten před Vánoci najel kamionem do lidí na trhu v Berlíně a 12 jich zabil. Mezi oběťmi byla také Češka.

Amri v Itálii střílel zbraní, kterou použil v Berlíně

02.01. 17:40

Berlín - Zbraň, se kterou Tunisan Anis Amri střílel na policisty u Milána, je zřejmě totožná s tou, kterou použil v Německu.

reklama
Fotogalerie