Články k tématu: Andrej Babiš

The Economist vyvrací mýty o Babišovi: Je to "jen" populistický magnát

27.10. 12:29

Londýn - Tvrzení, že je vítězství Andreje Babiše v českých volbách dalším krokem k protievropské "vzpouře" na východě EU, je podle listu The Economist mylná. Předseda hnutí ANO, "magnát s populistickým talentem", je totiž pragmatik.

Nejsme žádný národ hlupáků s koblihami místo mozků vzkazuje Čechům Horáček

25.10. 12:16

Praha – Výsledky voleb vyvolaly mezi částí veřejnosti i známými osobnostmi obavy o osud země a o budoucnost demokracie. Podle prezidentského kandidáta Michala Horáčka je ale třeba se dívat na to, že Andrej Babiš bude mít řadu šancí a možností, jak provést některé strukturální změny. Zároveň ale…

Co bude po volbách se stíháním Babiše? Ústavní právník uvádí věci na pravou míru

Aktualizovali jsme 24.10.2017, 22:08, 21.10. 22:12

Praha - Znovuzvolení poslanci z hnutí ANO Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek zatím zůstávají trestně stíhaní v kauze Čapího hnízda. Stíhání se přeruší zpětně k dnešku až poté, co Státní volební komise vyhlásí výsledky voleb.

reklama

ANO vlastního kandidáta na prezidenta nepostaví, oznámil Babiš

24.10. 17:00

Praha - Hnutí ANO nepošle do prezidentských voleb žádného svého kandidáta. Novinářům to dnes na pražském Chodově řekl předseda hnutí Andrej Babiš.

Americké média řeší Babiše: Na rozdíl od jiných populistických vůdců prý "nevykazuje známky psychologické patologie".

24.10. 15:39

Washington/Praha - Americká konzervativní média analyzují úspěch hnutí ANO Andreje Babiše v českých parlamentních volbách a zamýšlejí se nad formami středoevropského populismu a nad budoucností Evropské unie.

ANO nabídne ODS možnost vládní spolupráce. Fiala rázně odmítl

24.10. 14:25

Praha - Hnutí ANO nabídne občanským demokratům možnost vládní spolupráce. Novinářům to řekli před dnešním prvním jednání sněmovní frakce ANO předseda hnutí Andrej Babiš i první místopředseda Jaroslav Faltýnek. Zástupci ANO a ODS se setkají večer ve Sněmovně.

Politico varuje: Babiš vyhrál díky euroskepticismu, ale česká ekonomika je na EU závislá

24.10. 09:53

Praha - Pokud by nebyl Andrej Babiš už miliardářem, nejspíš by se teď nově cítil pohádkově bohatý. Takový radikální náskok ve volbách si v Čechách nejspíš nepamatují, píše server Politico. Jeho populistické hnutí ANO získalo od voličů pořádnou dávku sebejistoty a zároveň vrazilo Bruselu do tváře…

Juncker pogratuloval Babišovi, popřál mu štěstí při sestavování stabilní vlády

24.10. 08:00

Brusel - Vítězi českých parlamentních voleb dnes pogratuloval také předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. V dopise šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi uvedl, že mu přeje hodně štěstí při sestavování stabilní vlády.

Bělobrádek je připravený odejít do opozice

23.10. 20:45

Praha - K povolebnímu jednání se dnes večer sešli zástupci hnutí ANO a KDU-ČSL. Na schůzce, která by měla trvat zhruba hodinu a půl, by měli diskutovat zejména o uspořádání Sněmovny. 

Babiš má jasno: Faltýnek ve vládě nebude

23.10. 20:21

Praha - Místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek určitě nebude ve vládě, řekl po jednání s prezidentem v Lánech předseda ANO Andrej Babiš.

Zeman Babiše pověří jednáním o nové vládě příští týden

23.10. 19:03

Praha - Předseda hnutí ANO Andrej Babiš bude prezidentem Milošem Zemanem pověřen vyjednáváním o nové vládě příští týden. Babiš to řekl dnes po jednání se Zemanem na zámku v Lánech.

Kauza Čapí hnízdo: Policie obvinila 11 lidí, včetně Babiše a Faltýnka

23.10. 18:33

Praha - V souvislosti s dotací na farmu Čapí hnízdo obvinila policie 11 lidí, mezi nimi i předsedu ANO Andreje Babiše a místopředsedu hnutí Jaroslava Faltýnka. Ti vinu popírají. Kauza je prý měla poškodit před volbami.

AfD gratuluje Babišovi: Merkelová a Juncker svou uprchlickou politikou pobuřují stále více menších členských států

23.10. 13:08

Berlín - Volbou Andreje Babiše se Česko podle protestní Alternativy pro Německo (AfD) řadí mezi státy, které se brání proti bruselské politice přerozdělování uprchlíků. Kvóty Česko odmítalo už za končící vlády vedené sociálním demokratem Bohuslavem Sobotkou.

Kanada analyzuje výsledky voleb v ČR: Proč vlastně vyhrál Babiš?

23.10. 12:37

Montreal - Vítězství hnutí ANO Andreje Babiše v českých volbách je další příběh populistického miliardáře v politice. Alespoň to uvádí komentátorka kanadského listu Métro Montréal, která rozebrala, proč Babiš vlastně zvítězil.

Ruská média očekávají z Prahy tlak na zrušení sankcí, odkazují na slova Babiše

23.10. 12:34

Moskva - Podle ruského listu Kommersant bude vláda Andreje Babiše spolupracovat s vedením východoevropských zemí nespokojených s politikou Bruselu. Server Vesti napsal, že po českých volbách "zavládl mezi evropskými činiteli v Bruselu znovu smutek".

Vítězství Babiše nepotěšilo Německo Tamní deníky po volbách nešetří kritikou

23.10. 10:52

Berlín - Německá média v souvislosti s parlamentními volbami v ČR píšou o autoritářských mocenských modelech, vzniku bloku neliberálních demokracií ve střední Evropě nebo alarmujícím signálu pro všechny, kdo si dělají starosti o demokracii v Evropě.

Strašení Babišem nezafungovalo, tradiční strany byly zmasakrovány, píše český tisk

23.10. 08:08

Praha - Tématem číslo jedna dnešních novin v ČR jsou výsledky parlamentních voleb, jejichž vítězem je jednoznačně hnutí ANO. Deníky se shodují, že tradiční strany dostaly na frak a že se jim vymstil permanentní boj proti Andreji Babišovi.

Andrej Babiš vyjednává s ČSSD o ustavení povolební Sněmovny

22.10. 21:50

Praha - Dnes večer začala ve Sněmovně schůzka předsedy vítězného hnutí ANO Andreje Babiše s představiteli ČSSD. Řeč je o stavení nové dolní komory. 

Češi nejsou spokojeni s výsledkem voleb

22.10. 20:58

Praha - Mezi Čechy mírně převažuje nespokojenost s výsledky voleb. Ukázal to průzkum společnosti Median.

Babiš si stěžuje: Piráti mě ignorují, Bartoš nekomunikuje

22.10. 20:51

Praha - Předseda vítězného hnutí ANO Andrej Babiš bude jednat dnes večer se zástupci ČSSD stejně jako s představiteli dalších stran o složení vedení nové Sněmovny. Postěžoval si také, že s ním nekomunikuje předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Server Politico varuje před Babišem: V Evropě získávají vliv protiimigrantské síly

22.10. 20:45

Washington/Brusel - V Evropě získávají stále větší vliv politická uskupení, která odmítají přistěhovalectví. V hodnocení posledního vývoje, který završily české parlamentní volby, to dnes napsal portál Politico.

Šéf maďarské diplomacie pogratuloval Andreji Babišovi

22.10. 20:29

Budapešť - Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó pogratuloval Andreji Babišovi a jeho hnutí ANO k vítězství. Popřál mu úspěch při sestavování vlády.

Babiš jako další do party populistů? Zahraniční tisk opět tepe vítěze voleb

22.10. 19:23

Řím - Italská média dnes přirovnávají šéfa hnutí ANO Andreje Babiše k Donaldu Trumpovi, anebo k Silviu Berlusconimu. Všímají si rovněž střetu zájmů a dalších kauz, jež se s vítězem českých voleb pojí.

Babiš přemlouval STAN ke spolupráci. Neuspěl

22.10. 18:17

Praha - Šéf hnutí ANO Andrej Babiš přemlouval hnutí Starostové a nezávislí (STAN) ke koaliční spolupráci, ale marně, řekl novinářům předseda Starostů Petr Gazdík.

reklama
Fotogalerie